CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
DWIE ANKI DECOROWANKI
Paulina Kałużna
Autor: Paulina Kałużna

DWIE ANKI DECOROWANKI

Świątecznie i kreatywnie! Tak w dwóch słowach można podsumować dzisiejsze warsztaty w nowo powstałej Pracowni Rękodzieła „DECOROWANKI”. Dzieciaki wspólnie z rodzicami przygotowywali kalendarze adwentowe. Nie trzeba iść na łatwiznę i kupować gotowców z czekoladkami w sklepach. Okazuje się bowiem, że odliczać do Wigilii można zupełnie w inny sposób. Zwykłe pudełka zapałek w mgnieniu oka zamieniły się małe prezenciki, do których można schować coś słodkiego lub zadanie dla dziecka: „Spraw, by Twoi rodzice się dziś uśmiechnęli”, „Sprzątnij zabawki za brata” lub „Połóż się dziś spać bez marudzenia”. Zajęcia odbyły się w przemiłej atmosferze, a autorkami tego zamieszania były Anna Janiak i Anna Cieślak, które pasję postanowiły zamienić w rodzinny biznes. - Do tej pory obdarowywałyśmy rodzinę i znajomych prezentami wykonywanymi ręcznie. To było nasze hobby i sprawiało nam radość. Słowa uznania i podziwu zmotywowały nas do założenia firmy – wyjaśnia Anna Janiak.
Dodatkowym bodźcem był też fakt, że znajomi rodzice podpowiadali dziewczynom, że takiego miejsca w Koninie brakuje. Odpowiedzią na tą potrzebę jest właśnie ich pracownia. - Nie zamykamy się wyłącznie na dzieci. Warsztaty chcemy organizować także dla dorosłych. Nasza oferta jest skierowana również do firm, które szukają pomysłów na przeprowadzenie w nietuzinkowy sposób spotkań integracyjnych – dodaje Anna Cieślak.
Dziewczynom zależy, by ich zajęcia różniły się od plastyki organizowanej w szkołach czy przedszkolach. Stawiają na produkty wysokiej jakości oraz te ekologiczne – eko papiery, drewno, filc. Zajęcia są płatne i odbywają się w małych grupach, żeby do każdego podejść indywidualnie. – Naszym celem jest, by uczestnicy zajęć wychodzili od nas z nową wiedzą, uśmiechem i przede wszystkim świetnie wykonaną ozdobą, która nie będzie wepchnięta w kąt, ale ucieszy oko i stanie się doskonałym prezentem dla bliskiej osoby. Pomysłów mamy mnóstwo i chcemy, by zajęcia odbywały się nie tylko przy okazji świąt, ale cyklicznie – podkreślają Decorowanki. Znajdziecie je na decorowanki.pl.
Trzymamy za Was kciuki.
KOMENTARZE
O AUTORZE
Paulina Kałużna
Paulina Kałużna
Uzależniona od czytania, zwłaszcza biografii i kryminałów, a od pewnego czasu także od literatury dla dzieci. Mama dwóch córek, dla których zaczęła pisać bajki. Fanka płyt winylowych, uwieczniania na zdjęciach największych pierdoł związanych z własnymi dziećmi, Tatr i koloru niebieskiego. Od gotowania woli chodzić na gotowe, nie znosi bałaganu, nie zaczyna dnia bez kawy z mlekiem i nie kończy go bez przeczytania choć jednej strony książki. Lubi pisać!
PODOBNE WPISY
SMART odchudzanie
W ciągu całego roku, to styczeń jest rekordzistą pod kąt...
Mam tę moc – czyli trening z dziećmi
Mamy 12. dzień nowego roku - jak tam Wasze postanowienia...
Ferie zimowe w Koninie
W Koninie podczas ferii nie ma czasu na nudę! Zobaczcie ...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ