CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
DWIE ANKI DECOROWANKI
Paulina Kałużna
Autor: Paulina Kałużna

DWIE ANKI DECOROWANKI

Świątecznie i kreatywnie! Tak w dwóch słowach można podsumować dzisiejsze warsztaty w nowo powstałej Pracowni Rękodzieła „DECOROWANKI”. Dzieciaki wspólnie z rodzicami przygotowywali kalendarze adwentowe. Nie trzeba iść na łatwiznę i kupować gotowców z czekoladkami w sklepach. Okazuje się bowiem, że odliczać do Wigilii można zupełnie w inny sposób. Zwykłe pudełka zapałek w mgnieniu oka zamieniły się małe prezenciki, do których można schować coś słodkiego lub zadanie dla dziecka: „Spraw, by Twoi rodzice się dziś uśmiechnęli”, „Sprzątnij zabawki za brata” lub „Połóż się dziś spać bez marudzenia”. Zajęcia odbyły się w przemiłej atmosferze, a autorkami tego zamieszania były Anna Janiak i Anna Cieślak, które pasję postanowiły zamienić w rodzinny biznes. - Do tej pory obdarowywałyśmy rodzinę i znajomych prezentami wykonywanymi ręcznie. To było nasze hobby i sprawiało nam radość. Słowa uznania i podziwu zmotywowały nas do założenia firmy – wyjaśnia Anna Janiak.
Dodatkowym bodźcem był też fakt, że znajomi rodzice podpowiadali dziewczynom, że takiego miejsca w Koninie brakuje. Odpowiedzią na tą potrzebę jest właśnie ich pracownia. - Nie zamykamy się wyłącznie na dzieci. Warsztaty chcemy organizować także dla dorosłych. Nasza oferta jest skierowana również do firm, które szukają pomysłów na przeprowadzenie w nietuzinkowy sposób spotkań integracyjnych – dodaje Anna Cieślak.
Dziewczynom zależy, by ich zajęcia różniły się od plastyki organizowanej w szkołach czy przedszkolach. Stawiają na produkty wysokiej jakości oraz te ekologiczne – eko papiery, drewno, filc. Zajęcia są płatne i odbywają się w małych grupach, żeby do każdego podejść indywidualnie. – Naszym celem jest, by uczestnicy zajęć wychodzili od nas z nową wiedzą, uśmiechem i przede wszystkim świetnie wykonaną ozdobą, która nie będzie wepchnięta w kąt, ale ucieszy oko i stanie się doskonałym prezentem dla bliskiej osoby. Pomysłów mamy mnóstwo i chcemy, by zajęcia odbywały się nie tylko przy okazji świąt, ale cyklicznie – podkreślają Decorowanki. Znajdziecie je na decorowanki.pl.
Trzymamy za Was kciuki.
KOMENTARZE
O AUTORZE
Paulina Kałużna
Paulina Kałużna
Uzależniona od czytania, zwłaszcza biografii i kryminałów, a od pewnego czasu także od literatury dla dzieci. Mama dwóch córek, dla których zaczęła pisać bajki. Fanka płyt winylowych, uwieczniania na zdjęciach największych pierdoł związanych z własnymi dziećmi, Tatr i koloru niebieskiego. Od gotowania woli chodzić na gotowe, nie znosi bałaganu, nie zaczyna dnia bez kawy z mlekiem i nie kończy go bez przeczytania choć jednej strony książki. Lubi pisać!
PODOBNE WPISY
"Mamo, Tato przyszyj guzik!"
Zapisy na rodzinne spotkanie przy maszynie!
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Mieszkańcy Konina wspierają WOŚP. 
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ