CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
A gdy znudzi się tatuaż...
YASUMI
Autor: YASUMI

A gdy znudzi się tatuaż...

Potrzeba atrakcyjności towarzyszyła ludziom od zawsze. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni od wieków wkładali wiele wysiłku w przyozdabianie ciała na różne sposoby. Tatuaż stał się jedną z powszechnych formą modyfikacji ludzkiego ciała. Kiedyś uznawany za przejaw buntu. Dziś, postrzegany jako wyraz własnego charakteru.

Z powodu tak dużej dostępności usług na rynku, rysunek na ciele stał się źródłem nieprzemyślanych decyzji. Obok tatuaży w postaci często kolorowego rysunku, możemy rozróżnić jeszcze inną opcję tatuażu, jakim jest makijaż permanentny. Na szczęście w dobie dzisiejszych możliwości pozbycie się problemu stało się bardziej osiągalne.

Laserowe usuwanie tatuażu – obok metody chirurgicznej – jest obecnie uważane za najskuteczniejszy zabieg umożliwiający usunięcie niechcianego rysunku z ciała.

Do usuwania tatuażu najczęściej wykorzystywany jest laser Q-Switch, który powoli zastępuje inne zabiegi usuwania tatuażu. Nowoczesne lasery Q-Switch posiadają zwykle kilka długości fal, które wnikają w skórę na różne głębokości i są wychwytywane przez różne barwniki. Wiązka lasera o długości 1064 nm pozwala na usuwanie pigmentu czarnego, brązowego i ciemnoniebieskiego. Natomiast krótsza fala absorbowana jest przez pigmenty czerwone, fioletowe i pomarańczowe. Dzięki Q-Switch laserowe usuwanie tatuażu stało się także bardziej bezpieczne. Ten model ma bardzo krótki czas czas trwania impulsu i nie powoduje uszkodzenia tkanek otaczających tatuaż.

Mechanizm usuwania tatuażu jest ściśle związany z techniką wykonywania samego tatuażu. A na czym polega?

Podczas wstrzykiwania pigmentu, w skórze tworzy się stan zapalny, wokół którego poprzez obronę swoistą organizmu wytwarzane są tkanki, które okalają cząsteczki pigmentu. Poprzez brak dostępu i zbyt dużą wielkość, wyspecjalizowane komórki zwane makrofagami nie są w stanie usunąć pigmentu z ustroju. W trakcie wykonywania zabiegu usuwania tatuażu światło lasera dociera do cząsteczki niszcząc tkankę otaczającą barwnik oraz rozbija go na mniejsze części. Dzięki temu makrofagi są w stanie usunąć pigment z organizmu.

Chociaż laserowe usuwanie tatuaży uważane jest za najbardziej efektywną i nowoczesną metodę, nie możemy stwierdzić 100% skuteczności. Pozostaje jeszcze bowiem kwestia barwy tatuażu i sposobu jego wykonania. Laserowo nie usuniemy barwnika żółtego, pomarańczowego, zielonego i białego. Usuwanie takich kolorów ma sens wtedy, gdy usuwamy je pod tak zwany cover up. Problematycznymi do usunięcia są tatuaże wykonane amatorsko, często tuszem z długopisów.

Zabieg laserowego usuwania tatuażu nie wymaga znieczulenia. Najczęściej obszar poddany zabiegowi jest chłodzony za pomocą zimnego okładu. W przypadku osób, które posiadają niski próg bólu można zastosować krem znieczulający.

Głównymi przeciwwskazaniami do zabiegu oprócz oczywistego ciąży i okresu laktacji są: zaburzenia krzepliwości krwi, świeża opalenizna, skłonność do keloidów (przyrosłych blizn), zażywanie leków oraz ziół fotouczulających oraz przyjmowanie leków z grupy retinoidów.

Efekty możemy zaobserwować już po pierwszym zabiegu, natomiast zwykle potrzeba kilku sesji po to ,aby osiągnąć zadowalający efekt. Dodatkowo odstęp między zabiegami powinien wynosić minimum 4 tygodnie, tak więc jest to proces długi i żmudny. Dla tych z osób, które jednak pragną pozbyć się tatuażu, ponieważ nie spełnia ich oczekiwań lub jest przeszkodą w zdobyciu pracy, nie stanowi to przeszkody.

Szczegółowe informacje oraz cennik oferty laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego znajdziecie TUTAJ.

Beata Rosochacka - dyplomowany kosmetolog Yasumi Konin i specjalista zabiegów anti-age.

Więcej informacji na temat zabiegów kosmetologii w YASUMI znajdziecie na WWW oraz FACEBOOK.

YASUMI Medestetic 
ul. Chopina 17A, Konin
tel. 63 220 47 47
tel. 605 064 747
email: konin@yasumi.pl

KOMENTARZE
O AUTORZE
YASUMI
YASUMI
YASUMI to ​sieć profesjonalnych gabinetów pielęgnacji twarzy i ciała, która powstała z myślą o osobach ceniących sobie nie tylko piękny wygląd i dobre samopoczucie, ale i relaks oraz odprężenie, dobrostan ciała i ducha. YASUMI to w języku japońskim "relaks" i dlatego właśnie zabiegi kosmetologiczne i fizjoterapeutyczne oferowane przez YASUMI  mają charakter rytuałów, podczas których wykwalifikowani kosmetolodzy i fizjoterapeuci holistycznie dbają o pacjentów - nie tylko o ich ciało, ale i stan ducha. 

YASUMI Medestetic 
ul. Chopina 17A, Konin
tel. 63 220 47 47
tel. 605 064 747
email: konin@yasumi.pl
WWW oraz FACEBOOK 

PODOBNE WPISY
Oczyszczanie wodorowe
INNOWACYJNY ZABIEG WIELOFUNKCYJNY JUŻ W YASUMI
Bez obwarzanka ani rusz
Choć pogoda nas nie rozpieszcza, należy wyznawać zasadę,...
Zabiegi odżywcze na ciało
Aby wzmocnić skórę po zimie należy zastosować kil...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ