CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Babski Targ Konińskich Mam
Kamila Lorek
Autor: Kamila Lorek

Babski Targ Konińskich Mam

Babski Targ Konińskich Mam organizowany przez KoninDzieciom.pl w ramach obchodów Konin Miasto Kobiet ma być sympatycznym i twórczym spotkaniem oraz imprezą o charakterze integracyjnym i rozrywkowym, która będzie fantastyczną okazją do wspólnej zabawy rodzinnej oraz okazją do wymiany doświadczeń, kupna i sprzedaży ubranek i akcesoriów dziecięcych, naturalnych wyrobów i kosmetyków.

Jako mamy doskonale wiemy, jak wiele w naszych domach zalega tzw. "przydasi" i rzeczy "wielce niezbędnych", które tylko czekają na odpowiednią okazję, aby znaleźć sobie nowego (równie wiernego) właściciela. Wiemy, że w naszych szafach, komodach, garderobach, schowkach, pawlaczach, garażach i piwnicach zalegają buty, ciuchy, "duperele" - nasze, naszych mężów, naszych dzieci - rzeczy o których istnieniu niekiedy nawet nie przypuszczamy i które przekładamy z kąta w kąt, mówiąc sobie pod nosem "kiedyś zrobię z tym porządek" i "poczekam na wiosenne porządki".
Zatem, w oczekiwaniu wiosny i poszukiwaniu stosownych okoliczności - my postanowiłyśmy tę okazję stworzyć sobie i zaprzyjaźnionym mamom - powiedziałyśmy: 

Organizujemy Babski Targ, na którym te "przydasie" będziemy mogły rodzinne wystawić - sprzedać, kupić lub zamienić.

A że, słowo się rzekło, to trzeba było zakasać rękawy i rozpocząć przygotowania to rodzinnego "wietrzenia szaf". Dzięki uprzejmości dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego Pani Małgorzacie Koziarskiej-Sip możemy Was zaprosić na Babski Targ Konińskich Mam do fantastycznego miejsca - przestrzeni konińskiej "Dwójki" (nie można było piękniej rozpocząć organizacji bo, kto tak, jak my, skończył tę szkołę, wie doskonale jak fantastyczny panuje w niej klimat). 
A jak my to sobie wyobrażamy? Tak, jak prowadzimy nasz portal KoninDzieciom.pl i tak, jak odbywały się nasze dotychczasowe wydarzenia i imprezy - RODZINNE, WESOŁO, GWARNIE. Stoiska ulokowane będą wokół forum na głównych hallu II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie - na forum będą odbywały się natomiast zabawy i animacje dla dzieci. W jednej przestrzeni i w wesołej atmosferze zabawy i rodzinnych plotek spotkają się rodziny z Konina oraz lokalni twórcy, przedsiębiorcy, artyści - osoby prywatne i niewielkie firmy z Konina i okolic będą mogły wyesponować swoją ofertę i okazyjnie sprzedać oferowane produkty: ubrania dla dzieci i dorosłych, drobne wyposażenie domu, biżuterię, dekoracje, a nawet wózki, łóżeczka, zabawki.

Grono Przyjaciół naszego portalu i współtwórców tego wydarzenia stale się poszerza... dołączają do nas nowi wystawcy, producenci, artyści i mamy z dziećmi, które pragną zaoferować innym mamom niepotrzebne ubranka i zabawki.

Chcecie się z nami tam pojawić? NIE ZWLEKAJCIE - ZAPISUJCIE SIĘ, wysyłając wiadomość na adres konindzieciom@gmail.com

A jeśli jesteście ciekawi, kto już z nami jest - zapraszamy do lektury... i śledzenia naszego wydarzenia na FACEBOOK'u (KLIKNIJ TUTAJ).

Projektowany Babski Targ Konińskich Mam będzie okazją spotkania zarówno osób prywatnych - Rodziców z Konina - jak i lokalnych firm. Witamy na pokładzie naszej wesołej ekipy Konin Dzieciom niezwykłą markę My Mania Eweliny Kantarowskiej, która podczas imprezy zaprezentuje swoją kolekcję. Sukienki My Mania to połączenie ponadczasowej klasyki z nowymi, odważnymi rozwiązaniami. W jej ofercie znajdują się sukienki okazjonalne, wieczorowe i ślubne. My Mania to także krótkie serie ubrań dla Mam i Córek, których znakiem rozpoznawczym są wygodne dzianinowe sukienki z printem wisienek.
Swój udział zgłaszają również twórcy, artyści i przedstawiciele lokalnych firm. Dziękujemy Pracowni Czarny Jamnik za deklarację uczestnictwa. Pracownia Czarny Jamnik to niezwykłe połączenie miłości do pięknych rzeczy z pasją tworzenia - z tej harmonii pasji i umiejętności artystycznych powstają małe dzieła sztuki. Jej pomysłodawczyni i właścicielka Paulina jest magistrem sztuki, dekoratorką wnętrz, ale przede wszystkim mamą! 
Witamy wśród naszych wystawców i partnerów Babskiego Targu Konińskich Mam w ramach Konin Miasto Kobiet markę uszytedladzieci.pl - Handmade With Love... Sami zobaczcie jakie cuda będziecie mogli zobaczyć i kupić na ich stoisku, wchodząc na stronę sklepu lub fanpage na Facebooku.
Sklep uszytedladzieci.pl powstał z miłości do dzieci i z pasji do szycia. Tam znajdziecie odzież dziecięcą oraz artykuły do pokoju dziecięcego wykonane RĘCZNIE, z dużą starannością i dbałością o każdy szczegół z dzianin pochodzących od Polskich producentów. My jesteśmy zachwycone! 
Jesteście ciekawi, jakie atrakcje czekają na Wasze dzieci podczas organizowanego w ramach Konin Miasto Kobiet wydarzenia Babski TARG Konińskich MAM? Z przyjemnością witamy Bricks 4 Kidz - Konin "na pokładzie" naszej zaprzyjaźnionej Ekipy Konin Dzieciom, która wspiera nas i naszą Fundacja Konin Dzieciom.
Wiemy już, że będzie pięknie i twórczo, bo to jest zespół niezwykłych edukatorów, którzy bawiąc, uczą. 

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Wśród uczestników naszego Babskiego Targu są zarówno osoby prywatne - najczęściej mamy, które zaoferują innym mamom ubranka i zabawki dziecięce, jak i lokalni sprzedawcy odzieży dziecięcej - nowej i używanej. Jednym z nich jest Odzież Dziecięca LIWIA. Na jej stoisku znajdziecie ubranka dziecięce w różnych rozmiarach i fasonach.
Nie czekajcie - rejestrujcie się pod adresem konindzieciom@gmail.com - widzimy się 2 marca w II Liceum Ogólnokształcącym im K.K. Baczyńskiego w Koninie
Na naszym Babskim Targu będziecie mieli okazję zobaczyć i zakupić niezwykłe produkty malutkiej manufaktury Pani Mydełko... kuszące wyglądem i hipnotyzujące zapachem... piękne i zdrowe dla skóry. Pani Mydełko to mała, rodzinna manufaktura z Konina tworzona przez Mamę i Córkę. Swoje receptury opiera na tradycyjnych zasadach rzemiosła. Do produkcji wykorzystuje najwyższej jakości surowce pochodzenia roślinnego oraz naturalne barwniki i dodatki, a całość ubiera w oryginalną formę – tak, aby codzienną pielęgnację zamienić w przyjemny rytuał.
Na naszym Babskim Targu Konińskich Mam będziecie mieli możliwość podziwiać... i zakupić ręcznie szyte podusie według autorskich projektów od Podusiaki 
Nasz Babski TARG Konińskich MAM - Konin Miasto Kobiet będzie dla Was okazją do poznania lokalnych artystów... a jednym z nich jest Ewa Zielińska, która tworzy pracownię Arcytwór... Spotkanie z nią będzie nie tylko możliwością interesującej rozmowy, ale poznania i zakupienia prac plastycznych... grafik, ilustracji i akwarel niezwykle pięknych, tajemniczych, bajkowych.
Sama o sobie pisze tak: "...urodziłam się prawdopodobnie po to, by tworzyć piękne rzeczy. Kocham kwiaty, zwierzęta oraz całą naturę, która jest dla mnie nieustającym źródłem inspiracji. Równie często sięgam do dobrych wspomnień z dzieciństwa oraz mojej wyobraźni. Tworząc mam poczucie, że robię coś ważnego. Mogę podzielić się z innymi tym, jak odbieram świat za pomocą kolorów, kształtów i faktur. W mojej pracowni z sercem tworzę obrazy, rysunki i ilustracje, które przeniosą Cię w dziecięcy świat natury. Moja twórczość to również wyjątkowa i oryginalna dekoracja na ścianę pokoju dziecięcego. Trudno powiedzieć kiedy tak naprawdę powstała moja Pracownia, ponieważ maluję i rysuję od zawsze. Ulotne momenty odbierane ze świata zewnętrznego pragnę przetwarzać w swojej wyobraźni i zatrzymać na papierze za pomocą ołówka i pędzla. Tworząc mogę być sobą, wymyśliłam więc Pracownię Arcytwór - miejsce, w którym pielęgnuję małe, ciche szczęście."
Babski TARG Konińskich MAM w ramach Konin Miasto Kobiet to dla nas również próba promocji myślenia ekologicznego... oprócz promowania lokalnych manufaktur, twórców i rzemieślników, oprócz stworzenia okazji dla rodziców do wyprzedaży niepotrzebnych rzeczy i tzw. "giełdy garażowej" pragniemy również umożliwić gościom naszego wydarzenia odwiedzającym poszczególne stoiska - poznanie produktów EKOLOGICZNYCH - zdrowych, o przyjaznym składzie. Takimi są np. kosmetyki naszej lokalnej manufaktury kosmetyków naturalnych Savon Cosmetics z Kramska. Masła, balsamy, peelingi, kremy, mydełka kuszą soczystymi zapachami i nietuzinkową formą. Są nie tylko piękne, ale i zdrowe. Ich autorką jest Renata Szpikowska, która od lat projektuje produkty dla chemii gospodarczej oraz kosmetyki. Marka powstała przede wszystkim z potrzeby produktów kosmetycznych które są 100% naturalne - bez barwników, wypełniaczy, bez szkodliwej chemii.
Serdecznie zapraszamy do zakupów.
Na naszym Babski Targ w ramach Konin Miasto Kobiet zagoszczą również produkty do wystroju wnętrz oraz inne prace autorskie: foto obrazy, wydruki na szkle, fototapety, autorskie puzzle oferowane przez konińską markę HomeArt4You ... Home Art 4 You to idealne rozwiązane jeśli chcesz zmienić wnętrze swojej firmy, mieszkania lub domu!!!
W naszym Babskim TARGU Konińskich MAM -Konin Miasto Kobiet biorą udział zarówno manufaktury, jak i osoby prywatne... Rodzice i dziadkowie... Przedstawiamy Wam niezwykłe dzieła sztuki równie niezwykłej Babci... Pani Haliny, która jest jedną z naszych najkochańszych i najwierniejszych Fanek i Czytelniczek Konin Dzieciom 
Halina Dobersztyn to Babcia z pasją. Jej atrybutami w ostatnim czasie stały się nożyczki i klej na gorąco w dłoni. Kolorowe papiery, tasiemki, serwetki i mnóstwo innych ozdób potrafi zamienić w piękne czekoladowniki, kartki okazjonalne, albumy do zdjęć, pudełka, pudełeczka i wiele innych piękności. Całkowicie zakochana z metodzie decupage i scrapbookingu. Postanowiła wziąć udział w Babskim Targu, by zobaczyć czy jej prace spodobają się komuś jeszcze poza najbliższymi. 
Jednym z partnerów i wystawców podczas Babskiego Targu Konińskich Mam organizowanego przez Konin Dzieciom w ramach Konin Miasto Kobiet jest mała rodzinna firma z Konina Déco Avenue • party & decoration zajmująca się produkcją i sprzedażą artykułów dekoracyjnych. Na naszym Babskim Targu na ich stoisku będzie można znaleźć wyjątkowe zestawy prezentowe dla Pań, idealne na nadchodzący dzień kobiet! A także premierowo piękne wieczne flower boxy, które nigdy nie przestaną cieszyć Waszego oka!
O wasze kubki smakowe podczas naszego Babskiego Targu zadba Kamila Sidor z KamiLove - z miłością do jedzenia... która jak nikt inny potrafi stworzyć cuda na urodziny, imieniny, bankiety, kinder party i wesela... niezwykłe torty, ciasta, fikuśne babeczki, desery i przystawki... Wszystko tworzone z miłością do pieczenia i ludzi, bo przecież przez żołądek do serca. Nasza najmłodsza ekipa Konin Dzieciom jest zakochana w czekoladowych muffinkach ze słodyczami na topie... Mniam! Serdecznie zapraszamy wygłodniałych emocji i wrażeń kulinarnych na Babski Targ Konińskich Mam w II LO w Koninie
Na naszym Babskim TARGU Konińskich MAM -Konin Miasto Kobiet będziecie mieli okazję zapoznać się z ofertą Pracownia Inspiracja, która zajmuje się sprzedażą nietuzinkowego asortymentu dla dzieci i dorosłych.
Na ich stoisku każdy Maluszek i Rodzic znajdzie coś interesującego dla siebie - od przytulanek poprzez poduszki, kocyki minky, akcesoria do wózka,elementy wystroju pokoju dziecięcego, czy też namiotów tipi. W ich Pracowni jest miło, kolorowo i bezpiecznie, a oferowane przez nich produkty wykonane są z ogromną starannością i dbałością o szczegóły. Posiadają swoją szwalnie w Polsce wraz z doświadczonym zespołem i projektują swoje produkty na bazie szerokiego wachlarzu wzorników. Dzięki temu mogą spełniać Wasze marzenia.
Witamy na pokładzie naszych partnerów i wystawców podczas Babskiego TARGU Konińskich MAM - Konin Miasto Kobiet sklep z ubrankami i akcesoriami dla dzieci Modny Smyk. W jego ofercie znajdziecie asortyment ubranek dziecięcych na niemalże każdą okazję i kieszeń  Dla nas to szczególnie ważne, bo jest to jeden z nielicznych butików w Koninie, które oferują ubranka dla dzieci i niemowląt UNIKALNYCH marek i POLSKICH producentów. Sami o sobie piszą tak: "Oferujemy odzież wysokiej jakości w dobrych cenach".
Konin Dzieciom i Polskie Centra Dietetyczne Projekt Zdrowie serdecznie zapraszają na sprawdzenie swojej wagi oraz wieku metabolicznego w towarzystwie dietetyka Projekt Zdrowie Konin oraz poczęstunek dietetyczny. Miło nam będzie się z Państwem spotkać już 2 marca w godzinach 13:00-16:00 na Babskim Targu Konińskich Mam w II Liceum Ogólnokształcące im K.K. Baczyńskiego w Koninie. Będzie nie tylko zdrowo, ale i kolorowo.
Agnieszka Kowalska Dietetyk
 
Nasz Babski TARG Konińskich MAM to okazja do spotkania niezwykłych Osób - Artystów. Jednym z partnerów i wystawców naszego wydarzenia jestBeata Włodara - Malarka, Mama, Babcia... która czaruje plamami na płótnach, zamieniając je w niebanalne barwne historie.
Nasz Babski TARG Konińskich MAM - Konin Miasto Kobiet będzie dla Was okazją do zapoznania się z ofertą i produktami marki Primabiotic Naturalne wyroby probiotyczne takie jak mydła i kosmetyki do pielęgnacji oraz środki czystości i ekologiczne płyny to produkty powstałe między innymi w wyniku fermentacji. To połączenie tradycji, wiedzy oraz możliwości technicznych XXI wieku... Serdecznie zapraszamy na ich stoisko podczas naszego targu 2 marca w godzinach 13:00-16:00 - tam uzyskacie wyczerpujących informacji na temat zdrowia i higieny w zgodzie z naturą.
Przyjaciele są jak ciche Anioły... są z nami, są obok nas, są przy nas. Tacy są Oni właśnie, a wczoraj mieli swoje piękne święto. To były dobre urodziny - jubileusz 15 lat "dobropodawania" i najcudowniejszej "szkoły życia i samodzielności". Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ - bo o Nich właśnie mowa - będzie z nami również podczas Babskiego TARGU Konińskich MAM 2 marca w godzinach 13:00-16:00 i na swoim stoisku będzie Wam oferować tak urocze Kurczaki-Cudaki Oooo... kurczaki! Musicie z nami i z Nimi być! 
Nie mogło zabraknąć naszych kubeczków, toreb i wydruków z Made by Mums na Babskim TARGU Konińskich MAM - w końcu to produkty tworzone z miłością przez dwie Matki-Polki. Będziemy tam z Waszymi ukochanymi torbami i kubeczkami, które dobrze już znacie ("Mama nie przeklina, mama rzuca zaklęcia" cieszy się Waszą największą miłością) - ale będziemy miały również wzory zupełnie nowe. Mamy nadzieję, że nas odwiedzicie...
Są z nami ZAWSZE, dbając o bezpieczeństwo i edukując naszych i Waszych Milusińskich...Komenda Miejska Policji w Koninie i zespółBezpieczny Konin, z którym realizujemy ich autorski program prewencyjny #razemdlabezpieczeństwa. Jesteśmy zaszczycone i przeszczęśliwe, że w przypadku wszystkich naszych imprez możemy liczyć na ich nieocenione wsparcie i pomoc. Dziękujemy, że i tym razem będą z nami i zaoferują Dzieciom moc atrakcji, dzięki którym poznacie tajniki pracy policjanta: alkogoogle, odciski palców, poszukiwanie policyjnych tropów, symulacje bezpieczeństwa na drodze... i wiele więcej.
Babski TARG Konińskich MAM - Konin Miasto Kobiet to impreza RODZINNA, a to oznacza... że będą z nami Dzieci... Celem naszego wydarzenie, jest przede wszystkim INTEGRACJA... A wszyscy doskonale wiemy, że najlepiej integrują gry i zabawy... Z resztą sami przyznacie, że są najlepszą receptą na nudę. O najlepszą zabawę podczas naszego wydarzenia zadba zaprzyjaźniony z naszym portalem Konin Dzieciom i Fundacja Konin Dzieciom zespół animacji HOKUS POKUS. Zobaczcie sami, jakie atrakcje dla Was przygotowała Ania Janikowska
Podczas naszego Babskiego TARGU Konińskich MAM dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym będą miały okazję skorzystać z możliwości BEZPŁATNEJ lekcji pokazowej - zajęć otwartych zrealizowanych przezSzkoła Tańca i Baletu FART KONIN  Od godziny 14:00 nauczyciele ze Szkoły Tańca i Baletu FART w Koninie zaproszą Waszych Milusińskich w pół godzinną podróż do magicznej krainy tańca, rytmu, taktu, muzyki. Wszystkie Dzieci chętne wraz z opiekunami zapraszamy wówczas na forum zlokalizowane w głównym hallu II Liceum Ogólnokształcące im K.K. Baczyńskiego w Koninie.
KOMENTARZE
O AUTORZE
Kamila Lorek
Kamila Lorek
Od niemalże półtora roku zmagam się z nową „rolą życia” – jestem MAMĄ niezwykłej Dziewczynki, która przewartościowała moją rzeczywistość. Jej podporządkowałam swoje życie zawodowe i dla niej bardzo świadomie rezygnuję z niektórych aspektów życia społecznego – uwierzcie mi, jest warta każdych wyrzeczeń! Priorytetem jest dla mnie moja Rodzina i budowany wspólnymi emocjami i marzeniami Dom. Z wykształcenia jestem pedagogiem, jednak moich doświadczeń zawodowych nie można opisać w kilku zdaniach. Wśród znajomych mam przydomek Zołza – i coś w tym jest. W wolnych chwilach latam na miotle, gotuję eliksiry i popełniam czary-mary, uważając żeby po raz kolejny nie spłonąć na stosie. Jestem zbudowana z kontrastów - lubię milczeć, ale jednocześnie zawsze muszę mieć „ostatnie słowo”. Wierzę w potęgę Ludzi i doświadczeń i uważam, że w życiu nic nie jest rolą przypadku i „zbiegu okoliczności” (w końcu jakoś tutaj trafiłam!). Fascynują mnie proste podróże do (nie)zwykłych miejsc i (nie)powtarzalne Spotkania z Ludźmi. Celebruję „drugie życie” przedmiotów, nie wyobrażam sobie domu bez zwierząt i tupotu małych stóp oraz poranka bez kubka CIEPŁEJ kawy z ekspresu. Jestem przekonana, że wspólnymi siłami możemy odczarować to nieco smutne miasto i mamy realny wpływ na jakość życia nas i naszych Dzieci w Koninie!
PODOBNE WPISY
Deser a’la snickers
Zastąp ulubione słodycze zdrowymi produktami!
Sposoby na piękną i gładką skórę
Istnieje wiele sposobów usunięcia niechcianych wł...
Dyżur wakacyjny w przedszkolu w Koninie
Z 18 przedszkoli publicznych w Koninie, które dzi...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ