CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Dlaczego nie powinno się zapinać dzieci w kurtkach zimowych w fotelikach samochodowych?

Dlaczego nie powinno się zapinać dzieci w kurtkach zimowych w fotelikach samochodowych?

Przez grubą kurtkę zimową, niestety nie jesteśmy w stanie zapiąć poprawnie dziecka w pasach czyli uprzęży własnej fotelika.


Przez tak gruby materiał zostaje nam bardzo dużo luzu, który jest niebezpieczny dla dziecka. Podczas ewentualnego wypadku tak zapięte dziecko może wyśliznąć się z tej niedokładnie dopiętej uprzęży. Taka sytuacja została uwidoczniona podczas crash testów z wykorzystaniem manekinów zapiętych w kurtkach, dlatego mamy niepodważalny dowód na to, że zapięcie dziecka w foteliku na kurtce jest niebezpieczne.

Jak prawidłowo przewozić dzieci zimą w foteliku samochodowym?

Aby mieć pewność, że nasze dziecko jest w pełni chronione, zimą konieczne jest zdjęcie kurtki i zapięcie uprzęży bezpośrednio na ciele dziecka. Kiedy zapinamy w ten sposób dziecko przykrywamy go kurtką lub kocem, który weźmiemy z domu ze sobą lub korzystamy z dostępnych ponch. W przypadku poncho - uprząż zapinamy właśnie pod materiałem poncha. Dzięki temu dziecko jest bezpieczne, jest mu wygodnie i komfortowo.

Taka czynność zdejmowania i zakładania kurtek może wydawać się długotrwałym zajęciem, ale mi samej zajmuje to góra 1 minutę dłużej, a czym są te sekundy w zamian za maksymalne bezpieczeństwo naszego dziecka?

Pamiętajmy, że nie mamy fotelika po to, bo tak nakazuje kodeks!


To właśnie fotelik ma ochronić i uratować nasz najcenniejszy skarb. Ale musimy również zadbać o odpowiednie użytkowanie takiego fotelika, a więc właśnie o uprząż, która musi być poprawnie zapięta. Oprócz tego, że nie zapinamy dziecka na kurtce, to pasy muszą być bardzo mocno zapięte. A więc w uprzęży 5 punktowej, wyciągamy luz w pierwszej kolejności z pasów na biodrach a później dociągamy uprząż redukując luz, który został przy barkach. Końcowo, aby mieć pewność, że nasze dziecko jest zapięte poprawnie próbujemy uszczypnąć uprząż i złapać ją w palce, jeżeli to się nie uda, mamy pewność, że poprawnie zabezpieczyliśmy dziecko. Jak sprawdzać uprząż pokazałam na jednym z moich filmów, zachęcam do obejrzenia go lub przyjazdu do punktu O fotelikach.
Emilia Gmiter
Punkt "O fotelikach"
profesjonalne doradztwo i sprzedaż fotelików samochodowych w Koninie
ul. Jasna 2 - Konin

Po więcej informacji na temat oferty i danych kontaktowych punktu "O fotelikach" w Koninie kliknij w nasz >>KATALOG FIRM<<
Zapraszamy również do zapoznania się z FACEBOOK "O FOTELIKACH" oraz kontaktu telefonicznego pod numerem 602 711 604.
 
Polecamy, bo warto... dbać o...

#BezpieczeństwoMaluszków

Cieszymy się, że i my możemy wspierać ideę bezpiecznego przewożenia dzieci
i promować akcję i działalność punktu O fotelikach!

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ