CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Dwa lata temu w Koninie...
Konin Dzieciom
Autor: Konin Dzieciom

Dwa lata temu w Koninie...

Zaczęło się niewinnie... zupełnie jak na portal KoninDzieciom.pl przystało. Miała być sesja w plenerze, a jej pomysłodawczynią - podobnie jak rok temu - była Ona... NIEPOPRAWNIE ZDOLNA Paula Walczak. Mało być rodzinnie... "mamowo-dzieciowo"... na luzie... w plenerze...
MIAŁO BYĆ... ale jak to zwykle bywa... los chciał inaczej, a rzeczywistość zweryfikowała nasze plany na słomkowe kapelusze i skąpany kolorami zachodzącego słońca Bulwar Nadwarciański w Koninie. Punkt 19:00 Bulwar skąpany był... burzowym oberwaniem chmury a z nieba lały się strugi deszczu. My, dzieci, balony, tort urodzinowy (bo to taka urodzinowa sesja miała być), słoneczne stylizacje, Paula, aparat... ulewa. BURZA taka jak my - trochę (a nawet bardzo) niespodziewana i zupełnie nieobliczalna w planach i perspektywach. Ale... z takimi Niezwykłymi Ludźmi wokół i obok żadna burza, żadne grzmoty, żadne pioruny, żadne wichury nam nie są straszne!

A sesja? Ano Paula ma to do siebie, że "oko" ma fenomenalne i potrafi jakieś czary-mary i zaklęcia rzucać przez ten jej obiektyw. Bo Paula (podobnie jak my) głęboko wierzy, że jak #chcesię to #dasię

Dziękujemy Ci, że co roku sprawiasz nam tak piękną pamiątkę, której efekty możecie podziwiać w poniższej galerii zdjęć. Te fotograficzne pamiątki pokazują nam jak zmieniamy się my i jak dorośleją te nasze małe Pisklaki Krasnale... Dzieci, bez których tego portalu by nie było.
 

KoninDzieciom.pl obchodzi dzisiaj swoje urodziny

Portal KoninDzieciom.pl - taki nasz... taki niezwykły... - obchodzi swoje drugie urodziny. A obchodzi je NAJPIĘKNIEJ, bo z Wami i w otoczeniu Ludzi Niezwykłych. 

Minęły dwa lata, od kiedy powstał w Koninie najbardziej rodzinny portal internetowy. Jedyny taki w naszym mieście - tworzony dla rodziców przez rodziców… a dokładnie dwie mamy z gromadką niepowtarzalnych Przyjaciół, wsparciem nieocenionej Rodziny i tupotem stóp małych Krasnali.
Wiek dwóch lat już do czegoś zobowiązuje - mamy już za sobą raczkowanie i naukę chodzenia, szybki kurs samodzielności i budowanie własnej autonomii. Niczym Dziecko, które tak często jest centrum naszego wszechświata, w wieku 2 lat zaczynamy doceniać naszą wolność. Nie obyło się bez łez oraz tak naturalnych wzlotów i upadków… ale jedno wiemy na pewno - z Wami było nam NAJPIĘKNIEJ. 

Tak, jesteśmy dzięki Wam i za to chcemy Wam najbardziej podziękować - za każdy gest solidarności i wsparcia, nietuzinkowe rozmowy i niepowtarzalne spotkania… te w “wirtualu” i te całkiem realne - przy okazji imprez, festynów, wydarzeń realizowanych na terenie naszego miasta. Bo przez ten kolejny rok coraz częściej zdarzało nam się Was spotkać… przy tak wielu i tak różnych okazjach. 

Warto było! Każdy wysiłek, poświęcony “czas wolny”, wszystkie prywatne plany odłożone “na potem”, praca w towarzystwie małych Krasnali wciśniętych w fałdy spódnicy, gimnastyka łączenia zawodu mamy z misją KoninDzieciom.pl - były warte, pouczające, twórcze, edukacyjne. Bo przez ten kolejny rok nauczyłyśmy się umiejętności mnożenia minut i godzin, dzielenia czasu i obowiązków, odpowiedzialności i wytrwałości oraz sztuki kompromisów przy dwóch tak różnorodnych charakterach.

Warto było! Bo przez ten drugi rok swoją obecnością i aktywnością pokazaliście nam, że KoninDzieciom.pl jest “miejscem” (a może zjawiskiem) lubianym, cenionym, potrzebnym i… przyjaznym rodzicom tak, jak przyjazne może być nasze miasto. Bo przecież to JEDYNY TAKI, niepowtarzalny portal w regionie, który nie tylko jest centrum informacji dla rodziców z Konina i powiatu, ale to też Ekipa zgranych Przyjaciół, którzy wielokrotnie wspólnie zmieniali rzeczywistość naszego miasta, tworząc razem z nami eventy, projekty edukacyjne, warsztaty, festyny, bale.

Warto było! Bo ciągle nam było "mało" i z nadmiaru pomysłów i notorycznego braku czasu powołałyśmy do życia Fundację Konin Dzieciom, której nadrzędnym celem jest stwarzanie możliwości i okazji do wieloaspektowej edukacji rodziców i dzieci, mądrej rozrywki i kreatywnej zabawy, warsztatów rozwojowych i spotkań integracyjnych. Tylko my wiemy, ile czasu i energii pochłaniają wnioski i projekty, które umożliwiają nam uzyskanie dofinansowania, ale głęboko wierzymy, że kiedyś uda nam się zrealizować wszystkie nasze plany i projekty!

Warto było! Bo udało nam się wygrać kilka nowych projektów, zrealizować kilka planów, zorganizować warsztaty, bale i wydarzenia prospołeczne. Dzięki wsparciu naszych Partnerów i Darczyńców wspólnie powstały takie inicjatywy, jak Rodzinny Festyn Konin Dzieciom - nasze pierwsze urodziny, Diagnostyka Smyka - bezpłatne porady diagnostyczne dla dzieci z Konina i okolic, Szalony Bal Andrzejkowy, bezpłatne warsztaty dla mam Wspieramy Mamy, piknik rodzinny Karmienie w Terenie. A ponieważ cały czas było nam "mało"... zaprojektowałyśmy naszą markę Made by Mums, która pozwala nam realizować się twórczo w projektach graficznych. 

Cały rok był dla nas wyjątkowy ... tak jak wyjątkowy był ten dzień! Skąpany w deszczu ... który padał nam najpiękniej.

Świętowałyśmy tak jak pracujemy czyli z krasnalami w tle i pomocą naszych PRZYJACIÓŁ. Dziękujemy Wam, że jesteście z nami każdego dnia. Podajecie swoją pomocą dłoń ... i potraficie cieszyć się z naszych sukcesów. Trzymać zwyczajnie kciuki i doceniać nasz trud. 
 
Dzięki Wam ten dzień był piękny ... 
Madzia dziękujemy Ci za te godziny zakupowego szaleństwa, Twój profesjonalizm, dbałość o każdy detal, wyczucie naszych potrzeb .. a przede wszystkim tą lekkość i magiczną atmosferę. 
 
Kamila .. dzięki Tobie nasze życie stało się słodsze! Jesteś dla nas MISTRZEM ... nie tylko kulinarnym .. cieszymy się, że otaczają nas ludzie o tak okrutnie dużym sercu i otwartości na innych ... A Twoja beza .. cóż .. kochamy ją miłością szaloną. 
 
Cudowna ekipo Tutti Santi .. dziękujemy za przygarnięcie nas pod swój dach i karmienie naszej portalowej rodziny najlepszą pizzą ever!
 
Firmie Holver dziękujemy za cudowną dekoracje. Balonove love to coś co nasze krasnale lubią najbardziej. 
 
Marika dzięki za wsparcie .. dzięki Tobie Paula nie dostała zawału podczas naszej lekko skąpanej w deszczu sesji. 
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Po co te lektury w szkole?
Kliknęłam na kanon lektur szkolnych dla klas 1-3 i mocno...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ