CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Ferie zimowe w Koninie
Ania Szwacińska
Autor: Ania Szwacińska

Ferie zimowe w Koninie

Ferie w mieście nie muszą być nudne! Przekona się o tym każdy, kto zapozna się z konińską ofertą skierowaną dla dzieci i młodzieży. Na pociechy czekają liczne zajęcia artystyczne i sportowe. Będzie można pośpiewać, potańczyć, pomalować, zagrać w kosza czy siatkówkę, nauczyć się podstaw Ju Jitsu czy poślizgać się na łyżwach. Nie zabraknie też dobrego kina w dobrej cenie. Oferta jest naprawdę bogata i myślimy, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie propozycje, które prezentujemy poniżej zawarte zostały również w naszym KALENDARZU. Zaglądajcie, a zawsze będziecie na bieżąco.
 
Gorąco polecamy - Ferie w Koninie 2019
KONIŃSKI DOM KULTURY 

Jak co roku Koniński Dom Kultury przygotował dla dzieci i młodzieży wiele atrakcji. Na Wasze pociechy czekają zajęcia taneczne, wokalne, plastyczne i filmowe.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Wstęp na zajęcia jest wolny i nie wymaga zapisów. Wyjątek stanowią zajęcia plastyczne, gdzie liczba miejsc jest ograniczona.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od lat 6 oraz starszej młodzieży.

Cały harmonogram zajęć znajdziecie w naszym KALENDARIUM oraz w linku poniżej.
 
KINO CENTRUM
 
Dla wszystkich małych i dużych miłośników kina mamy rewelacyjną wiadomość. Kino Centrum przygotowało dla dzieci i młodzieży ciekawe propozycje filmowe. Każdy seans rozpoczyna się o godzinie 12.00 Koszt biletu to jedyne 5 zł.

Cały repertuar i zwiastuny filmów znajdziecie w naszym KALENDARZU 

 
KINO OSKARD 
 
Dobrego kina nie zabraknie również w "Oskardzie" a wszystko za jedyne 5 zł. Podczas ferii Kino Oskard ma cztery propozycje filmowe dla młodszego i starszego widza: "Książka Lili", "Mamy talent", "Kacper i Emma szukają skarbu" oraz "Rosie i Moussa".
Opis filmów oraz cały repertuar znajdziecie w naszym KALENDARZU 

 
LODOWISKO
 
Pamiętajcie, że dobra zabawa to bezpieczna zabawa. Wchodząc na zamarznięty zbiornik wodny zawsze ryzykujesz. Podczas ferii koniecznie odwiedźcie lodowisko. To doskonała zabawa dla całej rodziny. Lodowisko jest czynne od poniedziałku do niedzieli od 10.00 do 20.00 Pamiętajcie, że na taflę można wchodzić tylko o pełnych godzinach. Tercja trwa 45 minut. Weźcie też pod uwagę przerwy techniczne - 13:45 do 15:00; 16:45 do 18:00 - w razie opadów śniegu. Cena za bilet dla jednej osoby to koszt od 5 do 7 zł. (posiadacze KKR zapłacą mniej). Nie posiadacie łyżew? Nic nie szkodzi. Wypożyczalnia sprzętu znajduje się przy samym lodowisku. Jest jednak dodatkowo płatna. Uwaga! W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lodowisko może być wyłączone w całości lub w części z użytkowania.

 
MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA 
 
Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie oferuje dla dzieci wiele atrakcyjnych zajęć i warsztatów. Najmłodsi mieszkańcy Konina mogą skorzystać z zajęć komputerowych, wspólnie pograć w planszówki, czy wziąć udział w kreatywnych zajęciach plastycznych. Zajęcia w bibliotece to także wspólne czytanie i projekcja ulubionych filmów. Różnorodność zajęć pozwoli każdemu dziecku znaleźć coś dla siebie. Sprawdźcie co oferują poszczególne filie. Wszystkie zajęcia znajdziecie w naszym KALENDARZU zbiorczą rozpiskę zamieszczamy również poniżej. 

 
ZIMOWA AKADEMIA JU JITSU
 
Zajęcia z samoobrony i podstaw Ju Jitsu to propozycja od Konińskiego Centrum JU JITSU, która skierowana jest dla dzieci i młodzieży z Konina. Zajęcia są całkowicie darmowe. Pamiętajcie aby Wasze dzieci wyposażyć w strój sportowy. Zimowa Akademia JU JITSU odbywać się będzie w okresie ferii w każdy poniedziałek i czwartek w godzinach 16:45 - 18:15 w konińskiej "dwunastce".

 
MUZEUM OKRĘGOWE W KONINIE

Swoją ofertę dla dzieci i młodzieży ma również muzeum. Z wielu ciekawych zajęć i warsztatów będą mogli skorzystać uczestnicy zajęć zorganizowanych, takich jak półkolonie. Z bogatej oferty skorzysta wielu młodszych i starszych dzieci, bo z tego co wiemy lista na "Ferie w Muzeum" zapełniła się z prędkością światła. Podczas zajęć będzie można zaprojektować swój herb, namalować swoją makatkę, napisać ikony lub zapoznać się z codziennym życiem dworku oraz odbyć warsztaty z kaligrafii i odciskania pieczęci.

Jeżeli i Wy chcecie razem z dziećmi skorzystać z oferty muzeum zapraszamy Was na warsztaty z tworzenia rodzinnych makatek. Warsztaty odbywają się 17 stycznia o godzinie 16.00. Koszt warsztatów to 10 zł od osoby. Na zajęcia obowiązuje rejestracja telefoniczna. Zostały ostatnie miejsca więc nie zwlekajcie. Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu 63 242 75 99 (wew. 11 lub 12), 513 616 358.

 
MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY 
 
 
Podczas ferii zimowych zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury odbywają się według planu. Dodatkowo dla najmłodszych mieszkańców Konina dostępne będą zabawy i warsztaty z różnych dziedzin sztuki. Zajęcia zorganizowane są dla dzieci w wieku 6 do 12 lat. Zajęcia obywać będą się od 14 do 18 stycznia oraz 21 do 25 stycznia w godzinach od 11.00 do 14.00 Liczba miejsc na zajęcia jest ograniczona - obowiązują zapisy w sekretariacie MDK lub telefonicznie 63 243 77 17

MDK oferuje także od 14 do 18 stycznia warsztaty rysunku i malarstwa dla młodzieży.
W drugim tygodniu ferii od 20 do 23 stycznia odbędą się mistrzowskie warsztaty - mistrzowskie taneczne "TOP Dance 2018" w MDK, godz. 10.00-16.00.
21 stycznia w specjalnym Koncercie dla Babć i Dziadków na scenie wystąpią najmłodsi artyści z MDK oraz zespół Stonka. Koncert odbędzie się o godzinie 17.00

 
FERIE Z MOSIR KONIN
 
Ferie z MOSiR to najlepsze ferie na sportowo. Jak co roku na dzieci i młodzież z Konina czeka mnóstwo atrakcji. MOSiR zaprasza za bezpłatne zajęcia z piłki nożnej, koszykówki, boksu, tenisa ziemnego oraz zimowego pikniku żeglarskiego na sucho. Na młodych mieszkańców czekają także liczne turnieje drużynowe z halowej piłki nożnej, siatkówki czy tenisa stołowego. Zawody podzielone są na kategorie wiekowe. Każda drużyna chcąca wziąć udział w zawodach musi zgłosić swój udział. Wszystkie regulaminy i karty zgłoszeń znajdziecie na stronie MOSIR

Zajęcia na basenie to niepowtarzalna okazja na doskonalenie swoich umiejętności pływackich. Zapraszamy wszystkich na ZIMOWY KURS NAUKI PŁYWANIA. Kurs jest płatny. Obejmuje 10 lekcji plus kaucję zwrotną za karnet. Uczestnikami mogą być dzieci i młodzież od 6 do 18 roku życia. Zajęcia odbywać się będą w grupach 5 - 10 osób. Zapisu na kurs można dokonać w kasie obiektu lub telefonicznie 63 243 00 72

Poszczególne zajęcia znajdziecie na plakacie poniżej oraz w naszym KALENDARZU

 
KRĘGIELNIA
 
W czasie ferii do dyspozycji małych mieszkańców dostępna będzie kręgielnia. Od 14 do 18 stycznia bezpłatnie będzie można zagrać w kręgle w godzinach od 8.00 do 13.00 
W dniach od 21 do 23 stycznia odbędzie się turniej w kręgle. Regulamin oraz karty zgłoszenia dla drużyn możecie pobrać TUTAJ 


 
PUBLICZNA BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA W KONINIE
 
Ferie w bibliotece nie muszą być nudne. Biblioteka pedagogiczna przygotowała zajęcia dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i świetlic pod hasłem "Czytam, bawię się i gram w bibliotece". Zajęcia odbywają się od 14 do 18 stycznia w godzinach od 9.45 do 13.15. Uczestnicy zajęć będą mogli wziąć udział w warsztatach "jak powstaje książka", poznać podstawy programowania "Photon – uczymy się kodować", pobawić się w ilustratorów tworząc rysunki do teatrzyku Kamishibai, potańczyć zumbę, spędzić czas z rówieśnikami na zabawach integracyjnych, pantomimie czy warsztatach animacji poklatkowej. 
 
KONIŃSKI KLUB SZERMIERCZY

W ferie zimowe Koniński Klub Szermierczy zaprasza na treningi od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10.00 do 12.30. 

 
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Szkoła naszych marzeń - Czas na porzucenie schematów i utartych ścieżek
W Koninie odbędzie się spotkanie pasjonatów, ludzi gotow...
Dzień Dziecka w Koninie i okolicach
Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na wspólne święto...
Mamy udają, że to jest łatwe?
„Dziękujemy za to, że udajesz, iż bycie MAMĄ jest ...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ