CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Hawajski masaż Lomi Lomi - sposób na przewlekły stres
YASUMI
Autor: YASUMI

Hawajski masaż Lomi Lomi - sposób na przewlekły stres

Współcześnie, każdy z nas żyje w dużym tempie. Ilość pracy i obowiązków, zajęć domowych i poza domowych, powoduje, że ciągle jesteśmy narażeni na duży stres. To on w znacznym stopniu zakłóca równowagę zdrowia fizycznego i psychicznego. Przyczynia się do wielu chorób, w tym migren, otyłości, czy problemów ze snem.

Doskonałą formą radzenia sobie z czynnikami stresogennymi jest aktywność fizyczna oraz prawidłowa dieta. Mało kto jednak mówi o tym, że różne rodzaje masaży pozwalają odzyskać zaburzoną równowagę psychofizyczną, zniwelować dolegliwości bólowe, obniżyć napięcie mięśniowe. Jest to o tyle istotne, że usuwamy tym samym wszelkie blokady mięśni, stawów, ścięgien na których zapisują się dawne przeżycia i uczucia. To przez nie odczuwamy bóle pleców, karku; pojawią się uporczywe bóle głowy.

Jednym z masaży, który często zalecany jest przez terapeutów dla osób zmagających się z przewlekłym stresem jest hawajski masaż lomi lomi. To wspaniały masaż bioenergoterapeutyczny, który pozwala na uspokojenie naszej wewnętrznej energii. Łączy w sobie wiele technik masażu: klasyczny, refleksoterapię, akupresurę czy Reiki.

Lomi lomi, to rodzaj masażu wywodzący się z hawajskiej filozofii życia huna, według której człowiek jest integralną częścią natury. Rozprzestrzenił się na cały świat w połowie XX wieku, a do Polski dotarł stosunkowo niedawno. W języku hawajskim "lomi lomi" to "dotyk miękkiej, aksamitnej łapy zadowolonego kota", natomiast powtórzenie słowa "lomi" jest podkreśleniem jakości i siły nacisku podczas masażu. Pierwotnie lomi lomi był rytuałem mającym na celu odzyskanie równowagi wewnętrznej, któremu to człowiek poddawał się w istotnym momencie życia. Obecnie ma zapewnić potrzebę kontaktu fizycznego z drugim człowiekiem, a sam dotyk masażysty, to znak wsparcia i dobrych intencji dla drugiego człowieka, co doskonale odpręża i relaksuje.

Lomi lomi, to masaż całego ciała, wyłączając strefy intymne, trwający około 90 minut, z zastosowaniem mieszanki ciepłych olejków rozprowadzonych po skórze. Ruchy występujące w masażu odzwierciedlają te, występujące w przyrodzie np. ruch fal morskich czy gałęzi drzew na wietrze. Każdy ruch zharmonizowany jest z odpowiednio dobraną hawajską muzyką. Ruchy w większości wykonywane są przedramionami. Są proste i płynne, jednakże wymagające od masażysty pełnej koncentracji. Masażysta powinien bowiem reagować na sygnały ciała klienta i dobierać ruchy indywidualnie, w zależności od potrzeb ciała.

Przed masażem należy się odprężyć, wyciszyć, wyrównać oddech, by w trakcie masażu móc całkowicie skupić się na odczuciach. Jest to jeden z najważniejszych momentów rytuału w Yasumi, ponieważ pozwala na całkowite poddanie się masażowi. Cały rytuał polega na uruchomieniu wszystkich stawów i mięśni poprzez zginanie, prostowanie, obroty, potrząsanie i rozciąganie. Wszystko po to, by w pełni pobudzić układ krążenia do pracy, co w efekcie uczyni klienta "lżejszym", gotowym do działania oraz pozwoli lepiej wyczuć własne potrzeby i usunąć negatywne schematy myślenia. Należy pamiętać o piciu dużej ilości wody zarówno przed, jak i po masażu, która dodatkowo pozwala usunąć szkodliwe produkty przemiany materii.

Masaż lomi lomi, to doskonały pomysł na prezent. Gdy widzimy, że bliska osoba cierpi na uporczywe bóle kręgosłupa, głowy i jest zestresowana, zaprośmy ją na chwilę relaksu. Jako fizjoterapeuci Yasumi w Koninie, zaproponujemy ciepłą herbatę, wyciszenie i chwilę, tylko dla siebie.

Jagoda Andrzejewska, dyplomowany fizjoterapeuta i specjalista odnowy biologicznej. Specjalista w masażach klasycznych, orientalnych.

Więcej informacji na temat zabiegów kosmetologii w YASUMI znajdziecie na WWW oraz FACEBOOK.

YASUMI Medestetic 
ul. Chopina 17A, Konin
tel. 63 220 47 47
tel. 605 064 747
email: konin@yasumi.pl
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Nauka zarządzania własnym budżetem
Wiedzę o pieniądzach powinniśmy przekazywać już przedszk...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ