CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Jesienne inspiracje z liśćmi w tle
Paulina Kałużna
Autor: Paulina Kałużna

Jesienne inspiracje z liśćmi w tle

W naszym domu jesień to czas na kreatywne zabawy. Kiedy kończą się wakacyjne podróże, a pogoda za oknem już nie rozpieszcza - ja zaczynam wymyślać. Szukam inspiracji, zastanawiam się czym zająć córki, co nowego z nimi zrobić. Tym razem postanowiłam wykonać z nimi jesienną ozdobę z użyciem przepięknych liści. Tych o tej porze chyba wszyscy mamy pod dostatkiem!
 
Zajęcia poprzedzone zostały długim spacerem w parku, tarzaniem się w liściach i szukaniem kasztanów. Wybiegane i dotlenione wróciłyśmy do domu, by stworzyć ozdobę na stół.

Wygrzebałam jakąś tackę, świeczki kupiłam w jednym z marketów budowlanych i okropnie przepłaciłam. Jeśli zechcecie powtórzyć taką ozdobę w domu, to polecam sklepy, w których można kupić od skarpet, przez szklanki po lampkę nocną. Są tam dużo tańsze. Ja kupiłam 3 świeczki w różnych rozmiarach. Do tego kawałek sznurka, klej na gorąco, ale wydaje mi się, że klej w sztyfcie też dałby radę i oczywiście LIŚCIE.


 
Dziewczyny najbardziej cieszyły się na pracę z klejem na gorąco, bo rzadko mają okazję go używać. Liście przykleiłyśmy do świec, a następnie owinęłyśmy świeczki sznurkiem. Można do sznurka przykleić szyszkę, kasztana albo żołędzie. Świeczki poukładałyśmy na tacce, a dziewczynki wymyśliły, że wokół porozsypują kasztany. Największe problemy miały oczywiście ze sznurkiem, bo w ich wieku wywijanie kokardek na świeczce nie jest łatwe, więc im pomogłam. Całość zajęła nam chyba niespełna pół godziny. Najdłużej trwało wybieranie liści. 
My z efektów byłyśmy bardzo zadowolone. Aż żal nam było zapalić te świeczki!
Niech moc będzie z Wami!
KOMENTARZE
O AUTORZE
Paulina Kałużna
Paulina Kałużna
Uzależniona od czytania, zwłaszcza biografii i kryminałów, a od pewnego czasu także od literatury dla dzieci. Mama dwóch córek, dla których zaczęła pisać bajki. Fanka płyt winylowych, uwieczniania na zdjęciach największych pierdoł związanych z własnymi dziećmi, Tatr i koloru niebieskiego. Od gotowania woli chodzić na gotowe, nie znosi bałaganu, nie zaczyna dnia bez kawy z mlekiem i nie kończy go bez przeczytania choć jednej strony książki. Lubi pisać!
PODOBNE WPISY
Obrazy, które kilkulatek powinien już znać
Matejko, Chełmoński, Kahlo, Leonardo czy van Gogh?
Bo wakacje są od tego, aby bawić się na całego!
Wakacyjne eksplorowanie nowych miejsc i siebie 
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ