CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Kasztanowe przekleństwo
Paulina Kałużna
Autor: Paulina Kałużna

Kasztanowe przekleństwo

Na wstępie mogę napisać, że w sumie sama się o to prosiłam. W minioną sobotę, idąc z dziewczynami na spacer do parku, zabrałam im wiaderka, które po trzech minutach zostały wypełnione kasztanami i żołędziami. Czynności o tej porze oczywiste przecież i dla dzieci maga atrakcyjne. Przeze mnie zachęcane, przytachały do domu imponujące ilości jesiennych skarbów. I dobrze! 
 
Po powrocie padło pytanie: „Kiedy zrobimy ludziki?”. Jest to pytanie, po którym robię się jeszcze bledsza niż jestem. Występuje też pot na czoło. W zeszłym roku zbierałyśmy kasztany, ale znalazłam inne ich zastosowanie, więc robienia ludzików udało mi się szczęśliwie uniknąć. Kasztany bowiem służyły nam jako przedmioty do liczenia, przyniosłyśmy trochę tych kulek do przedszkola, na dworze rzucałyśmy nimi w dal, wzięły także udział w konkurencji pod tytułem „Kto trafi kasztanem w drzewo?”. Na koniec wykorzystałyśmy je do wykonania jesiennych świeczników. Tworzenia ludzików, których nie umiem, udało się szczęśliwie uniknąć. Jednak w tym roku poczułam, że mogę się nie wywinąć. Po przyjściu ze spaceru schowałam je w spiżarni na oknie, licząc, że dzieci o nich zapomną.  Pięć długich dni zwodziłam Pociechy, zasłaniając się bardzo ważnymi misjami. Codzienna pretensja w głosie i spojrzenie spaniela wzbudzały coraz większe poczucie winy. 

Po 5 dniach, mnie matkę-macochę dopadły wyrzuty sumienia i poszłam do spiżarni po jesienne skarby. Już myślałam, że nawet zgniły, ale niestety kasztany i ich kumple żołędzie miały się świetnie. Ale jak zrobić ludziki skoro się nie umie. Z pomocą oczywiście Internety! Inspiracji znalazłam tyle, że aż głowa mnie rozbolała. Myśl początkowa była taka, że do kasztanowych postaci wystarczą kasztany, żołędzie 
z kapeluszami lub bez, zapałki, wykałaczki czy co tam kto ma, śrubokręt do zrobienia dziury i tyle. No ostatecznie plastelina, gdyby coś tam wypadało, odpadało. A w Internetach nieeeeeeeeeee
- makarony, szyszki, liście, igły, pinezki, pomponiki, wycinanki, sznurki, przyklejane oczy, korki od wina, wiórki i tryliard innych dodatkowych gadżetów. Ludzie to są zdolni! Odszukałam zdjęć, na których prace wydawały się najłatwiejsze do wykonania. Dziewczyny widząc stół zastawiony tymi wszystkimi pierdołami, prawie uniosły się ze szczęścia w powietrze. No to do dzieła. 
 
Powstała rodzinka w stylu – krzywy ojciec, matka bez oczu (nie chciały się przykleić więc, odpuściłam, ale przez dwie godziny wysłuchiwałam, że matka jest bez oczu – ehhhhh), dziecko z uchwytem a’la wózek zamiast nóg, córka - drag queen, jednooki ślimak, pies bez jednej nogi, plastelinowo-kasztanowa kulka i wiele mniej lub bardziej udanych potworów. Naturalnie jestem z nas dumna, bo powstało małe miasteczko. Na szczęście poświęcony czas nie poszedł zupełnie na marne, bo wszystkimi stworami dziewczyny bawiły się prawie 10 minut! Sukces. 
 
Nasz trzygłowy zapał i talent szybko się skończył, a kasztanów prawie nie ubyło. W związku z tym, na koniec końców wykonałyśmy moją ulubioną ozdobę – kasztanowe świeczniki. Jak go wykonać? Słoik plus kasztany w środek, do tego tealight i gotowe. Dziewczyny powrzucały tam jeszcze gałązki wrzosu, skorupy od kasztanów i liście. Zajęło nam to 38 sekund. Takie prace to ja rozumiem!
 
Niech moc będzie z Wami!
KOMENTARZE
O AUTORZE
Paulina Kałużna
Paulina Kałużna
Uzależniona od czytania, zwłaszcza biografii i kryminałów, a od pewnego czasu także od literatury dla dzieci. Mama dwóch córek, dla których zaczęła pisać bajki. Fanka płyt winylowych, uwieczniania na zdjęciach największych pierdoł związanych z własnymi dziećmi, Tatr i koloru niebieskiego. Od gotowania woli chodzić na gotowe, nie znosi bałaganu, nie zaczyna dnia bez kawy z mlekiem i nie kończy go bez przeczytania choć jednej strony książki. Lubi pisać!
PODOBNE WPISY
Domowa produkcja mydełek
Mydełka własnej roboty z cynamonem i płatkami róż.
Drożdżówki dla opornych
Tak łatwe, że nie mogą się nie udać!
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ