CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Książka jako prezent dla dziecka
Wydawnictwo Psychoskok
Autor: Wydawnictwo Psychoskok

Książka jako prezent dla dziecka

Chcąc sprawić radość współczesnemu dzieciakowi trzeba się nie lada natrudzić. Do małych oczu i uszu dociera niezliczona liczba bodźców, mnożąc tym samym jego pragnienia, a rodziców przyprawiając o zawroty głowy. Prawda jest taka, że znaczna część nawet tych najbardziej pożądanych zabawek po kilku dniach zostanie zapomniana i rzucona w kąt. Może warto więc podarować dziecku wartościowy prezent, który nie tylko go zainteresuje, ale też będzie miał korzystny wpływ na jego rozwój. Takim prezentem jest niewątpliwie książka. Zdaniem nauczycieli psychologów, te z dzieci, które sporo czasu spędzają w obecności książki, nie mają problemów z ortografią, ich słownictwo jest bogate, a one same są wrażliwsze na świat i myślą w sposób nieszablonowy. Dobra książka to inwestycja na lata. Dlaczego? Bo często o tych najbardziej poruszających lekturach pamięta się przez całe lata, a ich treść kształtowała nasze myślenie.

Chcesz wybrać ten odpowiedni tytuł?

Zobacz co proponuje wydawnictwo „Psychoskok” i bądź tym, który będzie miał wpływ na gust literacki przyszłego mola książkowego.

Jan Nowak, „Przygody Noelki”

Jan Nowak to twórca obdarzony niezwykłą wrażliwością, który potrafi zbudować bajkowy świat, który wprost zachwyci każdego małego czytelnika. Noelka to dziewczyna, która jak wielu jej rówieśników ma kochających rodziców, a po skończonych lekcjach biegnie na podwórko, by pobawić się z kolegami. Jest jednak jeden istotny szczegół, który wyróżnia dziewczynkę z tłumu innych dzieci – rozumie ona bowiem mowę roślin i zwierząt. „Przygody Noelki” to niezwykle poruszająca lektura, która uczy uważności na świat przyrody i sprawia, że dziecko będzie bardziej skoncentrowane na proekologicznych działaniach. Piękne ilustracje zachęcają do słuchania i myślenia. 


 

Krzysztof Piotr Łabenda, „Smocze skarby”

Smocze skarby to poruszająca opowieść o wędrówce Agapita smoka, który ma za zdanie uratować swoją wioskę przed klątwą Czernego – złego czarnoksiężnika, który nie mógł znieść dobrobytu i szczęścia mieszkańców. W trakcie ryzykownej i niebezpiecznej wędrówki Agapit ratuje życie młodemu giermkowi, który w ramach wdzięczności postanawia mu towarzyszyć w dalszej drodze. Jak zakończy się ta historia, czy misja zlecona smokowi przez króla zostanie wykonana. „Smocze skarby” to piękna opowieść o przyjaźni i poświęceniu. Polecamy każdemu dziecku.

 


Artur Jasiński, „Baśń o dębowym sercu”

Chyba nie ma dorosłego, który nie pamięta ze swojego dzieciństwa gatunku jakim są baśnie. Baśnie mają nieoceniony wymiar terapeutyczny pozwalają dziecku poznać różnicę między dobrem, a złem iuczą prawideł panujących w świecie „Baśń o dębowym sercu” to piękna opowieść o kilkuletnim Antku, który chcąc uratować swoją wioskę przed suszą i wyludnieniem, wyrusza z misją do starego dębu. Dąb nie jest bowiem zwyczajnym drzewem, w jego zasięgu jest przywrócenie równowagi w ekosystemie wioski i odwrócenie złego czaru. O drzewie jednak krążą groźne legendy, a cała wyprawa obciążona jest sporym ryzykiem. Jak zakończy się ta historia? Czy kraina zostanie uratowana? Usiądźcie do wspólnej lektury.

 Bożena Balcerek, „Zaczarowany świat”

Kilkuletnie dzieci uwielbiają rytm i rym jakie obecne są w wierszach. Często znają ich treść na pamięć czym dzielą się z otoczeniem. „Zaczarowany świat” to tomik wierszy Bożeny Balcerek, którego bohaterami są zwierzęta, rośliny, a także przedmioty. Treść dotyka sytuacji codziennych, a także uroczystości rodzinnych z którymi spotyka się dziecko. Idealne do poczytania przed snem. 


Pamiętaj, że nie ma lepszego i wartościowszego podarunku niż książka. Jesteśmy pewni, że pozycja którą wybierzesz przyniesie moc wzruszeń i radości małemu czytelnikowi.

Zapraszamy na stronę taniej księgarni internetowej należącej do wydawnictwa Psychoskok z Konina, gdzie można kupić prezent dla dziecka: http://tylkorelaks.pl/86-ksiazki-na-prezent

 
KOMENTARZE
O AUTORZE
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo Psychoskok
Psychoskok to wydawnictwo z Konina, którego historia sięga roku 2011, kiedy to na jego łamach ukazała się pierwsza książka. Obecnie w ofercie wydawnictwa znaleźć można publikacje dla dorosłych i dzieci: bajki, poradniki, felietony, poezję, powieści obyczajowe, sensacyjne, romanse, dramaty, kryminały, fantasy wydawane w formie tradycyjnej oraz nowoczensych e-booków.
PODOBNE WPISY
Co zrobić, by Twoja pociecha nie była dzieckiem „filiżanką”
Rolą rodzica jest przede wszystkim wspieranie dziecka w ...
Jakie prezenty na święta... dla rozwoju Twojej pociechy
Jednym ze wspomnień, które chyba wszystkim kojarz...
Zadbaj o rozwój językowy Twojej pociechy
Dziecko powinno już od najmłodszych lat mieć kontakt z j...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ