CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Masaż balijski  – dla zdrowego i zrelaksowanego ciała
YASUMI
Autor: YASUMI

Masaż balijski – dla zdrowego i zrelaksowanego ciała

Oferta Yasumi w strefie masaży i rytuałów na ciało jest bardzo szeroka. Od masaży klasycznych, sportowych przez relaksacyjne, aż po orientalne. Często nasi klienci są zaskoczeni tak dużą różnorodnością i mają trudność w wyborze tego właściwego dla siebie. Dzielimy się więc poradami naszych specjalistów, aby pomóc zrozumieć filozofię i technikę poszczególnych masaży.

Dziś – masaż balijski. Orientalny, egzotyczny, łączący wiele rożnych technik.

Należy do masaży orientalnych, którego historia powstania wiąże się z naturalną terapią stosowaną na wyspach Bali i Starożytnych Chin. Jest rodzajem masażu relaksacyjnego, lecz istotną różnicą w tym przypadku jest siła nacisku rąk masażysty. Jest ona większa niż w przypadku masaży europejskich, jednak dostosowuje się ją do wymagań i predyspozycji osoby masowanej.

Balijska terapia masażem opiera się w głównej mierze na intensywnych ruchach wykorzystujących ugniatanie skóry, gładzenie, rozcieranie, akupresurę, refleksoterapię i ajurwedę. Powolne lecz głębokie ruchy terapeuty rozluźniają i uwalniają napięcie jak również poprawiają krążenie krwi dzięki czemu zwiększa się przemiana materii w tkankach. Fizjoterapeuta podczas pracy używa dłoni i przedramion, odpowiednio balansując ciężarem swojego ciała i wykonując precyzyjne ruchy. Oddziałuje na kanały przepływu energii, odblokowując je i przywracając organizmowi stan równowagi ciała i psychiki.

Jak większość zabiegów, które pochodzą z terenów azjatyckich, pomaga pozbyć się z organizmu toksyn i poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego. Masaż balijski wpływa również na tkankę łączną m. in. ścięgna dlatego jest skuteczna w terapiach urazowo - sportowych. Z masażu balijskiego nierzadko korzystają więc sportowcy, ponieważ oddziałując na tkankę łączną, przyspiesza regenerację po kontuzjach, pozwala zmniejszyć dolegliwości stawów.

Pomocy w masażu balijskim mogą też poszukać osoby cierpiące na migrenę i zaburzenia snu. Masaż balijski to dobre rozwiązanie również dla tych, którzy spędzają wiele godzin podczas pracy przed komputerem, w zamkniętych klimatyzowanych pomieszczeniach. Przyda się osobom zestresowanym i walczącym z obniżonym nastrojem. Silny nacisk rozluźnia przykurczone mięśnie karku, które są efektem szybkiego i nerwowego życia codziennego.

Przeciwwskazań do tego rodzaju relaksu jest niewiele. Z zabiegu muszą zrezygnować osoby ze świeżymi zrostami i złamaniami i te, które cierpią na choroby skóry: egzemę, grzybicę, mają niezagojone rany. Nie można z niego korzystać w czasie choroby bakteryjnej lub wirusowej, a także w przypadku poważniejszych chorób – nowotworowej i układu krążenia. Nie jest też wskazany w przypadku hemofilii, miesiączki i ciąży.

Masaż balijski, to gwarancja zrelaksowanego umysłu i odprężonego, rozluźnionego ciała. To również zakosztowanie w orientalnych technikach masażu, które ostatnimi czasy są bardzo popularne.

Weronika Niedźwiedzińska, fizjoterapeuta w Yasumi Konin. Absolwentka Wydziału wojskowo - lekarskiego Akademii Medycznej na kierunku fizjoterapeuta. Posiada również tytuł Technika usług kosmetycznych. Swoje umiejętności miała okazję sprawdzić w Szpitalu Klinicznym w Łodzi czy 21 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w Busko-Zdroju.
 

Więcej informacji na temat masaży i rytuałów znajdziecie na WWW oraz FACEBOOK.

YASUMI Medestetic 
ul. Chopina 17A, Konin
tel. 63 220 47 47
tel. 605 064 747
email: konin@yasumi.pl

KOMENTARZE
O AUTORZE
YASUMI
YASUMI
YASUMI to ​sieć profesjonalnych gabinetów pielęgnacji twarzy i ciała, która powstała z myślą o osobach ceniących sobie nie tylko piękny wygląd i dobre samopoczucie, ale i relaks oraz odprężenie, dobrostan ciała i ducha. YASUMI to w języku japońskim "relaks" i dlatego właśnie zabiegi kosmetologiczne i fizjoterapeutyczne oferowane przez YASUMI  mają charakter rytuałów, podczas których wykwalifikowani kosmetolodzy i fizjoterapeuci holistycznie dbają o pacjentów - nie tylko o ich ciało, ale i stan ducha. 

YASUMI Medestetic 
ul. Chopina 17A, Konin
tel. 63 220 47 47
tel. 605 064 747
email: konin@yasumi.pl
WWW oraz FACEBOOK 

PODOBNE WPISY
Nauka zarządzania własnym budżetem
Wiedzę o pieniądzach powinniśmy przekazywać już przedszk...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ