CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Masaż dla kobiet w ciąży
YASUMI
Autor: YASUMI

Masaż dla kobiet w ciąży

Masaż dedykowany kobietom w ciąży budzi wiele emocji i kontrowersji. Panuje bowiem przekonanie, że masaż w ciąży jest całkowicie zabroniony. Tymczasem wykonany przez profesjonalistę, jest bezpieczny i przynoszący ulgę. Poprawia samopoczucie, usuwa dolegliwości bólowe, jak i wygląd przyszłej mamy. Tak samo, jak i umiarkowana aktywność fizyczna, tak samo masaż przynosi kobietom w ciąży relaks, samoakceptację, sprawność fizyczną.

W Yasumi w Koninie, posiadamy odpowiednie umiejętności wśród dyplomowanych fizjoterapeutów oraz odpowiednie zaplecze, aby mamy mogły się w pełni zrelaksować i i czuć bezpiecznie.

Masaż nie jest przeciwwskazaniem dla Pań, które nie mają ciąży patologicznej lub nie występują inne przeciwwskazania do masażu. Jeśli więc pojawia się krwawienie z dróg rodnych, cukrzyca, nadciśnienie, ciąże zagrożone poronieniem, przedwczesne odklejanie się łożyska, przodujące łożysko albo wewnątrzmaciczne zaburzenia rozwoju płodu, wówczas są to przeciwwskazania do wykonywania masażu. Masażu nie wykonujemy również w pierwszych 12 tygodniach ciąży, jak i na miesiąc przed planowanym porodem. Decyzję o możliwości wykonana masażu, warto skonsultować z lekarzem prowadzącym, który oceni ogólny stan zdrowia pacjentki, jak i dziecka.

Masaż dla przyszłych mam w Yasumi wykonują dyplomowani fizjoterapeuci, którzy mają odpowiednie przeszkolenie i doświadczenie w zabiegach dla kobiet w ciąży. Oprócz doskonałej znajomości anatomii ludzkiego ciała, mają stosowną wiedzę z fizjologii i patologii ciąży. A sam masaż? Przynosi ukojenie, relaksuje, uspokaja, zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia krążenie, zapobiega rozstępom skórnym, łagodzi dolegliwości bólowe kręgosłupa i nóg, zapobiega obrzękom kończyn dolnych i górnych. Masaż może również usprawnić pracę układu limfatycznego, co zapobiega obrzękom w ciąży i zmniejsza opuchliznę nóg, która może być szczególnie dokuczliwa. Z kolei poprawa samopoczucia poprzez dotyk uspakaja huśtawkę nastrojów, wywołaną burzą hormonalną.

Masażowi możemy poddać powłoki brzuszne, twarz, dekolt, grzbiet, pośladki, kark, barki, kończyny górne i dolne. Przyjmuje się dwie pozycje dla wykonania masażu w zależności od kondycji i tygodnia ciąży; w pozycji leżącej na plecach, leżącej na boku albo siedzącej na krześle. 

Dla Pań, które dopiero przygotowują się do roli mamy, masaże mogą być również bardzo skuteczne. Przygotowują bowiem skórę na rozciąganie, uelastyczniając ją. Zwiększają wytrzymałość stawów, więzadeł na zwiększoną masę ciała i przygotowują mięśnie do porodu.

Dla Pań po porodzie masaż pozwala na powrót do formy sprzed ciąży. Masaż miejscowy tkanek w celu zapobiegania lub leczenia zmian zapalanych tkanki podskórnej i rozstępów, to jeden z najczęściej wykonywanych w tym okresie. Można również stosować całościowy masaż ciała, lub w okresie po zakończeniu karmienia piersią i powrotu cyklu menstruacyjnego, masaż kosmetyczny piersi. Pozwala on na ujędrnienie i wzmocnienie tej okolicy ciała.

W przypadku ciąży fizjologicznej, nie ma żadnych medycznych przeciwwskazań do wykonywania masażu. Jest on wręcz zbawienny dla samopoczucia i wyglądu kobiety w ciąży. W Yasumi przed przystąpieniem do jego wykonania, zawsze pytamy się o przebieg ciąży, przeciwwskazania, jak i opinię lekarza prowadzącego. Zawsze w trosce o dobro pacjentki, jak i jej dziecka.

Więcej informacji na temat zabiegów dedykowanych przyszłym mamom znajdziecie TUTAJ.
Szukajcie również aktualnych promocji na FACEBOOK.

YASUMI Medestetic 
ul. Chopina 17A, Konin
tel. 63 220 47 47
tel. 605 064 747
email: konin@yasumi.pl

KOMENTARZE
Patrycja 8.01.2019 godz: 21:18
Na pewno sprawia kobiecie przyjemność, w szczególności w tych ostatnich dniach :)
O AUTORZE
YASUMI
YASUMI
YASUMI to ​sieć profesjonalnych gabinetów pielęgnacji twarzy i ciała, która powstała z myślą o osobach ceniących sobie nie tylko piękny wygląd i dobre samopoczucie, ale i relaks oraz odprężenie, dobrostan ciała i ducha. YASUMI to w języku japońskim "relaks" i dlatego właśnie zabiegi kosmetologiczne i fizjoterapeutyczne oferowane przez YASUMI  mają charakter rytuałów, podczas których wykwalifikowani kosmetolodzy i fizjoterapeuci holistycznie dbają o pacjentów - nie tylko o ich ciało, ale i stan ducha. 

YASUMI Medestetic 
ul. Chopina 17A, Konin
tel. 63 220 47 47
tel. 605 064 747
email: konin@yasumi.pl
WWW oraz FACEBOOK 

PODOBNE WPISY
Nauka zarządzania własnym budżetem
Wiedzę o pieniądzach powinniśmy przekazywać już przedszk...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ