CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Medycyna estetyczna - najpopularniejsze zabiegi na ciało i twarz
YASUMI
Autor: YASUMI

Medycyna estetyczna - najpopularniejsze zabiegi na ciało i twarz

Medycyna estetyczna, inaczej medicina aestetica. To dział medycyny należący do estetologii medycznej, której głównym celem jest poprawa komfortu życia zdrowych pacjentów, poprzez działania prewencyjne w obszarze starzenia się skóry. Są to więc wszelkie zabiegi niechirurgiczne, które mają na celu zahamowanie lub spowolnienie procesu starzenia się.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pozwalają usunąć wiele niedoskonałości, które istotnie wpływają na komfort i zadowolenie z własnego wyglądu. W dużej mierze skupia się na zahamowaniu procesów starzenia się skóry i likwidacji zmarszczek, ale przynosi też świetne efekty w zwalczaniu wielu innych problemów natury estetycznej: blizn, trądziku, cellulitu, rozstępów, łysienia. Medycyna estetyczna jest więc bardzo szerokim pojęciem i odpowiedzią na wiele problemów naszych pacjentów.

W gabinecie Yasumi posiadamy szeroką ofertę zabiegów natury medycyny estetycznej i kosmetologii estetycznej. Co wybrać? Jakie efekty przynoszą? O tym w poniższym artykule.

Z zabiegów na ciało, które mają modelować sylwetkę, jak i usuwać tkankę tłuszczową, polecamy zabieg lipolizy iniekcyjnej. Jest to zabieg nieinwazyjnego modelowania sylwetki. Polega na podaniu zastrzyków z zawartością substancji, która powoduje rozpuszczenie komórek tłuszczowych. Są one następnie w naturalny sposób metabolizowane przez organizm i wydalane. Idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie mamy lokalne otłuszczenie np. boczki, brzuch, fałdy na plecach, podwójny podbródek i inne okolice. Zabieg jest bezbolesny, a powtarzany 3-4 razy daje trwałe i spektakularne efekty. Nie wymaga rekonwalescencji pozabiegowej.

Mezoterapia igłowa, to zabieg polecany przy różnych problemach skórnych. Polecany jako zabieg na głowę – zapobiegający utracie włosów i poprawiający ich kondycję. Zabieg silnie rewitalizujący, odmładzający i regenerujący, kiedy stosujemy go na obszar twarzy. Pomaga również w zwiotczeniach skóry, utracie nawilżenia i blasku, przebarwieniach, cellulicie czy rozstępach. Polega na podaniu specjalnie dobranych do potrzeb pacjenta koktajlach, które następnie podawane są w okolicy zabiegowej. Zabiegi również wykonujemy w seriach, które mają utrwalić i wydłużyć efekt. O tym ile serii i jakie koktajle podajemy, decyduje kosmetolog podczas wizyty.

Zabieg modelowania ust, jeden z najczęściej wykonywanych i najbardziej popularnych zabiegów. Kształtne, proporcjonalne usta sprawiają, że kobiety czują się pięknie i młodo. Zabieg wykonuję się z użyciem kwasu hialuronowego. Jest to środek modelujący oaz poprawiający nawilżenie ust. To składnik występujący naturalnie w tkankach człowieka. Odpowiedzialny jest za magazynowanie w nich wody, stad też efekt nawilżenia i wypełnienia ust czy zmarszczek.

Obok nich właśnie kolejnym zabiegiem jest wypełnianie ubytków skóry. Zabieg wykonujemy w obszarze bruzd nosowo-wargowych, poziomych zmarszczek czoła, lwiej zmarszczki, zmarszczek palacza czy tzw. linie marionetki. Z wiekiem ubywa nam kwasu hialuronowego w skórze, stąd można uzupełnić jego niedobór poprzez zabiegi z użyciem wypełniaczy. Kwas hialuronowy ma elastyczną, plastyczną postać żelu, który uzupełnia miejsca, w których pojawiły się zmarszczki czy bruzdy lub brakuje objętości. Zabieg nie wymaga dłuższej rekonwalescencji. Rezultaty utrzymują się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy zależy to m. in. od uwarunkowań genetycznych, prowadzonego trybu życia, diety.

Zabiegiem dla osób pragnących zlikwidować obwisłości, zwiotczałą skórę i uzyskać efekt liftingu, polecamy zabieg HIFU. Zabieg polegający na fali ultradźwięków, które koncentrycznie podgrzewają głębsze struktury skóry. Dzięki temu uzyskujemy naturalny i długotrwały efekt liftingu twarzy i obszarów ciała. Jest to zabieg nie wymagający rekonwalescencji. I nie jest zabiegiem iniekcyjnym.

W gabinecie Yasumi w Koninie posiadamy szerokie spektrum zabiegów natury medycyny estetycznej. W zależności od problemu z jakim zgłasza się pacjent, możemy dobrać indywidualne rozwiązanie. Chętnie również porozmawiamy i odpowiemy na wszystkie nurtujące Państwa pytania.

Katarzyna Olkiewicz - dyplomowany kosmetolog Yasumi Konin. Specjalista zabiegów anti-age.

YASUMI Medestetic 
ul. Chopina 17A, Konin
tel. 63 220 47 47
tel. 605 064 747
email: konin@yasumi.pl

KOMENTARZE
O AUTORZE
YASUMI
YASUMI
YASUMI to ​sieć profesjonalnych gabinetów pielęgnacji twarzy i ciała, która powstała z myślą o osobach ceniących sobie nie tylko piękny wygląd i dobre samopoczucie, ale i relaks oraz odprężenie, dobrostan ciała i ducha. YASUMI to w języku japońskim "relaks" i dlatego właśnie zabiegi kosmetologiczne i fizjoterapeutyczne oferowane przez YASUMI  mają charakter rytuałów, podczas których wykwalifikowani kosmetolodzy i fizjoterapeuci holistycznie dbają o pacjentów - nie tylko o ich ciało, ale i stan ducha. 

YASUMI Medestetic 
ul. Chopina 17A, Konin
tel. 63 220 47 47
tel. 605 064 747
email: konin@yasumi.pl
WWW oraz FACEBOOK 

PODOBNE WPISY
Oczyszczanie wodorowe
INNOWACYJNY ZABIEG WIELOFUNKCYJNY JUŻ W YASUMI
Bez obwarzanka ani rusz
Choć pogoda nas nie rozpieszcza, należy wyznawać zasadę,...
Zabiegi odżywcze na ciało
Aby wzmocnić skórę po zimie należy zastosować kil...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ