CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Medycyna estetyczna - najpopularniejsze zabiegi na ciało i twarz
YASUMI
Autor: YASUMI

Medycyna estetyczna - najpopularniejsze zabiegi na ciało i twarz

Medycyna estetyczna, inaczej medicina aestetica. To dział medycyny należący do estetologii medycznej, której głównym celem jest poprawa komfortu życia zdrowych pacjentów, poprzez działania prewencyjne w obszarze starzenia się skóry. Są to więc wszelkie zabiegi niechirurgiczne, które mają na celu zahamowanie lub spowolnienie procesu starzenia się.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pozwalają usunąć wiele niedoskonałości, które istotnie wpływają na komfort i zadowolenie z własnego wyglądu. W dużej mierze skupia się na zahamowaniu procesów starzenia się skóry i likwidacji zmarszczek, ale przynosi też świetne efekty w zwalczaniu wielu innych problemów natury estetycznej: blizn, trądziku, cellulitu, rozstępów, łysienia. Medycyna estetyczna jest więc bardzo szerokim pojęciem i odpowiedzią na wiele problemów naszych pacjentów.

W gabinecie Yasumi posiadamy szeroką ofertę zabiegów natury medycyny estetycznej i kosmetologii estetycznej. Co wybrać? Jakie efekty przynoszą? O tym w poniższym artykule.

Z zabiegów na ciało, które mają modelować sylwetkę, jak i usuwać tkankę tłuszczową, polecamy zabieg lipolizy iniekcyjnej. Jest to zabieg nieinwazyjnego modelowania sylwetki. Polega na podaniu zastrzyków z zawartością substancji, która powoduje rozpuszczenie komórek tłuszczowych. Są one następnie w naturalny sposób metabolizowane przez organizm i wydalane. Idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie mamy lokalne otłuszczenie np. boczki, brzuch, fałdy na plecach, podwójny podbródek i inne okolice. Zabieg jest bezbolesny, a powtarzany 3-4 razy daje trwałe i spektakularne efekty. Nie wymaga rekonwalescencji pozabiegowej.

Mezoterapia igłowa, to zabieg polecany przy różnych problemach skórnych. Polecany jako zabieg na głowę – zapobiegający utracie włosów i poprawiający ich kondycję. Zabieg silnie rewitalizujący, odmładzający i regenerujący, kiedy stosujemy go na obszar twarzy. Pomaga również w zwiotczeniach skóry, utracie nawilżenia i blasku, przebarwieniach, cellulicie czy rozstępach. Polega na podaniu specjalnie dobranych do potrzeb pacjenta koktajlach, które następnie podawane są w okolicy zabiegowej. Zabiegi również wykonujemy w seriach, które mają utrwalić i wydłużyć efekt. O tym ile serii i jakie koktajle podajemy, decyduje kosmetolog podczas wizyty.

Zabieg modelowania ust, jeden z najczęściej wykonywanych i najbardziej popularnych zabiegów. Kształtne, proporcjonalne usta sprawiają, że kobiety czują się pięknie i młodo. Zabieg wykonuję się z użyciem kwasu hialuronowego. Jest to środek modelujący oaz poprawiający nawilżenie ust. To składnik występujący naturalnie w tkankach człowieka. Odpowiedzialny jest za magazynowanie w nich wody, stad też efekt nawilżenia i wypełnienia ust czy zmarszczek.

Obok nich właśnie kolejnym zabiegiem jest wypełnianie ubytków skóry. Zabieg wykonujemy w obszarze bruzd nosowo-wargowych, poziomych zmarszczek czoła, lwiej zmarszczki, zmarszczek palacza czy tzw. linie marionetki. Z wiekiem ubywa nam kwasu hialuronowego w skórze, stąd można uzupełnić jego niedobór poprzez zabiegi z użyciem wypełniaczy. Kwas hialuronowy ma elastyczną, plastyczną postać żelu, który uzupełnia miejsca, w których pojawiły się zmarszczki czy bruzdy lub brakuje objętości. Zabieg nie wymaga dłuższej rekonwalescencji. Rezultaty utrzymują się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy zależy to m. in. od uwarunkowań genetycznych, prowadzonego trybu życia, diety.

Zabiegiem dla osób pragnących zlikwidować obwisłości, zwiotczałą skórę i uzyskać efekt liftingu, polecamy zabieg HIFU. Zabieg polegający na fali ultradźwięków, które koncentrycznie podgrzewają głębsze struktury skóry. Dzięki temu uzyskujemy naturalny i długotrwały efekt liftingu twarzy i obszarów ciała. Jest to zabieg nie wymagający rekonwalescencji. I nie jest zabiegiem iniekcyjnym.

W gabinecie Yasumi w Koninie posiadamy szerokie spektrum zabiegów natury medycyny estetycznej. W zależności od problemu z jakim zgłasza się pacjent, możemy dobrać indywidualne rozwiązanie. Chętnie również porozmawiamy i odpowiemy na wszystkie nurtujące Państwa pytania.

Katarzyna Olkiewicz - dyplomowany kosmetolog Yasumi Konin. Specjalista zabiegów anti-age.

YASUMI Medestetic 
ul. Chopina 17A, Konin
tel. 63 220 47 47
tel. 605 064 747
email: konin@yasumi.pl

KOMENTARZE
NAT11.09.2019 godz: 10:24
https://balakier-style.pl /wellderm-c-d-pierwszy-za bieg/
O AUTORZE
YASUMI
YASUMI
YASUMI to ​sieć profesjonalnych gabinetów pielęgnacji twarzy i ciała, która powstała z myślą o osobach ceniących sobie nie tylko piękny wygląd i dobre samopoczucie, ale i relaks oraz odprężenie, dobrostan ciała i ducha. YASUMI to w języku japońskim "relaks" i dlatego właśnie zabiegi kosmetologiczne i fizjoterapeutyczne oferowane przez YASUMI  mają charakter rytuałów, podczas których wykwalifikowani kosmetolodzy i fizjoterapeuci holistycznie dbają o pacjentów - nie tylko o ich ciało, ale i stan ducha. 

YASUMI Medestetic 
ul. Chopina 17A, Konin
tel. 63 220 47 47
tel. 605 064 747
email: konin@yasumi.pl
WWW oraz FACEBOOK 

PODOBNE WPISY
Nauka zarządzania własnym budżetem
Wiedzę o pieniądzach powinniśmy przekazywać już przedszk...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ