CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Mezoterapia mikroigłowa w walce z bliznami i rozstępami
YASUMI
Autor: YASUMI

Mezoterapia mikroigłowa w walce z bliznami i rozstępami

Kosmetologia związana jest z higieną życia i odżywiania, a poprawę atrakcyjności fizycznej ciała człowieka osiąga metodami nieinwazyjnymi – kosmetykami, zabiegami pielęgnacyjnymi, interwencjami dietetycznymi. Jednak w pierwszym rzędzie służy ona utrzymywaniu, przywracaniu bądź poprawie wyglądu zewnętrznego.

Korygowanie wad wyglądu zewnętrznego jest nieodzownym elementem w pracy kosmetologa.

Jednym z wielu problemów, z którymi mierzymy się w gabinecie, są blizny

Blizny są skutkiem różnych urazów takich jak: operacje, oparzenia lub następstwem wygojenia ran czy zmian chorobowych takich, jak na przykład trądzik. Tworzą się, gdy uszkodzenia sięgają warstwy właściwej i dalszych warstw skóry. Ich powstawanie jest częścią procesu gojenia się rany, w którym uszkodzona skóra właściwa zostaje zastąpiona nową.

Blizna, to nie tylko problem estetyczny ale również czynnik stanowiący poważny dyskomfort natury psychicznej zwłaszcza, gdy powstaje w widocznych miejscach.

Wyróżnia się kilka rodzajów blizn:

- zwykłe,

- blizny zanikowe (atroficzne) – powstałe w przebiegu trądziku lub po przebytej ospie wietrznej,

- bliznowce (keloidy) – zgrubiałe, zaczerwienione narośla, powstałe poprzez nadmierną produkcję kolagenu przez fibroblasty,

- blizny przerostowe – charakterystyczne dla osób po poparzeniach,

- przykurcze bliznowate – twarde pasma tkanki łącznej bliznowatej powstałych w naturalnych zagięciach ciała.

W zakres kosmetologii leczniczej, wchodzi również terapia rozstępów

Rozstępy powstają na skutek zrywania włókien kolagenowych. Zazwyczaj dzieje się to w wyniku różnego rodzaju zmian hormonalnych zachodzących w organizmie, kiedy to komórki odpowiedzialne za wytwarzanie włókien kolagenowych nie działają już tak sprawnie jak wcześniej, a także na skutek nadmiernego rozciągania się skóry.

Rozstępy mają postać czerwonych wrzecionowatych pasm, które zwykle lokalizują się na piersiach, udach, pośladkach, brzuchu oraz na ramionach. Zdecydowanie częściej rozstępy powstają u kobiet niż u mężczyzn, co ma związek przede wszystkim z huśtawkami hormonalnymi zachodzącymi w naszym organizmie.

W łagodzeniu objawów tych schorzeń kosmetologia najczęściej wykorzystuje mezoterapię mikroigłową

Mezoterapia mikroigłowa to najbardziej efektywny i bezpieczny zabieg mikronakłuwania skóry. W mezoterapii wykorzystuje się opatentowaną technologię pulsujących igieł, które w ciągu minuty tworzą około 70 000 mikrokanalików, pozwalających na podniesienie stopnia przenikania substancji aktywnych w głąb skóry. Funkcja wibracji dodatkowo zmniejsza dyskomfort podczas wykonywania nakłuć. Powstałe podczas zabiegu mikrouszkodzenia zmuszają skórę do wykorzystania naturalnych zdolności naprawy i regeneracji, prowadząc do pobudzenia fizjologicznej odbudowy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Dzięki niewielkim rozmiarom urządzenia możliwe jest wykonywanie zabiegów na nawet najtrudniej dostępnych obszarach, jak okolice oczu czy ust. Do każdego zabiegu wykorzystywane są zawsze wymienne, jednorazowe kartridże pozwalające na przeprowadzenie w pełni bezpiecznego zabiegu.

Mezoterapia mikroigłowa pozwala również na wprowadzenie poprzez kanaliki substancji aktywnych, koniecznych w procesach leczniczych czy poprawy kondycji skóry.

Jakich efektów można się spodziewać?

-poprawy napięcia, jędrności skóry

-przywrócenia witalności

-redukcji zmarszczek, szczególnie w trudnych okolicach np. oczy

-rozjaśnienia przebarwień

-wyrównania kolorytu

-wygładzenia struktury skóry

-wzrostu nawilżenia, odżywienia skóry również poprzez wprowadzenie koktajli witaminowych

-redukcji blizn, blizn potrądzikowych oraz rozstępów

-zmniejszenia widoczności porów


Zabieg mezoterapii przeprowadza się jesienią i zimą w miejscach narażonych na promieniowanie słoneczne. Dlatego też październik, to dobra okazja do rozpoczęcia kuracji.

Na zabieg mezoterapii frakcyjnej zapraszamy do naszego gabinetu → Yasumi Medestetic w Koninie, w którym dobierzemy indywidualny program w walce z bliznami i rozstępami oraz innymi problemami Twojej skóry.Beata Rosochacka - dyplomowany kosmetolog Yasumi Konin i specjalista zabiegów anti-age.

YASUMI Medestetic 
ul. Chopina 17A, Konin
tel. 63 220 47 47
tel. 605 064 747
email: konin@yasumi.pl
WWW oraz FACEBOOK
KOMENTARZE
O AUTORZE
YASUMI
YASUMI
YASUMI to ​sieć profesjonalnych gabinetów pielęgnacji twarzy i ciała, która powstała z myślą o osobach ceniących sobie nie tylko piękny wygląd i dobre samopoczucie, ale i relaks oraz odprężenie, dobrostan ciała i ducha. YASUMI to w języku japońskim "relaks" i dlatego właśnie zabiegi kosmetologiczne i fizjoterapeutyczne oferowane przez YASUMI  mają charakter rytuałów, podczas których wykwalifikowani kosmetolodzy i fizjoterapeuci holistycznie dbają o pacjentów - nie tylko o ich ciało, ale i stan ducha. 

YASUMI Medestetic 
ul. Chopina 17A, Konin
tel. 63 220 47 47
tel. 605 064 747
email: konin@yasumi.pl
WWW oraz FACEBOOK 

PODOBNE WPISY
Nauka zarządzania własnym budżetem
Wiedzę o pieniądzach powinniśmy przekazywać już przedszk...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ