CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Muzeum Okręgowe w Koninie
Kamila Lorek
Autor: Kamila Lorek

Muzeum Okręgowe w Koninie

Cudze chwalicie... swego nie znacie!

W niedalekiej odległości od centrum Konina znajduje się niezwykle malowniczy kompleks muzealny, jakich w Polsce niewiele!

Muzeum Okręgowe w Koninie - bo o nim mowa - może się poszczycić wieloma walorami! Wśród nich są z całą pewnością bogate zbiory muzealiów, których pozazdrościłaby niejedna tego typu placówka kultury i sztuki w Polsce. Urokliwe otoczenie zamku, dworku, skansenu i spichlerza oraz wypielęgnowana roślinność ogrodu muzealnego robi wrażenie. Rozpoczynając podróż po kompleksie macie do wyboru naprawdę wiele atrakcji i ekspozycji stałych i czasowych.

Szykujcie więc plecaki i torby z łakociami, doskonałe nastroje, zamówcie piękną pogodę i chodźcie z nami, zapraszamy Was w podróż za jeden uśmiech!
 

Bądźcie pewni, że przekroczenie bram Muzeum Okręgowego w Koninie, może oznaczać dla Was i Waszych pociech pełen zachwyt i miłość do grobowej deski!

Doskonale odnajdą się tu bowiem księżniczki i rycerze, szlachcianki i szlachcice, ogrodniczki i ogrodnicy, mali i duzi naukowcy, recenzenci sztuki, poszukiwacze przygód i amatorzy doskonałej zabawy.

Muzeum "reklamuje" największa atrakcja dla wycieczek dzieci i dorosłych - słoń Gosław, czyli rekonstrukcja słonia leśnego w skali 1:1 - ogromny i realistyczny model zwierzaka, którego kości (również wyeksponowane) znaleziono nieopodal Konina na jednej z odkrywek węgla brunatnego. Gosław "zamieszkuje" przestrzeń spichlerza, a towarzyszą mu tu wystawy zbiorów paleontologicznych i geologicznych, ze szczątkami zwierząt kopalnych: mamuta włochatego, wspomnianego słonia leśnego, nosorożca włochatego, nosorożca leśnego, żubra pierwotnego i tura oraz ekspozycja poświęcona górnictwu interaktywną makietą odkrywki węgla brunatnego.

Muzealny dworek jest rekonstrukcją wnętrz dworów polskich z XVIII i XIX wieku, a zlokalizowane w nim pomieszczenia (gabinet, jadalnię, sypialnię, salon, garderobę i wiele innych) definiują piękne meble, elementy wystroju i rzeczy osobiste. Jedno z pomieszczeń dworku jest w całości poświęcone pisarce Zofii Urbanowskiej, która mieszkała w Koninie - to tutaj znajdziecie bogatą kolekcję pamiątek pozostałych po jej życiu i twórczości.

W zamku czekają na Was nowoczesne ekspozycje: pięknej biżuterii, unikatowych lamp, archeologiczna, galeria malarstwa oraz wystawa dziejów Konina przybliżająca historię naszego miasta.

Wycieczkę po muzeum możecie zakończyć spacerem po skansenie etnograficznym z ciekawą ekspozycją maszyn rolniczych, kuźnią, chałupą i wiejską zagrodą z pachnącym ogródkiem warzywnym, zielnikiem i drzewkami owocowymi oraz kapliczką i pasieką. Dopełnieniem skansenu są dwa wiatraki i stodoła. Stworzona w muzealnym ogrodzie strefa odpoczynku z hamakami, leżakami i piaskownicami zachęca do rodzinnej zabawy, relaksu i piknikowania.

Muzeum Okręgowe w Koninie to miejsce zdecydowanie magiczne!

W jego bliskim sąsiedztwie znajduje się gotycki kościół p.w. świętego Andrzeja Apostoła, jezioro Gosławskie i... koniński "Titanic" zwany "fabryką chmur"!


W niedzielę wstęp do muzeum jest bezpłatny. 
KOMENTARZE
O AUTORZE
Kamila Lorek
Kamila Lorek
Od jakiegoś czasu zmagam się z „rolą życia” – jestem MAMĄ niezwykłej Dziewczynki, która przewartościowała moją rzeczywistość. Jej podporządkowałam swoje życie zawodowe i dla niej bardzo świadomie rezygnuję z niektórych aspektów życia społecznego – uwierzcie mi, jest warta każdych wyrzeczeń! Priorytetem jest dla mnie moja Rodzina i budowany wspólnymi emocjami i marzeniami Dom. Z wykształcenia jestem pedagogiem, jednak moich doświadczeń zawodowych nie można opisać w kilku zdaniach. Wśród znajomych mam przydomek Zołza – i coś w tym jest. W wolnych chwilach latam na miotle, gotuję eliksiry i popełniam czary-mary, uważając żeby po raz kolejny nie spłonąć na stosie. Jestem zbudowana z kontrastów - lubię milczeć, ale jednocześnie zawsze muszę mieć „ostatnie słowo”. Wierzę w potęgę Ludzi i doświadczeń i uważam, że w życiu nic nie jest rolą przypadku i „zbiegu okoliczności” (w końcu jakoś tutaj trafiłam!). Fascynują mnie proste podróże do (nie)zwykłych miejsc i (nie)powtarzalne Spotkania z Ludźmi. Celebruję „drugie życie” przedmiotów, nie wyobrażam sobie domu bez zwierząt i tupotu małych stóp oraz poranka bez kubka CIEPŁEJ kawy z ekspresu. Jestem przekonana, że wspólnymi siłami możemy odczarować to nieco smutne miasto i mamy realny wpływ na jakość życia nas i naszych Dzieci w Koninie!
PODOBNE WPISY
Skakankowo - animacje dla małych i dużych.
Już od 10 lat bawią dzieci i dorosłych podczas imprez ro...
Pierwsza w Koninie Niepubliczna Szkoła Montessori rozpoczęła rekrutację
Nabór dzieci do klas 1, 2, 3 i 4 przy ul. Zofii Urbanow...
Skakanka - mobilna szkoła tańca i fitness w Wielkopolsce
Skakanda Dance & Fitness powstała z miłości do tańca...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ