CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Terapie kwasami
YASUMI
Autor: YASUMI

Terapie kwasami

Sezon jesienny kojarzy nam się nie tylko z opadającymi liśćmi i krótszymi dniami. W kosmetologii, to sezon na bardziej inwazyjne zabiegi, których letnią porą nie mogliśmy wykonywać. Mezoterapia mikroigłowa, igłowa czy zabiegi z kwasami medycznymi właśnie najlepiej wykonywać jesienią. Jaki zatem zabieg polecamy w Yasumi na jesień i dlaczego właśnie teraz?

Jednym z najbardziej skutecznych, a jednocześnie mało docenianych zabiegów, jest peeling chemiczny. To profesjonalny peeling, który wykonuje się w gabinecie kosmetologicznym. Inaczej zwany eksfoliacją. Przeprowadza się go w zależności od potrzeb skóry pacjenta, dobierając terapię różnymi kwasami.

Peeling chemiczny polega na osłabieniu wiązania między komórkami martwej warstwy naskórka, dzięki czemu możliwe jest jego złuszczanie. Dzięki takiemu peelingowi, skóra zostaje bardzo mocno oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń. Dodatkowym atutem jest to, że dopiero teraz jest ona właściwie przygotowana do wchłaniania substancji odżywczych. Wyobraźmy bowiem sobie naszą skórę przed peelingiem, ubraną jakby w grube rajstopy. Aplikując na nie różne preparaty, drogie kremy i maski, nie mamy po prostu żadnego efektu! Po to jest właśnie peeling chemiczny, aby te nasze wirtualne rajstopy rozpuścił, a skórę przygotował do dalszych zabiegów.

Jak zatem dobrać właściwy peeling chemiczny? Wszystko zależy od problemów naszej cery. Przed wyborem, należy przeprowadzić wnikliwą konsultację. Wykluczyć przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Ustalić z pacjentem właściwą drogę terapii i oczekiwane efekty. Warto nadmienić, że kwasy mogą działać na różnych poziomach: powierzchownie (naskórkowo), średniogłęboko i głęboko, sięgając aż do skóry właściwej. Takie zabiegi przeprowadza się tylko w gabinecie. Nieumiejętne wykonanie w domu i brak wiedzy o działaniu kwasów, może doprowadzić do poparzeń i trwałych blizn.

Poniżej zamieszczamy naszą mapkę kwasów Yasumi, które ułatwią "nawigację" w różnych kwasach opisując ich spektrum działania.

Dzięki kwasom możemy:

- skutecznie przeciwdziałać trądzikowi,
- zniwelować lub całkowicie pozbyć się przebarwień skóry,
- poprawić ujędrnienie skóry poprzez stymulację syntezy kolagenu i elastyny,
- spłycić blizny i rozstępy,
- zmniejszyć i zwęzić rozszerzone pory,
- wyregulować pracę gruczołów łojowych,
- wpłynąć na drobne i mocne zmarszczki mimiczne,
- dodać właściwego kolorytu skórze zmęczonej i szarej.

Warto dodać, że zabiegi kwasami najlepiej wykonywać jesienią oraz zimą, kiedy nie ma dużych skoków temperatur. Seria zabiegowa nie tylko gwarantuje oczekiwane efekty, ale i polepszenie kondycji skóry w dłuższej perspektywie.

O czym warto pamiętać w trakcie terapii kwasami? Przede wszystkim o właściwej fotoprotekcji, ponieważ nasza skóra została pozbawiona naskóra, a więc naturalnego filtra ochronnego. Nie należy również opalać się czy korzystać z chlorowanej wody. Należy utrzymywać właściwy poziom nawilżenia skóry. W przypadku łuszczenia się skóry, absolutnie nie wykonujemy dodatkowych peelingów czy nie odrywamy skóry.

W gabinecie Yasumi znajdziesz szerokie spekturm peelingów kwasowych, z jednoczesną konsultacją i opieką kosmetologa. Odwiedź naszą stronę i sprawdź aktualne promocje. Na jesień polecamy Porcelain Doll Skin dla pierwszych najszybszych 10 klientów!

Zespół kosmetologów Yasumi Konin
ul. Chopina 17A, Konin
WWW oraz FACEBOOK

KOMENTARZE
O AUTORZE
YASUMI
YASUMI
YASUMI to ​sieć profesjonalnych gabinetów pielęgnacji twarzy i ciała, która powstała z myślą o osobach ceniących sobie nie tylko piękny wygląd i dobre samopoczucie, ale i relaks oraz odprężenie, dobrostan ciała i ducha. YASUMI to w języku japońskim "relaks" i dlatego właśnie zabiegi kosmetologiczne i fizjoterapeutyczne oferowane przez YASUMI  mają charakter rytuałów, podczas których wykwalifikowani kosmetolodzy i fizjoterapeuci holistycznie dbają o pacjentów - nie tylko o ich ciało, ale i stan ducha. 

YASUMI Medestetic 
ul. Chopina 17A, Konin
tel. 63 220 47 47
tel. 605 064 747
email: konin@yasumi.pl
WWW oraz FACEBOOK 

PODOBNE WPISY
Jak mnie zapamiętają?
Obecny czas to moment na refleksję, wspomnienia i chwila...
Nie musimy zaspokajać tylko potrzeb naszych dzieci
Szczęśliwy rodzic, to szczęśliwe dziecko
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ