CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
O fotelikach - jedyny taki sklep z fotelikami samochodowymi w Koninie
Konin Dzieciom
Autor: Konin Dzieciom

O fotelikach - jedyny taki sklep z fotelikami samochodowymi w Koninie

Jak podaje FOCUS według policyjnych statystyk w 2018 r. w wypadkach samochodowych zginęło 57 dzieci, a niemalże 3000 dzieci doznało obrażeń w wyniku kolizji samochodowych. Te alarmujące liczby wynikają m.in. błędów w przewożeniu dzieci w fotelikach samochodowych wynikających najczęściej z niedokładnie zapiętej uprzęży  oraz niedopasowania fotelika do samochodu i potrzeb dziecka. Dla porównania - w zeszłym roku w Norwegii w wypadkach samochodowych nie zginęło ani jedno dziecko! Norwegia stała się tym samym liderem bezpieczeństwa w przewożeniu dzieci.

Powyższe statystyki są nie tylko alarmujące, ale świadczą o potrzebie edukacji dzieci i dorosłych w kwestii odpowiedzialnego i bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodach osobowych. Dla wielu dorosłych fotelik samochodowy jest bowiem jedynie obowiązkiem. Tym bardziej cieszy fakt, że na mapie naszego miasta powstało miejsce, w którym rodzice mogą liczyć na fachową pomoc i merytoryczne doradztwo w kwestii doboru odpowiedniego fotelika samochodowego dla dzieci.

O fotelikach... z wiedzą i zaangażowaniem dla bezpieczeństwa maluszków

- W dzisiejszych czasach foteliki samochodowe są sprzedawane nawet w markecie, więc rodzic kupujący ten fotelik myśli że on jest bezpieczny i chroni dziecko podczas wypadku. Niestety, prawda jest o wiele gorsza i nie wszyscy zagłębiają się, aby dociekać różnic między fotelikiem w markecie a fotelikiem który był testowany chociażby przez niemieckie Stowarzyszenie ADAC. - relacjonuje założycielka punktu "O fotelikach" i dodaje - Ja pragnę zmieniać to nastawienie, poprawiać świadomość rodziców jak bardzo ważnym jest dopasowanie fotelika dla dziecka i do samochodu. Wiem że dzięki mojemu zaangażowaniu i wiedzy jestem w stanie znacząco poprawić bezpieczeństwo dzieci na drogach początkowo w Koninie, a później i w bliskich okolicach i miastach. Mój punkt będzie idealnym miejscem dla rodziców pragnących wiedzy, jak i dla rodziców, którzy nie są świadomi jak bezpiecznie przewozić dzieci. W punkcie "O fotelikach" rodzice oprócz idealnie dopasowanego fotelika otrzymują również moja wiedzę, czas i zaangażowanie. 

To w Koninie pierwszy sklep z fotelikami samochodowymi, który specjalizuje się tak szczegółowo i tematycznie w kwestii nie tylko bezpieczeństwa transportu samochodowego dzieci, jak i w profesjonalnym dopasowaniu sprzętu do potrzeb dzieci i rodziców oraz możliwości i uwarunkowań samochodów.

Misja - edukacja!

Właścicielka sklepu O fotelikach postawiła sobie cel priorytetowy: edukować w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa i komfortu transportu dzieci, jednak równolegle do prowadzenia punktu sprzedaży i doradztwa, realizuje również projekt integracji lokalnej firm i instytucji skupionych wokół działań na rzecz dzieci i młodzieży, aby wspólnie działać dla ich dobra i bezpieczeństwa. 
Fotelik samochodowy nie jest wyłącznie po to, aby nie dostać mandatu za jego nieposiadanie. Fotelik samochodowy to najważniejsza część wyprawki dla dziecka, a późniejsze zmiany fotelika to odpowiedzialna decyzja oraz dopasowanie do dziecka i do samochodu. Zapraszam wszystkich rodziców po dopasowany fotelik samochodowy do dziecka i do auta do punktu O fotelikach przy ul. Jasna 2 w Koninie. - zachęca do współpracy i zakupów Emilia Gmiter

Cieszymy się, że i my możemy wspierać ideę bezpiecznego przewożenia dzieci
i promować akcję i działalność punktu O fotelikach!

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ