CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Odmieniamy mamy - kalendarium mamy Weroniki

Odmieniamy mamy - kalendarium mamy Weroniki

Zmiana jest kobietą… metamorfoza Mamy Weroniki
 
Podsumowanie projektu Odmieniamy Mamy
 
“Śmiałe marzenia mogą się przekształcić w rzeczywistość!”
Napoleon Hill
 
Zaczęło się niewinnie - od pomysłu, który przerodził się w projekt Odmieniamy Mamy realizowany przy wsparciu grupy specjalistów i pasjonatów, którzy stanowili wsparcie merytoryczne i praktyczne w procesie metamorfozy wyłonionej uczestniczki programu. Projekt ruszył konkursem w notabene najpiękniejszym dla niego czasie - w Dniu Kobiet 8 marca b.r. W trakcie rekrutacji spośród zgłoszeń uczestnictwa w projekcie wyłoniono jedną mamę - Weronikę, która tak uzasadniała swoją chęć udziału w projekcie:

(...) Bardzo chciałabym zostać zmotywowana do zmiany obecnego trybu życia tak, abym mogła zacząć być w pełni szczęśliwą kobietą i matką.

Zmiany zazwyczaj są trudne, więc i ta metamorfoza do łatwych nie należała, ponieważ wiązała się z diametralną zmianą nawyków żywieniowych, wysiłkiem nie tylko podczas treningów, wzmożoną pracą nad sylwetką, przekierowaniem dotychczasowego trybu życia na nowe tory, odnalezieniem nowej wizji Siebie, modyfikacją stylu oraz zabiegów kosmetycznych. Lecz wytypowana uczestniczka projektu - Mama Weronika - okazała się niezwykle silną, odważną i dzielną kobietą. Była zdeterminowana na zamierzony cel i wytrwale zrealizowała poszczególne etapy projektu i zalecenia naszych specjalistów.

Zakwasy po treningach, dzieci, dom…

Co naturalne, nie obyło się bez przejściowych chwil zwątpienia, tak tożsamych z procesem metamorfozy. Jak pisze Weronika najtrudniejsze było pogodzenie dotychczasowych obowiązków z zaleceniami specjalistów i realizacją zamierzonych etapów projektu. Tym bardziej, że Weronika jest młodą Mamą dwójki ślicznych Dziewczynek, które potrzebują Jej uwagi, energii i czasu, a metamorfoza wymagała od Niej wygospodarowania czasu i siły na realizację własnych potrzeb i pragnień.

Metamorfoza Weroniki jest efektem współpracy i wzajemnej pomocy wszystkich uczestników i organizatorów projektu - naszych partnerów i specjalistów, którzy brali udział w poszczególnych etapach przemiany Weroniki.
Najważniejszym z etapów było poznanie potrzeb i pragnień Weroniki - poznanie Jej oczekiwań wobec samej Siebie. Pierwszym krokiem w Jej przemianie było spotkanie z dietetyczką Kingą Nowak z Legal Diet & Good Training, która podczas konstruktywnej i szczerej rozmowy pomogła Weronice zdefiniować złe nawyki żywieniowe, zrozumieć ich istotę i rolę, ustalić plan naprawczy, a w efekcie opracować odpowiednią dietę.

Opracowane zalecenia żywieniowe i zaplanowana dieta pozwoliły nabyć Weronice zdrowe, ekologiczne i smaczne produkty w sklepie Skład Zdrowia przygotowane i wyselekcjonowane przez dietetyczkę Kingę z Legal Diet & Good Training. To od nich Weronika otrzymała pyszną niespodziankę - torbę pełną smakołyków. Lecz, co najważniejsze, Weronika mogła liczyć na budującą, mądrą i merytoryczną rozmowę z najlepszymi specjalistami w zakresie produktów ekologicznych, będących asortymentem  sklepu.

Zmiana odżywiania nie odniosłaby zamierzonego skutku bez wysiłku fizycznego i pracy nad sylwetką, dlatego równolegle z dietą Weronika wdrożyła ćwiczenia na siłowni pod okiem profesjonalnego trenera personalnego Michała Brodeckiego. Weronika odbywała treningi z Michałem 3-4 razy w tygodniu korzystając z najwyższej jakości sprzętu dostępnego w siłowni CALYPSO. Każdy trening był bardzo wymagający i podzielony na odpowiednie etapy, wzajemnie się uzupełniające: trening siłowy i trening cardio oraz zajęcia fitnes, natomiast nad jego prawidłowym przebiegiem zawsze czuwał Michał. Weronika mimo wysiłku i zakwasów ćwiczyła wytrwale i z pełnym zaangażowaniem realizowała zalecenia trenera, pracując nad płaskim brzuchem, podniesieniem ogólnej sprawności fizycznej i kondycji ciała oraz wzmocnieniem kręgosłupa.

W metamorfozie Weroniki pomocna okazała się również profesjonalna konsultacja kosmetologiczna zrealizowana dzięki Beuty By Barska. Pani Joanna zaproponowała Weronice zabieg podkreślający jej urodę i piękno oczu - makijaż permanentny brwi, który zapewnił Weronice nie tylko fantastyczny wygląd i samopoczucie, ale i pozwolił Jej na znaczną oszczędność czasu przy wykonywaniu makijażu… a my doskonale wiemy, że czas jest dla Mam pojęciem abstrakcyjnym i tzw. “towarem deficytowym”.

Metamorfoza Weroniki nie byłaby możliwa bez konsultacji z osobistą stylistką Magdaleną Chojnacką, która pomogła Weronice wyeksponować walory Jej sylwetki i podkreślić naturalne piękno odpowiednim fasonem i kolorystyką ubrań wybranych podczas wspólnej wizyty w butiku Modna Szafa. Ogromna wiedza i doświadczenie Magdaleny pozwoliły Weronika poznać sekrety właściwej stylizacji, tak aby w przyszłości nie popełniać odzieżowych faux pax i odpowiednio dobierać kreacje. Wspólnie wybrały również finałową kreację ufundowaną przez butik Modna Szafa.

Finał naszego programu przypadł na jednej z najpiękniejszych miesięcy w roku - ciepły i słoneczny maj, pachnący wiosną… czasem w którym zachodzą w przyrodzie najefektowniejsze zmiany. Nieocenione w tym finale okazały się nasze specjalistki w zakresie kreowania fryzur i makijażu. Finałową fryzurę Weroniki wykonała Anna z Bizzare Studio, która dobrała kolor i wykonała stylizację idealnie współgrającą z urodą Weroniki. Dopełnieniem nowego wizerunku Weroniki był przepiękny manicure oraz makijaż wykonany z najwyższą starannością przez profesjonalną wizażystkę Annę Szustakowską z MStudio… było pięknie, niezwykle kobieco i glamour.

Piękno Weroniki uchwyciła w swoich fotografiach Elwira Radunc z Lovellywedding Family, która jak nikt inny potrafi dostrzec niepowtarzalność chwili. Wykonana przez Elwirę sesja zdjęciowa stanowi dla nas nie tylko przepiękną pamiątkę i dokumentację metamorfozy Weroniki. Profesjonalizm Elwiry i przebieg sesji plenerowej pozwolił Weronice poczuć się naprawdę wyjątkowo i kobieco.

Szczęście Weroniki, Jej poczucie piękna i dobre samopoczucie są dla Nas największą nagrodą, najważniejszym celem i najpiękniejszym dowodem na to, że projekt miał swój sens.

Bardzo się cieszę, że mogłam poznać tyle wspaniałych Pań.

Czy się udało? Oczywiście! Jednak dla nas największym zwycięstwem Weroniki był postawiony przez Nią cel walki z własnymi słabościami i Jej ogromna determinacja w procesie przemiany. Warto jednak podkreślić, że najważniejsze w trakcie całego procesu było dla Weroniki wsparcie Jej najbliższych: przyjaciół i rodziny. Bez nich oraz bez merytorycznego wsparcia naszych specjalistów ta metamorfoza nie byłaby możliwa.

Serdecznie gratulujemy Weronice oraz pozostałym Mamom, które zgłosiły się do programu… dla nas WSZYSTKIE JESTEŚCIE PIĘKNE, MĄDRE i SILNE, bo wykonałyście ten pierwszy, milowy krok w Waszej indywidualnej przemianie.

Dziękujemy Wam!
 
Finał metamorfozy
 
Już niedługo dłuższy post podsumowujący całą metamorfozę. Ale już dziś prezentujemy Wam Weronikę w finałowej stylizacji. Bez zbędnych słów. W obiektywie najlepszej naszej Elwiry. Fotografki przez wielkie F. 

Sesję wykonała Elwira Radunc. Zapraszamy na jej FACEBOOK oraz STRONĘ. Konin Dzieciom z całego serca poleca!
 

 
4 maja 2018
 
Weekend majowy w pełni. Więc i mama Weronika miała dziś swój czas relaksu. Na zakończenie projektu przyszedł czas na spotkanie z fryzjerką i kosmetyczką. Każda mama zasługuje na taką chwilę dla siebie. O Weronikę zadbały dziś dwie Anie. Fryzurę wykonała Ania z BizarreStudio, a o piękny makijaż zadbała Anna Szustakowska. Weronika wyglądała rewelacyjnie. Zresztą możecie ocenić to sami.
Relacja z dzisiejszej metamorfozy uchwycona została okiem Elwiry Radunc z Lovelywedding Family
28 kwietnia 2018
 

Metamorfoza cały czas trwa. Mama Weronika spotkała się dziś z osobistą stylistką Magdaleną Chojnacką. W zaciszu sklepu MODNA SZAFA Weronika pod okiem profesjonalistki poznała sekrety doskonałej stylizacji, odpowiedniej kolorystyki, idealnego fasonu oraz wybrała swoją finałową kreację. Rady Magdy na pewno pomogą Weronice dobrać odpowiednią garderobę w przyszłości.

A Was drogie mamy zachęcamy do skorzystania z porad Magdy oraz zakupów w Modnej Szafie. Każdy moment jest dobry na zmianę. 
13 kwietnia
 
Mama Weronika trenuje na siłowni Calypso od 3 do 4 razy w tygodniu. Na początku wykonuje ćwiczenia ogólnorozwojowe, angażując wszystkie partie mięśni. Po każdym treningu siłowym przychodzi czas na trening cardio, który ma na celu spalanie tkanki tłuszczowej, ale to jeszcze nie wszystko - pomiędzy treningami siłowymi Weronika uczęszcza na zajęcia fitness tj. interwał, płaski brzuch, power pomp. Dbając nie tylko o wygląd, ale również o zdrowie trener personalny Michał Brodecki zaplanował dla Weroniki zajęcia na zdrowy kręgosłup. Nasza mama na każdym treningu daje z siebie wszystko - choć zakwasy nie dają, o sobie zapomnieć jest wytrwała i wykonuje ćwiczenia z pełnym zaangażowaniem :)
6 kwietnia 2018
 
Dla mamy Weroniki nadszedł kolejny dzień metamorfozy- wizyta u Beauty by barska. Podczas wizyty u Pani Asi Weronika dowiaduje się, że jej małe i nieregularne brwi z widocznymi przerwami nie stanowią wystarczającej oprawy ładnych oczu. W ramach metamorfozy zostaje wykonany makijaż permanentny brwi. ​
4 kwietnia 2018
 
Dziś Mama Weronika udała się do Składu Zdrowia, by nabyć produkty niezbędne do diety, którą przygotowała dla niej Pani Kinga z Legal Diet & Good Training. Po rozmowach o zdrowym odżywianiu, oprowadzeniu po sklepie i zapoznaniu się z jego asortymentem Weronikę czekała miła niespodzianka-torba pełna produktów od Składu Zdrowia.
Po tak udanych zakupach nadszedł czas na uwiecznienie starego wizerunku, z którym mama Weronika pożegna się raz na zawsze ...
22 marca 2018
 
Wiosna to doskonały czas na zmianę! Mama Weronika zaczyna dziś swoją metamorfozę. Będziemy na bieżąco informować Was o jej postępach. 
 
Dziś spotkanie z dietetyczką Kingą z Legal Diet & Good Training. Przy aromatycznej kawie Weronika i Kinga rozmawiały o nawykach żywieniowych i wspólnie ustalały dalszy plan działania. Było konstruktywnie i bardzo miło! Śmiechu było dużo. A to dopiero początek. Początki bywają trudne, ale Weronika jest pełna optymizmu i chęci. To będzie dobry czas! Trzymamy kciuki. 
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Jesienne inspiracje z liśćmi w tle
Świeca, liście, klej, sznurek i gotowe
Najlepsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej 14 października 2021 r. w Koninie
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ