CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Oleńka, której życie wyceniono na milion złotych
Autor: Ewa Wadelska

Oleńka, której życie wyceniono na milion złotych

- Chcesz powiedzieć, że dla "ŻYCIA" nie ma rozwiązania?
- Chcę powiedzieć, że dla "ŻYCIA" jest kilka rozwiązań, a więc nie ma żadnego.
- A ja myślę ciociu, że...
DLA ŻYCIA NIE MA INNEGO ROZWIĄZANIA NIŻ ŻYĆ!

Èric-Emmanuel Schmidt "Oskar i Pani Róża"

Dziś poznacie historię małej Oleńki, której życie wyceniono na milion złotych.


Ola Rybarczyk jest mieszkanką Kleczewa. Dziewczynka ma 3 latka i bagaż doświadczeń życiowych tak ogromny, że niejednego dorosłego przytłoczyłby ciężarem. Zamiast biegać beztrosko z rówieśnikami, chodzić do przedszkola czy spędzać większość dnia na placu zabaw...

dziewczynka toczy walkę o życie!

Ola swoje dzieciństwo spędza na oddziale onkologicznym, gdzie w jej kruche ciało każdego dnia wbijanie są igły, a w jej żyłach płyną kolejne wlewy wyniszczającej chemii. Ola nie cieszy się życiem tak, jak inne dzieci w jej wieku. Ona cierpi, a wraz z nią cierpią Jej najbliżsi. Morze wylanych łez, poruszenie nieba i ziemi by ukochane dziecko żyło...

Walka najbliższych dziecka z czasem trwa

Wszystko co do tej pory miało sens, rozleciało się niczym domek z kart. Teraz najważniejsza jest Ona... mała i ukochana Ola.

Dziewczynka choruje na Neuroblastomę - nerwiak zarodkowy. Jest to niezwykle agresywny nowotwór występujący u dzieci. Kiedy nowotwór zaczął dawać pierwsze sygnały, nikt przez moment nie pomyślał o tym, co się wydarzy i co wywróci życie do góry nogami. W lutym tego roku u Oli pojawił się ostry ból brzuszka, który nie dawał za wygraną. Wdrożone leczenie nie przyniosło rezultatów. U dziecka dodatkowo pojawiły się problemy z chodzeniem. Kolejne diagnozy i badania nie wniosły nic nowego. Dopiero kiedy oko dziecka było mocno spuchnięte wykonano USG oraz TK głowy. Wtedy też postawiono diagnozę, która brzmiała jak wyrok.
Neuroblastoma...

...podstępny rak zrobił w organizmie dziewczynki przeżuty do węzłów chłonnych, kości i wątroby.

Z początkiem maja Ola przeszła osiem cykli wyniszczającej chemioterapii, po której straciła swoje piękne blond włosy. Dziecku kilkakrotnie trzeba było przetaczać krew. Rak mimo wszystko nie odpuszcza. W sierpniu Ola przeszła operację usunięcia guza, następny etap to autotransplantacja szpiku...i ostatni etap to immunoterapia.

To właśnie ten ostatni etap leczenia przeciwciałami jest najdroższy i najważniejszy.

Życie dziewczynki zostało wycenione na miliony.. a czas nieubłaganie płynie... Dziewczynka bardzo cierpi, a wraz z nią cierpią najbliżsi, którzy w zaistniałej sytuacji są bezsilni. Jedyne co mogą zrobić to tulić w ramionach kruchą Olcię.

Kochani wrzesień jest miesiącem świadomości nowotworów u dzieci. Dlatego też w tym miesiącu powinniśmy szczególnie okazać wzajemną solidarność z małymi onko-pacjentami i ich rodzinami.

W imieniu rodziny Oleńki prosimy o wsparcie finansowe dla dziewczynki by MOGŁA ŻYĆ!

25 października o godz.15.00 w Hali Widowiskowo -Sportowej w Kleczewie odbędzie się akcja dla Oli. Organizatorzy wydarzenia zwracają się z ogromną prośbą o dostarczanie do Centrum Kultury w Kleczewie gadżetów na kiermasz oraz licytacje.

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ