CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Pomysł na prezent na Dzień Matki - przepis na masę porcelanową
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Autor: Niepubliczny Żłobek TULISIE

Pomysł na prezent na Dzień Matki - przepis na masę porcelanową

Już jutro dzień wyjątkowy dla większości mam i dzieci...

Dzień Matki

Dzień mamy to również doskonała okazja do wspólnego wykonania niepowtarzalnych pamiątek, które pozostaną w domach na lata i które z sentymentem po upływie lat wyjmiecie ze swoich pudełek wspomnień i rodzinnych "kapsuł czasu". To dzięki nim na twarzach wielu dzieci i mam mogą zagościć szczere uśmiechy radości i wzruszenia, dzięki kreatywności i pomysłowości rodziców i wychowawców oraz pracy własnej małych rączek. W wielu domach swoje wyjątkowe miejsce znajdą zapewne własnoręcznie wykonane rysunki, laurki, prezenty małe i duże... wszystkie z serca i od serca. 

Dzisiaj my również chcemy zainspirować Was do kreatywnej pracy twórczej, której efekty pozostaną w waszych sercach i domach na wiele lat, pozostając bezcenną pamiątką.

własnoręcznie wykonana ramka na Dzień Mamy

Zachwyci każdego i wywoła wzruszenie. Dodatkowo będzie nie tylko trwałą pamiątką, ale i ciekawym elementem wystroju. Dzięki wspólnej pracy twórczej - będzie mieć również walory edukacyjne, rozbudzając wyobraźnię i kreatywność. Ale w naszej dzisiejszej propozycji zabawy najważniejszym celem jest radość z obdarowania tych, których kochamy.

Ramka z masy porcelanowej

To pomysł na nietuzinkową ozdobę i pamiątkę, która zawiera nie tylko zdjęcie dziecka, ale i odcisk dziecięcej rączki i wygrawerowaną datę.  Przepis na masę porcelanową

Z podanych niżej proporcji powinno wyjść kilkadziesiąt ozdób z masy porcelanowej. 

Składniki na masę porcelanową: 

- 200 g mąki ziemniaczanej,

- 200 g kleju Wikol,

- 1,5 łyżki oliwki z oliwek,

- 1,5 łyżki soku z cytryny,

- barwnik,

- łyżka, miseczka, wałek i podkładka, wykałaczka, foremki do wycinania, ozdoby - koraliki, brokat, cekiny itp.

Sposób przygotowania masy porcelanowej - przepis na masę porcelanową:

 

Składniki na masę porcelanową (klej, mąka, sok z cytryny, oliwka, barwnik) należy wymieszać łyżką, następnie zagnieć niczym ciasto. Gotowa masa porcelanowa powinna być elastyczna. Na tym etapie pracy koniecznie pomóż dziecku - masa ma charakterystyczny zapach, ale jest bezpieczna. Na podkładce rozwałkuj ją na grubość ok. 3 mm i wytnij z niej kształt serca wraz z dziurką na tasiemkę i "okienkiem" na zdjęcie (je przyklej później, kiedy masa wyschnie). Kiedy masa jest miękka, możesz odbić na niej rączkę dziecka, "wygrawerować" napis i wspólnie ozdobić ramkę np. koralikami. 

Po tym etapie pracy - KONIECZNIE - umyj z dzieckiem rączki!


Masa wysycha około 12 godzin - nie wymaga obróbki termicznej. Kiedy masa wyschnie, pozostaje Wam jeszcze przyklejenie zdjęcia dziecka taśmą klejącą od tyłu ramki.
 


Gwarantujemy Wam - radość obdarowanych nie będzie miała granic!

Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa dzieci w zabawie.


#TULISIEINSPIRUJĄ
do wesołej zabawy!


 

KOMENTARZE
O AUTORZE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Tulisie to kameralny żłobek zlokalizowany w Wilkowie - cichej i spokojnej dzielnicy Konina, w otoczeniu lasu i z dala od zgiełku miasta. Istnieje od 2018 roku, chociaż od stycznia 2020 r. pod nową nazwą "Tulisie". To miejsce edukacji, wychowania i zabawy dzieci najmłodszych tworzone z pasją i ogromnym szacunkiem dla potrzeb i pragnień dzieci. Niepubliczny Żłobek Tulisie to dla wielu rodziców nie tylko gwarancja bezpieczeństwa ich dzieci, ale przede wszystkim miejsce niezwykłych zabaw, rozwijających eksperymentów, niepowtarzalnych doświadczeń i edukacji społecznej - pierwszych sympatii, relacji interpersonalnych, eksperymentów poznawczych.
Po więcej informacji o Niepublicznym Żłobku "Tulisie" w Koninie >KLIKNIJ TUTAJ<
PODOBNE WPISY
TULISIE inspirują - obrazy kapustą malowane
Włoska kapusta może z powodzeniem zastąpić pędzel!
TULISIE inspirują - sensoplastyka dla smyka, czyli jadalne malowanie
Pędzle z makaronu i jadalne farby w dłoń! Zapraszamy do ...
Rekrutacja do Niepublicznego Żłobka TULISIE w Koninie - zapisy
TULISIE to kameralny niepubliczny żłobek w Koninie...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ