CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Prezenty komunijne wbrew powszechnej tendencji
Kamila Lorek
Autor: Kamila Lorek

Prezenty komunijne wbrew powszechnej tendencji

Maj… w maju kwitną kasztany. W maju kwitnie również biznes komunijny. Białe alby, falbanki, koronkowe rękawiczki, wianki, galowe garnitury, nieskazitelne koszule, odświętne buciki… maszyna ruszyła i powoli się rozpędza. Obok tego brylują prezenty (o paradoksie!)... niekiedy dużo prezentów.

W tym roku jednak ten maj był zupełnie inny... a organizacja Komunii Świętych przesunęła się na dalsze terminy. Niezależnie od indywidualnych ocen i opinii - roczystości te się odbędą, a uświęcą je również...

prezenty komunijne!

Wybierając prezent komunijny dla Dziecka, możemy obrać kilka strategii o zróżnicowanych walorach wychowawczych, edukacyjnych, rozrywkowych, a także “ekonomicznych”. Propozycji jest wiele: od tablet’ów, smartfon’ów, smartwach’ów i konsol... po quady. Nie będziemy w tym miejscu analizować walorów rozrywkowych i wartości wychowawczych poszczególnych propozycji - nie o tym jest niniejszy artykuł.

Ten artykuł ma być przede wszystkim propozycją ALTERNATYWY i inspiracją prezentów, które będą oryginalne, ale jednocześnie nie zrujnują Waszego domowego budżetu. Bo przecież można odrobinę “na wspak”, “wyłamać się” z powszechnego kanonu i sprezentować coś nieoczywistego, nieszablonowego i nietypowego, co jednocześnie wywoła radość i zaskoczenie na twarzy obdarowanego Dziecka.

Dobry prezent może być jednocześnie niedrogi, mądry i pożyteczny.

Ale co to znaczy “mądry prezent”? To prezent, który nie tylko zapewnia doskonałą zabawę, ale i rozwija zdolności, pasje, zainteresowania… zapewnia nowe doświadczenia, które zaprocentują zdobytymi umiejętnościami. Jak tego dokonać?

Oto nasze patenty na prezenty relatywnie niedrogie, które z resztą zdobędziecie niewielkim wysiłkiem i wcale nie będziecie musieli długo czekać na realizację ich zamówienia, bo są dostępne tuż obok Was - w Koninie i najbliższej okolicy.

Każdy z nas - dorosłych i Dzieci - posiada jakieś talenty i umiejętności (kto uważa inaczej, po pierwsze tkwi w błędzie, po drugie może jeszcze ich w sobie nie odkrył). Każdy ma jakieś pasje i zainteresowania - dla jednych będzie to koszykówka, dla innych kulinaria, jeszcze inni kochają muzykę, inni nie potrafią żyć szczęśliwie bez tańca… a niektórzy po prostu lubią chodzić na ryby lub przekopywać ogródek. Te pasje, zainteresowania, zamiłowania, dają nam poczucie szczęścia, spełnienia, przynależności etc. A jakby połączyć przyjemne z pożytecznym i sprezentować ukochanemu Dziecku okazję to tego, aby te pasje odkryć i zrealizować?

I tu pojawia się nasz patent na prezent IDEALNY!


Idealny z perspektywy Dziecka i idealny z perspektywy Twojej - rodzicu, rodzicu chrzestny, siostro i bracie, babciu i dziadku, ciociu i wujku… etc. Bo, wyobraź sobie, że masz niepowtarzalną okazję, aby stać się SuperBohaterem i podarować prezent niezapomniany, który jednocześnie sprawi, że będziesz oryginalny. No kto by tak nie chciał?! Zapytasz: ale jak?! Odpowiedź wydaje się prosta: podaruj VOUCHER, karnet, bon, kartę podarunkową… zamiast przysłowiowej kasy lub kolejnego gadżetu, który kiedyś odejdzie w “niepamięć”.

Wybierz taką formę prezentu, która pozwoli zrealizować MARZENIA


Podaruj Dziecku szansę i okazję do fantastycznej zabawy, zdobycia umiejętności oraz niezapomnianych doświadczeń. Ponadto pod postacią Vouchera możesz zrealizować i sprezentować niemalże każde zajęcie lub przedmioty rozwijające pasje, zainteresowania, zdolności Dziecka.

Pod postacią Vouchera może zatem kryć się absolutnie wszystko - od konkretnych zajęć dodatkowych, poprzez sesję zdjęciową, wizytę w wymarzonym miejscu, kurs internetowy, zajęcia wakacyjne, wyjazd, aż po spotkanie z ciekawą osobą. Możliwości masz nieograniczone. Ba! Taki koszt na przykład rocznego kursu możesz rozłożyć na raty (koszt miesięczny), które będą zdecydowanie lżejsze dla Twojego portfela.

Przedstawiamy Ci strategię i podpowiedzi dotyczące wyboru miejsca i sposobu realizacji dziecięcych marzeń…

Nie masz pomysłu? Nic straconego! Zapraszamy do lektury!
Zastanów się:
Co Twoje Dziecko najczęściej lubi robić w wolnym czasie?
O czym najczęściej mówi?
W co się zazwyczaj bawi i jak spędza czas?
Czy ma ulubiony gatunek muzyczny, ulubionego piosenkarza lub ulubiony zespół?
Czym się interesuje?
A może śpiewa? A może tańczy? A może nałogowo rysuje?

PAMIĘTAJ!

Każde Dziecko jest zdolne, posiada jakiś talent, pasje i zainteresowania!


"Wyginam śmiało ciało"... taniec, ruch, rytm i muzyka

Zainteresowanie tańcem, muzyką, rytmem, choreografią od lat niezmiennie wzrasta... szczególnie wśród Dzieci w wieku szkolnym. To naturalna potrzeba ruchu oraz współpracy w działaniu zespołowym niezwykle często popycha Dzieci w kierunku właśnie zajęć tanecznych, które (jeśli są właściwie prowadzone) sprawiają Dzieciom nieukrywaną radość, ponieważ pozwalają na naturalną ekspresję. Jednak, nie są to jedyne zalety zajęć tanecznych. Nie da się ukryć, że taniec jest jedną z przyjemniejszych aktywności fizycznych, która wpływa na wieloaspektowy i harmonijny rozwój Dziecka i jego sprawności fizycznej.  Taniec to również praca nad właściwą postawą ciała, gracją, płynnością, lekkością i estetyką ruchu. Warto również podkreślić nieoceniony wpływ tańca na sferę emocjonalną i rozwój społeczny Dziecka - to on bowiem, rozwija wrażliwość artystyczną, uczy działania w zespole i dla zespołu, rozumienia ról i działania zadaniowego, obowiązkowości i poczucia odpowiedzialności… etc.

Jedną z ciekawszych propozycji zajęć tanecznych dla Dzieci możecie znaleźć w Szkole Tańca i Baletu FART w Koninie założonej przez Justynę Szczap, która z powodzeniem realizuje swoją misję już od kilkunastu lat, rozwijając dziecięce pasje i zainteresowania taneczne. Ideologia STiB FART opiera się na szczerej miłości i pasji do tańca, a jednym z najważniejszych walorów tej szkoły jest profesjonalna kadra nauczycieli, którzy przyjeżdżają na zajęcia z Dziećmi z całej Polski (Poznania, Warszawy, Gdańska). Podstawą wszystkich technik tańca klasycznego i nowoczesnego realizowanych w STiB FART jest balet (swoiste abecadło tańca), jednak oferta szkoły jest bardzo szeroka i bogata w style takie jak jazz, modern oraz show dance. Równolegle do zajęć tanecznych w szkole prowadzone są również zajęcia z akrobatyki sportowej. Miesięczny koszt zajęć tanecznych to 115 zł natomiast akrobatyki sportowej - 60 zł. Oferta STiB FART skierowana jest do Dzieci już od 3 r.ż. i do dyspozycji Dzieci jest 5 nowoczesnych profesjonalnie wyposażonych sal i bogate zaplecze techniczne i multimedialne. Uczniowie szkoły z powodzeniem wygrywają ogólnopolskie turnieje i konkursy taneczne, biorą udział w pokazach, przygotowują skomplikowane choreografie i występy indywidualne.

Więcej informacji uzyskacie na WWW  i FACEBOOK 


Bądź młodym poliglotą - inwestycja w naukę języka obcego…

Może trudno Wam w to uwierzyć, ale niejedno Dziecko naprawdę pragnie uczyć się języka obcego… Zadacie pytanie: dlaczego? Ano chociażby dlatego, żeby gra komputerowa lub na konsoli sprawiały jeszcze większą frajdę! Albo... żeby podróże sprawiały większą satysfakcję i nie były ograniczane tzw. “barierą językową”. Albo żeby mieć lepsze oceny w szkole. Powodów może być wiele, ale uwierzcie nam - inwestycja w edukację językową Dziecka zawsze przyniesie Dziecku nieocenione korzyści. Znajomość języków obcych staje się aktualnie jedną z podstawowych umiejętności, która gwarantuje poczucie swobody w rozwijaniu innych pasji i zainteresowań - cały współczesny świat nowoczesnych technologii, wiedzy, nauki opiera się na znajomości języka angielskiego. Wiemy… wiemy… to dopiero komunia, ale… nie wszystkie Dzieci mają możliwość uczyć się języka obcego na profesjonalnym kursie, w szkole lingwistycznej, a I Komunia Święta może być doskonałą okazją, żeby to pragnienie zrealizować.
Jedną z ciekawszych form i efektywniejszych metod nauki języka obcego są kursy oparte na metodach aktywizujących oraz zajęcia organizowane w małych kameralnych grupach, w których Dzieci działają poprzez rozwiązywanie problemów praktycznych i  angażujące je działania praktyczne. Taką formę zajęć proponuje między innymi Szkołą Językowa UNILINGUA w Koninie, która realizuje Program National Geographic Learning. Kursy realizowane tym programem, jak żadne inne zapraszają uczniów w niezwykłą podróż po świecie, która w najbardziej spontaniczny i naturalny sposób kształtuje potrzebę swobody komunikacji w języku obcym, a język angielski staje się wówczas doskonałym narzędziem poznawania otoczenia i rozwiązywania problemów. W szkole ponadto panuje bardzo kameralna, bliska dziecku atmosfera, a zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, co stanowi doskonałą okazję do rozwijania kompetencji komunikacyjnych i społecznych oraz umiejętności współpracy w zespole. Zajęcia języka angielskiego w Szkole Językowej UNILINGUA odbywają się 2 razy w tygodniu w grupach maksymalnie 8-osobowych. Miesięczy koszt uczestnictwa w zajęciach to kwoty od 106 zł do 120 zł, natomiast roczny kurs języka angielskiego to koszt od 960 zł do 1080 zł.

Więcej informacji uzyskacie na WWW i FACEBOOK

Najszlachetniejsze sztuki walki - wszechstronnie rozwijające JUDO

“Ruch to zdrowie” - chyba nie ma osoby, która nie zgodziłaby się z tym stwierdzeniem, a roli sportu i zabawy w rozwoju Dziecka nie sposób przecenić. Większość Dzieci odczuwa naturalną potrzebę ruchu i manifestuje ją w spontanicznej aktywności fizycznej. Warto jest wówczas wykorzystać te dziecięce pragnienia w sposób ukierunkowany na konkretną dyscyplinę sportową. O walorach edukacyjnych, wychowawczych i ogólnorozwojowych JUDO, czyli japońskiej sztuki walki napisano już wiele... Korzyści z ćwiczenia JUDO są nie do przecenienia. Jest to nie tylko jedna z najszlachetniejszych form samoobrony, ale również dyscyplina olimpijska - sport najwyższych miar. W młodych adeptach kształtuje nie tylko umiejętność mądrej, dojrzałej i odpowiedzialnej reakcji na potencjalne zagrożenia ze strony rówieśników i dorosłych, ale i rozwija sprawność fizyczną, wpływa korzystnie na układ oddechowy, uczy prawidłowego wdechu i wydechu powietrza oraz intuicyjnego odczytywania sygnałów i możliwości psycho-fizycznych, kształtuje dyscyplinę, uwrażliwia na szacunek do siebie i przeciwnika oraz rozwija umiejętność dążenia do samodoskonalenia psycho-fizycznego (ciała i charakteru). W JUDO obowiązuje bowiem BUSHIDO - kodeks etyczny oparty na wysokiej samoświadomości, honorze i odwadze.

Doskonałym ćwiczeniem ogólnorozwojowym dla dzieci i młodzieży może być poznanie tej niezwykłej japońskiej sztuki walki, a jej wpływu na kształtowanie się ich sprawności fizycznej możemy porównać do najbardziej wyspecjalizowanego treningu. Szczególnie jeśli odbywa się na profesjonalnej i odpowiednio przygotowanej sali treningowej, pod okiem wykwalifikowanego instruktora - trenerki, w bezpiecznej przestrzeni, a trening poprzedza właściwa rozgrzewka. Jeśli dodatkowo treningowi będą towarzyszyły zabawa w sympatycznym zespole dzieci i młodzieży, przyjazne i kameralne otoczenie, ogrom cierpliwości i poczucia humoru, nietuzinkowe rozgrywki i odrobina adrenaliny - to macie pewność, że będzie to “strzał w dziesiątkę”. Wszystko to znajdziecie na treningach Konińskiego Klubu JUDO. Ćwiczenia JUDO w Konińskim Klubie JUDO zapewnią więc im wszechstronny rozwój - rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, koordynację dużych i małych grup mięśni, rozwój precyzji, równowagi, gibkości i gracji ruchów, a zatem doskonalenie dużej i małej motoryki. Jak żaden inny sport zespołowy trening w grupie młodych adeptów Konińskiego Klubu JUDO uczy dzieci współpracy i odpowiedzialności za drugą osobę - komunikacji i współdziałania. Ponadto uczy planowania, koncentracji uwagi, przewidywania efektów (ruchów) i relacji zależności i związków przyczynowo-skutkowych. Od niedawna również ruszyły tu zapisy na zajęcia w 3 grupach wiekowych, na których dzieci i młodzież mogą uczyć się technik JUDO i doskonalić swoje umiejętności w zakresie tej japońskiej sztuki walki pod okiem wykwalifikowanych trenerek - Anny Poniedziałek i Joanny Przybył.
 
Więcej informacji uzyskacie na FACEBOOK oraz pod numerem telefonu 783773321.

Bądź inżynierką i inżynierem - ROBOTYczna przygoda z programowaniem i drukiem 3D

Współczesność i świat, jaki otacza dzieci i młodzież to czas galopujących technologii, nowoczesności, inżynierii i robotyki. Dzieci i młodzież fascynują nowinki technologiczne, osiągnięcia nauki, roboty i maszyny, komputery i internet. Wszyscy jesteśmy zgodni, że doświadczana wszem i wobec technologia, która zagląda do naszych domów i pokoi coraz młodszych dzieci, może stanowić zagrożenie, jednak właściwie wykorzystana może być  szansą rozwoju. Jeśli mądrze i wrażliwie wykorzystamy tę dziecięcą fascynację technologią te zainteresowania i pasje mogą przerodzić się w zdolności, rozwój osobisty, a nawet w przyszłości karierę zawodową i naukową. Programowanie, robotyka, druk 3D - te hasła dla dorosłych mogą brzmieć zawile, jednak dla zdecydowanej większości dzieci i młodzieży to pasjonująca przygoda! Robotyka jest dla dzieci jedną z ciekawszych i atrakcyjniejszych form aktywności i nauki poprzez eksperymenty i programowanie. Bo robotyka to nic innego, jak ożywianie konstrukcji i wykonanych własnoręcznie modeli - ROBOTÓW przez zaprogramowanie ich funkcji i działania w programie komputerowym. A jeśli dodatkowo zabawa ta realizowana jest za pomocą ponadczasowych, kultowych klocków LEGO? Sukces jest gwarantowany!
Na mapie Konina jest pracownia zespołu TwójRobot.pl, która oferuje dzieciom i młodzieży kursy robotyki, programowania i druku 3D, które dzisiaj mogą być fantastyczną zabawą, jednak w przyszłości mogą zaowocować niezwykłymi pasjami i umiejętnościami. To miejsce, w którym samorealizacja dziecka i rozwój jego pasji i zainteresowań staje się naturalną konsekwencją jego pracy i zabawy. Ten rozwój i radość tworzenia może stać się udziałem każdego dziecka pod okiem profesjonalnej kadry TwójRobot.pl i bezpiecznej przestrzeni wypełnionej najnowocześniejszymi technologiami. W zespole pasjonatów i edukatorów TwójRobot.pl w Koninie pasja spotyka się z wiedzą, doświadczenie z nowoczesnością myślenia, wrażliwość pedagogiczna z pragnieniem zmiany myślenia o edukacji. Miesięczny kurs robotyki to koszt 120 zł, natomiast roczny koszt szkolenia to koszt 1000 zł. W przypadku pasjonatów technologicznych to inwestycja z całą pewnością relatywnie niewielka, wobec korzyści płynących z rozwoju pasji i zainteresowań, które w przyszłości mogą zaowocować karierą programisty.
 
Więcej informacji uzyskacie na WWW oraz FACEBOOK.

Poczuć się wyjątkowo - profesjonalna sesja zdjęciowa... 

Kto z nas czasami nie marzy, żeby poczuć się wyjątkowo, pięknie, niczym modelka/model? Jesteśmy dalecy od generalizacji, ale przypuszczamy, że to ostatnie zagadnienie jest jednak marzeniem przede wszystkim niektórych dorastających dziewczynek… ale - zdecydowanie warto je spełnić! Pomoże Wam w tym profesjonalna sesja zdjęciowa - spersonalizowana, portretowa, plenerowa. Oczywiście niekoniecznie w białych albach i koronkach - raczej wręcz przeciwnie! Wyobraźcie sobie radość swojego Dziecka, które jest jedynym i najważniejszym bohaterem sesji z wykwalifikowanym fotografem... Wyobraźcie sobie radość swojego Dziecka, które ma do swojej dyspozycji stylizacje, dodatki, ubrania… i pozuje do profesjonalnych zdjęć i niepowtarzalnych ujęć… Voucher na sesję zdjęciową będzie dla Was nie tylko gwarantem nietuzinkowego prezentu, ale i zapewni pamiątkę na długie lata dla całej rodziny. A jeśli jeszcze sesji będą towarzyszyły niezapomniane emocje, radość i poczucie wyjątkowości chwili - pozostanie ona w pamięci Dziecka na zawsze. W Koninie oferta w branży fotograficznej jest bardzo szeroka, jednak warto jest zwrócić uwagę przede wszystkim na doświadczenie oraz kompetencje fotografa i powierzyć wykonanie sesji specjaliście w dziedzinie fotografii dziecięcej i rodzinnej.

Jesteśmy pewne, że sesja u Pauli Walczak w jej Studio w Lesie, będzie okraszona fantastyczną zabawą i magicznymi emocjami, a jej efekty Was zachwycą i po latach przywołają niezapomniane wspomnienia. Dlaczego? Bo Paula aranżuje sesje tak, aby ich bohaterowie czuli się maksymalnie komfortowo, bezpiecznie i swobodnie… tak, aby zminimalizować perspektywę nudy i wykluczyć ryzyko zmęczenia - są przerwy, przebieranki, zabawa, sympatyczne rozmowy i śmiechu co niemiara… bywa skakanie pod słońce, liczenie chmur i bieganie boso po trawie. Bo Paula, pracując z każdym bohaterem sesji, poznaje Jego potrzeby, szanuje Jego marzenia i odpowiada na Jego pragnienia. Sesja staje się wówczas doskonałą zabawą i fantastyczną rozrywką… a powstające w trakcie tego spotkania naturalne i spontaniczne ujęcia są najpiękniejsze. Efektem jest paleta ujęć, z których możecie wybrać te, które stanowią dla Was największą wartość. Koszt profesjonalnej sesji zdjęciowej u Pauli Walczak to kwota od 250 zł - w tym pakiecie jest 5  zdjęć wybranych przez Ciebie spośród profesjonalnie przygotowanych ujęć. Otrzymasz je zarówno w formie odbitek w formacie 15x23 jak i w wersji cyfrowej. Oczywiście możliwe jest powiększenie pakietu o dodatkowe zdjęcia. Prezent absolutnie bezcenny wobec niepowtarzalnych wspomnień i niezapomnianych doświadczeń w połączeniu z najpiękniejszą pamiątką. Z resztą zobaczcie sami... i odwiedźcie jej Studio w Lesie!

Więcej informacji uzyskacie na WWW i FACEBOOK


 

Galopem przez świat... nauka jazdy konnej

Niejedna dziewczynka i niejeden chłopiec marzy o tym, aby jeździć konno… A korzyści z jazdy konnej są nieocenione! To nie tylko fantastyczna forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim to również sport i aktywność fizyczna, która angażuje wszystkie partie ciała, poprawia koordynacjię i kondycję oraz wzmacnia napięcie mięśniowe. To również doskonała rekreacja na świeżym powietrzu, forma rozładowania napięcia oraz nauka odpowiedzialności i pielęgnacji zwierzęcia. Czas spędzony na koniu w otoczeniu lasów poprawia samopoczucie, rozwija wrażliwość i ułatwia kontrolowanie emocji. Zdobycie umiejętności jazdy konnej podnosi u dzieci i młodzieży poczucie własnej wartości i wzmacnia poczucie sprawczości. Zresztą, chyba się z nami zgodzicie, że w dobie współczesnych technologii i zdecydowanie bardziej statycznych i mniej angażujących fizycznie dzieci sposobów spędzania wolnego czasu (konsole, gry, tablety etc.) - każda forma ruchu, sportu i aktywnej rekreacji jest szczególnie cenna. Proponujemy Wam, zatem, te naturalne dziecięce pasje i zainteresowania, skłonności i predyspozycje, “oszlifować” i “przekuć” w umiejętności, a dodatkowo wykorzystać fenomen hipoterapii. Proponujemy Wam naukę jazdy konnej, pod okiem instruktora i terapeuty i w otoczeniu przyrody lasów i łąk.

Ośrodek Hipoterapii "Kopytko" w Kawnicach pod Koninem to wyjątkowe miejsce zlokalizowane w otoczeniu lasów, łąk i pól. To nie tylko stadnina, która prowadzi profesjonalną naukę jazdy konnej - to również ośrodek rehabilitacji wykorzystujący fenomen hipoterapii, czyli terapeutycznych walorów kontaktu z koniem i jazdy konnej. Przyjeżdżając tutaj, nie tylko możecie rozpocząć przygodę z jazdą konną, ale i możecie stać się częścią niezwykłej rodziny. Tutaj profesjonalni instruktorzy i terapeuci towarzyszą dzieciom, młodzieży i dorosłym w pierwszym kontakcie z koniem, aranżują pierwsze konne spacery po lesie, a następnie w sposób najbardziej naturalny i zgodny z potrzebami uczniów - realizują naukę i rozwijają umiejętności jazdy konnej. Tutaj więc możecie doświadczyć nauki jazdy konnej połączonej z hipoterapią, korzystając z wiedzy i doświadczenia wykwalifikowanych instruktorów a zarazem pasjonatów. Tutaj nauczycielem staje się sam koń, a instruktorzy z przygotowaniem pedagogicznym nadają kierunek działaniom i dbają o bezpieczeństwo jeźdźców. Przede wszystkim jednak - co bywa najcenniejsze - w Ośrodku Hipoterapii "Kopytko" w Kawnicach macie możliwość obserwowania zachowania koni w stadzie w warunkach najbardziej zbliżonych do naturalnych.
Z resztą - przyjedźcie i przekonajcie się sami!

Więcej informacji uzyskacie na FACEBOOK oraz pod numerem telefonu 607 306 534.


 


Ale jak zdobyć Voucher do “najdziwniejszych” miejsc?

Nawet jeśli wybrane przez Ciebie miejsce/aktywność nie oferuje typowego vouchera - możesz wykonać go własnoręcznie lub skorzystać z przygotowanej przez nas grafiki!

Najważniejsze jest to, aby obdarowane tak nietypowym prezentem Dziecko, otrzymało prezent “fizycznie” w postaci karnetu/biletu/vouchera/zaproszenia - jakkolwiek to nazwiemy. Dlaczego to powinien być fizyczny, “namacalny” prezent, a nie jedynie deklaracja słowna? Bo nabiera dla Dziecka dużo większego znaczenia i daje poczucie wyjątkowości chwili.

Realizacja marzeń zawsze dodaje Dziecku pewności siebie i daje poczucie szczęścia i samorealizacji. Ponadto zajęcia rozwijające pomagają Dziecku przezwyciężać jego własne słabości, a przeżycia z nimi związane z całą pewnością pozostaną na długo w dziecięcej pamięci… bo jak mawiał Konfucjusz:

Powiedz mi, a zapomnę,

pokaż mi, a zapamiętam,

pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Pobierz darmową grafikę VOUCHERA - kliknij na wybraną grafikę, zapisz ją i wydrukuj w domu lub drukarni.


Post Scriptum

Kiedy byłam dziewczynką ten święty czas również uświęcały prezenty. I to nie byle jakie prezenty! Pamiętam jaką radość sprawiły otrzymane: zegarek z wędrującym po tarczy pajączkiem i lalka Stefi… o rowerze mogłam, niestety, jedynie pomarzyć - on był zdecydowanie poza zasięgiem… Z szacunku do wieku własnego i wieku moich rówieśników, nie napiszę “za moich czasów” i ile lat od tych “moich czasów” minęło, ale niekiedy mam nieodparte wrażenie, że mogły to być “lata świetlne”... bo jak jest teraz “każdy widzi”.
KOMENTARZE
Paulina Ka15.05.2018 godz: 8:22
Fajne!!!
O AUTORZE
Kamila Lorek
Kamila Lorek
Od jakiegoś czasu zmagam się z „rolą życia” – jestem MAMĄ niezwykłej Dziewczynki, która przewartościowała moją rzeczywistość. Jej podporządkowałam swoje życie zawodowe i dla niej bardzo świadomie rezygnuję z niektórych aspektów życia społecznego – uwierzcie mi, jest warta każdych wyrzeczeń! Priorytetem jest dla mnie moja Rodzina i budowany wspólnymi emocjami i marzeniami Dom. Z wykształcenia jestem pedagogiem, jednak moich doświadczeń zawodowych nie można opisać w kilku zdaniach. Wśród znajomych mam przydomek Zołza – i coś w tym jest. W wolnych chwilach latam na miotle, gotuję eliksiry i popełniam czary-mary, uważając żeby po raz kolejny nie spłonąć na stosie. Jestem zbudowana z kontrastów - lubię milczeć, ale jednocześnie zawsze muszę mieć „ostatnie słowo”. Wierzę w potęgę Ludzi i doświadczeń i uważam, że w życiu nic nie jest rolą przypadku i „zbiegu okoliczności” (w końcu jakoś tutaj trafiłam!). Fascynują mnie proste podróże do (nie)zwykłych miejsc i (nie)powtarzalne Spotkania z Ludźmi. Celebruję „drugie życie” przedmiotów, nie wyobrażam sobie domu bez zwierząt i tupotu małych stóp oraz poranka bez kubka CIEPŁEJ kawy z ekspresu. Jestem przekonana, że wspólnymi siłami możemy odczarować to nieco smutne miasto i mamy realny wpływ na jakość życia nas i naszych Dzieci w Koninie!
PODOBNE WPISY
Pierwsza w Koninie Niepubliczna Szkoła Montessori rozpoczęła rekrutację
Nabór dzieci do klas 1, 2, 3 i 4 przy ul. Zofii Urbanow...
Travel Schooling czyli szkoła w trasie
Mówi się, że podróże kształcą, ale czy naprawdę?
Wakacje w Koninie - piłkarskie półkolonie z Akademią Reissa
Zapraszamy na piłkarską przygodę dla małych i dużych!
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ