CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
TULISIE inspirują - Przepis na masę smerfową
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Autor: Niepubliczny Żłobek TULISIE

TULISIE inspirują - Przepis na masę smerfową

Kreatywna zabawa, w czasie której dzieci mogą doświadczyć polisensorycznie - faktury, struktury, miękkości, plastyczności, gęstości, temperatury, barwy, zapachu - to najlepsza recepta na fantastycznie spędzony czas. Zabawy strukturalne i sensoryczne, z wykorzystaniem mas plastycznych, ciasta, plasteliny, modeliny, piasku lub wody są szczególnie lubiane przez dzieci, a i dorośli chętnie biorą w nich udział.

Bo...

BRUDNE DZIECI TO SZCZĘŚLIWE DZIECI!

My zapraszamy Was i Wasze dzieci do rodzinnej zabawy, w trakcie której możecie razem stworzyć "smerfastyczną masę plastyczną" - masę z produktów, które możecie znaleźć w Waszych domach. Jedyne co potrzebujecie to mąka ziemniaczana i żel pod prysznic oraz doskonałe humory i ogrom dobrej zabawy. Możecie jeszcze dodać np. niebieski barwnik spożywczy, aby dodać odrobiny kolorów Waszej zabawie.

Proporcje składników bazowych: mąki ziemniaczanej i żelu pod prysznic są umowne i zachęcamy Was abyście sami wypracowali własną gramaturę produktów w recepturze. Wówczas możecie dawkować i dobierać ich proporcje tak, aby konsystencja masy była zmienna. Im mniej dodacie żelu pod prysznic, tym masa będzie sprawiała wrażenie "suchej".

Skrobia wykorzystana w recepturze sprawia, że masa ma niespotykane właściwości - zachęcamy Was do wspólnych doświadczeń, bowiem zaskakujący może okazać się dla Was i dzieci fakt, jak masa zmienia swoją konsystencję podczas ugniatania, a jej miękkość i elastyczność nie jest związana z ciepłem Waszych rąk, a ich naciskiem. Podczas zabawy masa będzie wielokrotnie trwardnieć lub "przelewać się" przez palce, przypominając topniejący śnieg.

PRZEPIS NA SMERFOWĄ MASĘ PLASTYCZNĄ:

- około 250 ml żelu pod prysznic

- 0,5 kg skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej

- barwnik spożywczy (opcjonalnie)

Wszystkie składniki wymieszajcie w misce, aż do uzyskania jednolitej, plastycznej, miękkiej i lekkiej masy. Masę możecie pozostawić do wyschnięcia na około 24 godziny (jest wówczas bardziej sypka) lub bawić się nią zaraz po wykonaniu i przechowywać w lodówce w zamkniętym pojemniku przez około tydzień.


Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa dzieci w zabawie. Masa plastyczna nie jest jadalna - młodsze dzieci powinny wykonywać ją więc pod opieką dorosłych opiekunów.

#TULISIEINSPIRUJĄ
do wesołej zabawy!

KOMENTARZE
O AUTORZE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Tulisie to kameralny żłobek zlokalizowany w Wilkowie - cichej i spokojnej dzielnicy Konina, w otoczeniu lasu i z dala od zgiełku miasta. Istnieje od 2018 roku, chociaż od stycznia 2020 r. pod nową nazwą "Tulisie". To miejsce edukacji, wychowania i zabawy dzieci najmłodszych tworzone z pasją i ogromnym szacunkiem dla potrzeb i pragnień dzieci. Niepubliczny Żłobek Tulisie to dla wielu rodziców nie tylko gwarancja bezpieczeństwa ich dzieci, ale przede wszystkim miejsce niezwykłych zabaw, rozwijających eksperymentów, niepowtarzalnych doświadczeń i edukacji społecznej - pierwszych sympatii, relacji interpersonalnych, eksperymentów poznawczych.
Po więcej informacji o Niepublicznym Żłobku "Tulisie" w Koninie >KLIKNIJ TUTAJ<
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ