CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Rozwojowa Grupa dla Młodzieży w Koninie

Rozwojowa Grupa dla Młodzieży w Koninie

Już wkrótce w Pracowni Psychoterapii i Psychoedukacji EMPATIA w Koninie na młodzież i rodziców z Konina i okolic czekać będzie zupełnie nowa, a jakże potrzebna inicjatywa rozwojowa i terapeutyczna...

Rozwojowa Grupa dla Młodzieży z Konina i okolic
„POWER”

Dzisiejszy "zabiegany" świat i zmienna rzeczywistość stawia nastolatkom i ich rodzicom nie lada wyzwania. Współczesna młodzież musi niejednokrotnie borykać się z brakiem stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa, wysoko postawioną poprzeczką sukcesów edukacyjnych, nadmiarem wiedzy i informacji, sprzecznymi wymaganiami, presją otoczenia, brakiem czasu dla siebie i bliskich. W tym trudnym okresie dojrzewania i tak naturalnego "buntu", coraz częściej młodzież i rodzice potrzebują wsparcia specjalisty, aby zrozumieć i zaakceptować toczące się zmiany oraz zmierzyć się z ich wyzwaniami.

Z myślą o młodzieży i rodzicach kadra Pracowni Psychoterapii i Psychoedukacji EMPATIA rozpoczęła przygotowania do nowego projektu i planuje wprowadzenie do swojej oferty grupy rozwojowej i pomocowej dedykowanej właśnie młodzieży.
 
Celem grupy będzie POWER, czyli odkrycie siły własnej młodzieży do codziennych zmagań i potencjału osobistego do realizowania swoich marzeń i planów...

Praktycznie Otwarcie Wspólnie Empatycznie RozwojowoJakie są planowane tematy poruszane w obrębie grupy?

Jak widzą mnie inni? Co mówią o mnie emocje?
Jak radzić sobie ze stresem?
Jak dbać o zdrowie psychiczne?
Jakie mam motywacje i potrzeby?
Jak dobrze podejmować decyzje?
Relacje – jak się w nich odnaleźć?


Na początek planowane jest krótkie wprowadzenie teoretyczne i odniesienia do doświadczeń własnych - takie jak np. praca z symbolem, dyskusja, refleksja osobista, praca przez ciało i ruch. Planowane są też inne ćwiczenia z zakresu arteterapii oraz to wszystko, co może być pomocne w drodze do lepszego rozumienia siebie. Zajęcia będą się odbywały w grupie 6-8 osób i dedykowane będą młodzieży w wieku 15-18 lat. Będzie to aż 12 cyklicznych cotygodniowych spotkań po 1,5 h.
 

Udział w grupie poprzedzony będzie indywidualną konsultacją z nastolatkiem oraz rodzicami.


Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacji EMPATIA

to niezwykłe miejsce na mapie Konina, pełne pasji, zaangażowania, szacunku. Powstało z chęci pomocy i poszukiwania wartościowych rozwiązań, a tworzy je zespół specjalistów: psycholodzy, psychoterapeuci, trenerzy, pedagodzy, logopeda, terapeuta treningu Johansena. Dzięki kadrze specjalistów z wielu dziedzin terapii i wspomagania rozwoju Dzieci i Dorosłych, Empatia może oferować tak szeroki wachlarz wsparcia terapeutycznego.

Po więcej informacji kliknij w nasz >>Katalog firm w Koninie<<
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Rozwojowa Grupa dla Młodzieży w Koninie POWER
Niezwykła grupa rozwojowa dla młodzieży z Konina!
Rola obecności nauczyciela  w kształtowaniu bezpiecznej  więzi z dzieckiem
Zapraszamy Was na cykl artykułów wybitnych specjalistów ...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ