CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Sposoby na piękną i gładką skórę
YASUMI
Autor: YASUMI

Sposoby na piękną i gładką skórę

Wielkimi krokami zbliżamy się do sezonu letniego. To czas, w którym coraz chętniej odkrywamy ciało, a szczególnie nogi. Aby prezentowały się estetycznie myślimy coraz częściej o depilacji. Istnieje wiele sposobów usunięcia niechcianych włosów; od tradycyjnego wosku, poprzez pastę cukrową aż po fotoepilację. Wszystkie te metody, oczywiście znajdą Państwo w naszym gabinecie.

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem, jest jedną z najbardziej tradycyjnych i dobrze znanych form depilacji. Wosk, który jest podgrzewany usuwa włos wraz z korzeniem. Skutkuje to wolniejszym odrastaniem włosów, a jednocześnie stają się one cieńsze i rzadsze. Depilacja taka pozwala na natychmiastowy efekt zabiegu, a jego cykliczność to zazwyczaj od 2 do 4 tygodni. Ważne, żeby przed depilacją, jak i po niej, dbać o miejsca poddanie depilacji. Regularny peeling powoduje usunięcie martwego naskórka oraz zapobiegnie ewentualnemu wrastaniu włosków, kiedy zaczną odrastać. Ważne, by skórę odpowiednio nawilżać i zabezpieczać filtrami UV. Depilacja woskiem jest uniwersalna i można ja wykonywać na każdym obszarze ciała: bikini, nogi, pachy czy wąsik. 

Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową jest z kolei jedną z najdelikatniejszych metod usuwania owłosienia. Ciekawostką jest, że to najstarsza forma depilacji, którą wymyśliły.. Arabki, stosując do usuwania owłosienia rozpuszczony karmel. Obecnie ta forma depilacji staje się coraz bardziej popularna. Z pewnością dlatego, że sprawdza się w delikatnych miejscach takich jak bikini, wąsik, czy pachy. Jest metodą mniej bolesną niż woskowanie. Nie powoduje również alergii. W przeciwieństwie do wosku, można ją stosować przy żylakach czy problemach z naczynkami. Zimna pasta nie prowadzi również do poparzenia lub podrażnienia skóry. Aplikacja pasty podobna jest do woskowania. Gotową pastę rozciąga się na fragmencie skóry, aby powstała ok. 3 centymetrowa warstwa. Po ułożeniu pasty należy ją od razu energicznie oderwać. Depilacja pastą cukrową jest również zabiegiem stosowanym z powodzeniem u kobiet w ciąży.

Fotoepilacja

Cieszącym się dużym zainteresowaniem w naszym gabinecie jest zabieg fotoepilacji. W trakcie zabiegów depilacji laserowej (fotoepilacji) dochodzi do tzw. selektywnej fototermolizy, polegającej na konwersji energii świetlnej w energię cieplną, która to niszczy komórki macierzyste mieszka włosowego odpowiedzialne za cykliczny wzrost włosa Po około 2 tygodniach od zabiegu włosy wypadają wraz z cebulkami. Zabiegi wykonywane są w seriach - różnych dla poszczególnych obszarów zabiegowych, koloru włosa i płci. Serie zabiegowe spowodowane są również różnym cyklem wzrostu włosa. Przed zabiegiem i w trakcie trwania serii należy zgolić włosy maszynką. Nie należy przyjmować ziół fotouczulających oraz unikać opalania skóry. Tą metodą możemy usuwać włosy z : twarzy, pach, bikini, pleców, nóg, brzucha, czy klatki piersiowej. Warto nadmienić, że dodatkowym efektem epilacji, jest ujędrnienie skóry ponieważ światło IPL, wpływa na syntezę kolagenu w naszej skórze.

Dlatego również IPL oprócz zabiegów epilacji, stosowany jest w naszym gabinecie w zabiegach przeciwzmarszczkowych i ujędrniających, na problemy z przebarwieniami, w terapiach przeciwtrądzikowych.

Wszystkie metody depilacji są dostępne w naszym gabinecie Yasumi. Przed wykonaniem zabiegu zawsze konsultujemy oczekiwania naszych klientów, jak i ewentualne przeciwwskazania, które pozwalają na dobranie najwłaściwszej formy depilacji dla naszego klienta.

Katarzyna Olkiewicz - dyplomowany kosmetolog Yasumi Konin. Specjalista zabiegów anti-age.

YASUMI Medestetic 
ul. Chopina 17A, Konin
tel. 63 220 47 47
tel. 605 064 747
email: konin@yasumi.pl
KOMENTARZE
O AUTORZE
YASUMI
YASUMI
YASUMI to ​sieć profesjonalnych gabinetów pielęgnacji twarzy i ciała, która powstała z myślą o osobach ceniących sobie nie tylko piękny wygląd i dobre samopoczucie, ale i relaks oraz odprężenie, dobrostan ciała i ducha. YASUMI to w języku japońskim "relaks" i dlatego właśnie zabiegi kosmetologiczne i fizjoterapeutyczne oferowane przez YASUMI  mają charakter rytuałów, podczas których wykwalifikowani kosmetolodzy i fizjoterapeuci holistycznie dbają o pacjentów - nie tylko o ich ciało, ale i stan ducha. 

YASUMI Medestetic 
ul. Chopina 17A, Konin
tel. 63 220 47 47
tel. 605 064 747
email: konin@yasumi.pl
WWW oraz FACEBOOK 

PODOBNE WPISY
Jesienne zabiegi na twarz w Fancy Instytut Piękna Konin
Po tym zabiegu zauważysz wyraźne wygładzenie i ujęd...
Instytut FANCY w Koninie zaprasza - Depilacja vs. epilacja laserowa
Jesień i zima to doskonały czas na zabiegi epilacji!
Zabiegi YASUMI Konin... w walce z przebarwieniami skóry
Jesień jest doskonałym okresem, aby rozpocząć terapię pr...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ