CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
TULISIE inspirują - Buraczkolina - przepis na masę plastyczną z buraka
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Autor: Niepubliczny Żłobek TULISIE

TULISIE inspirują - Buraczkolina - przepis na masę plastyczną z buraka

Wszelkiego rodzaju masy plastyczne są nie tylko szczególnie chętnie wykorzystywane przez dzieci w codziennych zabawach, ale i zabawa z ich wykorzystaniem niesie szereg korzyści dla ich małych i nieco większych wielbicieli. Zabawa masami plastycznymi bowiem rozwija nie tylko zdolności manualne dzieci i korzystnie wpływa na ich małą motorykę, ale rozwija dziecięcą wyobraźnię i jest wykorzystywana w zabawach konstrukcyjnych, które są szczególnie istotne dla rozwoju dziecka. To doskonały początek dla bardziej zaawansowanych, rozbudowanych i kreatywnych zabaw.

Tym razem inspiracją do Waszych zabaw sensorycznych może stać się prosta i jadalna masa plastyczna z buraczków...

BURACZKOLINA
jadalna masa plastyczna z buraczków

Jest wyjątkowa! Ma piękny i intensywny fioletowy kolor i słodki zapach, a dzięki temu, że jest jadalna można ją bezpiecznie wykorzystywać do zabaw sensorycznych z dziećmi najmłodszymi. Dla zapracowanych rodziców ma jeszcze jeden walor - najważniejszy - jej skład jest prosty a wykonanie wyjątkowo szybkie! Do jej przygotowania potrzebujecie DOSŁOWNIE 2 składników!

Przepis na jadalną masę plastyczną z buraczków:

  1. Ugotowane i zblendowane buraczki
  2. Skrobia ziemniaczana

Powyższe składniki mieszamy w misce, ugniatamy i wyrabiamy ciasto. Celowo nie podajemy proporcji, ponieważ uzależnione są od soczystości buraczków - skrobię wgniatamy w masę ze zblendowanych buraczków tak, aby wchłonęła ich wilgoć i zagęściła ciastolinę.

Masa plastyczna z buraczków powinna być miękka, sprężysta i wilgotna. Brudzi rączki, jednak łatwo zmywa się ze skóry.

Życzymy Wam dłuuugiej zabawy!

KOMENTARZE
O AUTORZE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Tulisie to kameralny żłobek zlokalizowany w Wilkowie - cichej i spokojnej dzielnicy Konina, w otoczeniu lasu i z dala od zgiełku miasta. Istnieje od 2018 roku, chociaż od stycznia 2020 r. pod nową nazwą "Tulisie". To miejsce edukacji, wychowania i zabawy dzieci najmłodszych tworzone z pasją i ogromnym szacunkiem dla potrzeb i pragnień dzieci. Niepubliczny Żłobek Tulisie to dla wielu rodziców nie tylko gwarancja bezpieczeństwa ich dzieci, ale przede wszystkim miejsce niezwykłych zabaw, rozwijających eksperymentów, niepowtarzalnych doświadczeń i edukacji społecznej - pierwszych sympatii, relacji interpersonalnych, eksperymentów poznawczych.
Po więcej informacji o Niepublicznym Żłobku "Tulisie" w Koninie >KLIKNIJ TUTAJ<
PODOBNE WPISY
Rekrutacja do Niepublicznego Żłobka TULISIE w Koninie - zapisy
TULISIE to kameralny niepubliczny żłobek w Koninie...
TULISIE inspirują - miasto z kartonów
To świetna zabawa w duchu zero waste!
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ