CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Tulisie inspirują - Butelki sensoryczne DIY
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Autor: Niepubliczny Żłobek TULISIE

Tulisie inspirują - Butelki sensoryczne DIY

Pamiętacie dziecięcą fascynację ozdobnymi kulami - przyciskami na biurko wypełnionymi cieczą, brokatem, sztucznym śniegiem? Pamiętacie jak w dzieciństwie spędzaliście długi czas na obserwacji ich mieniących się elementów i przelewającego się płynu? 
A gdyby tak... wykonać taki gadżet samodzielnie? A raczej zrobić go wspólnie z dzieckiem, zapewniając mu możliwość doświadczania polisensorycznego! Taką propozycją są...

BUTELKI SENSORYCZNE

Coraz częściej wykorzystywane, jako propozycja zabaw na zajęciach praktycznych w żłobkach i przedszkolach. To również doskonała zabawka DYI, która jeszcze przez długi czas zapewni Waszym Dzieciom doskonałą zabawę.
Taką butelkę sensoryczną możecie wykonać w dwóch wariantach: suchą butelkę sensoryczną, która jest jednocześnie instrumentem oraz butelkę sensoryczną wypełnioną przelewającym się płynem. W przypadku suchej butelki możecie wykorzystać produkty sypkie w domowej kuchni: groch, fasolę, soczewicę, ciecierzycę, ryż, makaron etc. Wówczas Wasze butelki będą dźwięcznie hałasować, rozwijając w Waszych Dzieciach zamiłowania muzyczne ;-)
My dzisiaj proponujemy Wam natomiast płynne butelki sensoryczne, wypełnione wodą, którą możecie zagęścić gliceryną lub przezroczystym żelem lub mydłem w płynie, aby ich błyszczące wypełnienie nieco wolniej się przesuwało w zawartości butelki.
Do wypełnienia Waszych butelek możecie wykorzystać guziki, koraliki, brokat, cekiny, pompony... Cały proces tworzenia butelek będzie z całą pewnością rozwijający dla Waszych dzieci i ich malutki rączek - będą doskonaliły chwyt pęsetkowy, swoją precyzję ruchów, cierpliwość, kreatywność. Wypełnioną butelkę sensoryczną możecie dodatkowo zabezpieczyć taśmą klejącą po mocny dokręceniu zakrętki.

Życzymy Wam doskonałej zabawy!


PS Wykonując zabawkę z dziećmi najmłodszymi, zwróćcie szczególną uwagę na ich bezpieczeństwo!
KOMENTARZE
O AUTORZE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Tulisie to kameralny żłobek zlokalizowany w Wilkowie - cichej i spokojnej dzielnicy Konina, w otoczeniu lasu i z dala od zgiełku miasta. Istnieje od 2018 roku, chociaż od stycznia 2020 r. pod nową nazwą "Tulisie". To miejsce edukacji, wychowania i zabawy dzieci najmłodszych tworzone z pasją i ogromnym szacunkiem dla potrzeb i pragnień dzieci. Niepubliczny Żłobek Tulisie to dla wielu rodziców nie tylko gwarancja bezpieczeństwa ich dzieci, ale przede wszystkim miejsce niezwykłych zabaw, rozwijających eksperymentów, niepowtarzalnych doświadczeń i edukacji społecznej - pierwszych sympatii, relacji interpersonalnych, eksperymentów poznawczych.
Po więcej informacji o Niepublicznym Żłobku "Tulisie" w Koninie >KLIKNIJ TUTAJ<
PODOBNE WPISY
TULISIE inspirują - obrazy kapustą malowane
Włoska kapusta może z powodzeniem zastąpić pędzel!
TULISIE inspirują - sensoplastyka dla smyka, czyli jadalne malowanie
Pędzle z makaronu i jadalne farby w dłoń! Zapraszamy do ...
Pomysł na prezent na Dzień Matki - przepis na masę porcelanową
Najpiękniejsze prezenty to te wykonane własnoręcznie!
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ