CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
TULISIE inspirują - Dyniolina - przepis na masę plastyczną z dyni
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Autor: Niepubliczny Żłobek TULISIE

TULISIE inspirują - Dyniolina - przepis na masę plastyczną z dyni

Dynia... pomarańczowa i pękata... stała się sympatyczną towarzyszką wielu naszych zabaw i aktywności artystycznych minionego tygodnia. Tydzień dyni, tak można podsumować minione dni...!

W ramach zajęć sensorycznych bawiliśmy się doskonale, a naszym narzędziem pracy była...

dyniowa masa plastyczna


Miękka, elastyczna, wilgotna, o przyjemnym kolorze i miłej dla dotyku fakturze i konsystencji...

dyniolina

...będzie dla wielu z nas jedną z bardziej lubianych mas plastycznych. Jej niebywałym walorem jest bardzo prosty skład i szybkie wykonanie.

Do jej przygotowania potrzebujecie:

- pulpę z ugotowanej lub upieczonej dyni (dynia zmiksowana bez skórki),
- skrobię ziemniaczaną lub kukurydzianą lub mąkę.

Wszystkie składniki mieszamy w misce, dodając do pulpy stopniowo skrobię lub mąkę do uzyskania odpowiedniej konsystencji przypominającej ciastolinę. Ciasto należy wyrobić, aby stało się elastyczne i jednolite w fakturze. Tak uzyskaną dyniolinę możecie wykorzystać do wielu zabaw w ugniatanie, wykrawanie kształtów, układanie figurek.

Najbardziej kształcące w tej zabawie jest przede wszystkim manipulowanie rączkami, ugniatanie i wyrabianie ciasta, ponieważ te wszystkie czynności manipulacyjne doskonale kształtują zdolności motoryczne dziecka i korzystnie wpływają na tzw. małą motorykę, przygotowując małe rączki do późniejszych zadań edukacyjnych.

Życzymy Wam dłuuugiej zabawy!

KOMENTARZE
O AUTORZE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Tulisie to kameralny żłobek zlokalizowany w Wilkowie - cichej i spokojnej dzielnicy Konina, w otoczeniu lasu i z dala od zgiełku miasta. Istnieje od 2018 roku, chociaż od stycznia 2020 r. pod nową nazwą "Tulisie". To miejsce edukacji, wychowania i zabawy dzieci najmłodszych tworzone z pasją i ogromnym szacunkiem dla potrzeb i pragnień dzieci. Niepubliczny Żłobek Tulisie to dla wielu rodziców nie tylko gwarancja bezpieczeństwa ich dzieci, ale przede wszystkim miejsce niezwykłych zabaw, rozwijających eksperymentów, niepowtarzalnych doświadczeń i edukacji społecznej - pierwszych sympatii, relacji interpersonalnych, eksperymentów poznawczych.
Po więcej informacji o Niepublicznym Żłobku "Tulisie" w Koninie >KLIKNIJ TUTAJ<
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ