CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
TULISIE inspirują - Ekologiczny sorter, czyli zabawa w duchu zero waste
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Autor: Niepubliczny Żłobek TULISIE

TULISIE inspirują - Ekologiczny sorter, czyli zabawa w duchu zero waste

Przesypywanie, sortowanie, zabawa produktami sypkimi w kuchni lub piaskiem w ogrodzie... to aktywności bardzo lubiane przez najmłodsze dzieci.

Wystarczy czasami chwila nieuwagi i otwarta szafka kuchenna z mąką, ryżem, kaszą, makaronem czy płatkami, a kuchnia zamienia się w pole bitwy i najlepszej zabawy! Wie o tym niemalże każdy rodzic dziecka, które opanowało sztukę przemieszczania się po domu i otwierania szafek. A gdyby przygotować z dziećmi taką zabawę, w której ta naturalna potrzeba eksploracji i doświadczania faktur, struktur, ciężaru i smaku była wykorzystana w celu usprawniania umiejętności motorycznych?

Dzisiaj proponujemy Wam wspólną zabawę w duchu zero waste i wykonanie zabawki całkowicie bezpiecznej i ekologicznej...

Ekologiczny sorter produktów spożywczych

Do dzisiejszej zabawy potrzebujemy tak naprawdę w zdecydowanej większości produktów i elementów dostępnych w niemalże każdym domu lub sklepie:

- arkusz tektury o wymiarach zbliżonych do A4 - może to być fragment kartonu lub brystol,
- kilka rolek po papierze toaletowym,
- taśmę klejącą lub klej,
- sypkie produkty spożywcze np. soczewica, groch, makaron, fasola, kasza, ryż itp,
- łyżeczka.

W arkuszu tektury wytnijcie figurę lub postać (my wykonaliśmy kształt rybki), a następnie przyklejcie do niej rolki po papierze toaletowym tak, aby powstał sorter. Opcjonalnie możecie sorter pokolorować lub przyozdobić wedle uznania. Zadaniem dzieci jest uzupełnienie sortera produktami sypkimi według rodzaju, faktury, kształtu etc.

Zabawa ma korzystny wpływ na dziecięcą dokładność i koncentrację na zadaniu oraz rozwija umiejętności w obrębie tzw. małej motoryki - precyzję ruchów, chwyt pęsetkowy.

KOMENTARZE
O AUTORZE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Tulisie to kameralny żłobek zlokalizowany w Wilkowie - cichej i spokojnej dzielnicy Konina, w otoczeniu lasu i z dala od zgiełku miasta. Istnieje od 2018 roku, chociaż od stycznia 2020 r. pod nową nazwą "Tulisie". To miejsce edukacji, wychowania i zabawy dzieci najmłodszych tworzone z pasją i ogromnym szacunkiem dla potrzeb i pragnień dzieci. Niepubliczny Żłobek Tulisie to dla wielu rodziców nie tylko gwarancja bezpieczeństwa ich dzieci, ale przede wszystkim miejsce niezwykłych zabaw, rozwijających eksperymentów, niepowtarzalnych doświadczeń i edukacji społecznej - pierwszych sympatii, relacji interpersonalnych, eksperymentów poznawczych.
Po więcej informacji o Niepublicznym Żłobku "Tulisie" w Koninie >KLIKNIJ TUTAJ<
PODOBNE WPISY
TULISIE inspirują - Przepis na masę smerfową
Smerfowa masa plastyczna to doskonały przepis na udaną z...
TULISIE inspirują - pomysł na prezent na Dzień Ojca
Nie macie pomysłu na prezent na Dzień Ojca? TULISIE Was ...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ