CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
TULISIE inspirują - Jak zabarwić sól pisakami? - przepis na kolorową sól
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Autor: Niepubliczny Żłobek TULISIE

TULISIE inspirują - Jak zabarwić sól pisakami? - przepis na kolorową sól

Pobyt dziecka w żłobku powinien być wypełniony zabawą - tą spontaniczną oraz tą ukierunkowaną przez wychowawców. Rola zabawy szczególnie na tym etapie rozwoju i edukacji dziecka jest nieoceniona. Dlatego tak ważne jest, aby inicjować aktywności, które będą przygotowywały najmłodsze dzieci do edukacji na dalszych szczeblach i rozwijały ich naturalne zdolności oraz wrodzony potencjał i ciekawość świata. Doskonałym przykładem taki zabaw są wszelkiego rodzaju eksperymenty, które same w sobie stanowią walor, jak i mogą być elementem w szerszym kontekście - wstępem do zabaw artystycznych, plastycznych, sensorycznych, długofalowych doświadczeń.

Niepubliczny Żłobek "TULISIE" w Koninie

wykorzystuje potencjał eksperymentów w codziennych zabawach, jednak tym razem jego kadra postanowiła wykorzystać prosty eksperyment z barwieniem soli do wykonania elementów dekoracyjnych dla najbliższych i wykonać świeczniki z kolorową solą.

Jak zabarwić sól za pomocą pisaków?

Pomysł jest niezwykle prosty, jednak wykonanie odrobinę czasochłonne. Nic jednak nie zachęca dzieci do aktywności tak, jak samodzielność i możliwość obserwacji otrzymywanych wyników i efektów eksperymentów.

Barwienie soli musicie rozpocząć od przygotowania wszystkich składników.

Potrzebne bądą:
  • pojemniczki (np. jednorazowe kubeczki lub słoiczki)
  • nowe kolorowe pisaki
Do pojemniczka wsypujemy sól kuchenną i wkładany do niej pisak. Mieszamy sól pisakiem tak długo, aż sól się całkowicie nie zabarwi. Ważne, aby były to pisaki nowe - szybciej i łatwiej puszczą tusz, barwiąc sól. Taka metoda barwienia soli pozwala na obserwację zjawiska barwienia soli i pozwala uzyskać różnorodność barw oraz ich intensywność. Po wykonaniu eksperymentu i zabarwieniu soli, pisaki nie nadają się już do użytku.

Tak uzyskaną kolorową sól możecie wykorzystać do różnego rodzaju dekoracji, np. układając ją warstwami w przezroczystych pojemnikach.
KOMENTARZE
O AUTORZE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Tulisie to kameralny żłobek zlokalizowany w Wilkowie - cichej i spokojnej dzielnicy Konina, w otoczeniu lasu i z dala od zgiełku miasta. Istnieje od 2018 roku, chociaż od stycznia 2020 r. pod nową nazwą "Tulisie". To miejsce edukacji, wychowania i zabawy dzieci najmłodszych tworzone z pasją i ogromnym szacunkiem dla potrzeb i pragnień dzieci. Niepubliczny Żłobek Tulisie to dla wielu rodziców nie tylko gwarancja bezpieczeństwa ich dzieci, ale przede wszystkim miejsce niezwykłych zabaw, rozwijających eksperymentów, niepowtarzalnych doświadczeń i edukacji społecznej - pierwszych sympatii, relacji interpersonalnych, eksperymentów poznawczych.
Po więcej informacji o Niepublicznym Żłobku "Tulisie" w Koninie >KLIKNIJ TUTAJ<
PODOBNE WPISY
TULISIE inspirują - obrazy kapustą malowane
Włoska kapusta może z powodzeniem zastąpić pędzel!
TULISIE inspirują - sensoplastyka dla smyka, czyli jadalne malowanie
Pędzle z makaronu i jadalne farby w dłoń! Zapraszamy do ...
Pomysł na prezent na Dzień Matki - przepis na masę porcelanową
Najpiękniejsze prezenty to te wykonane własnoręcznie!
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ