CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
TULISIE inspirują - Jak zrobić karmnik dla ptaków? - DIY
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Autor: Niepubliczny Żłobek TULISIE

TULISIE inspirują - Jak zrobić karmnik dla ptaków? - DIY

Ostatnie zimowe tygodnie dzieci w Niepublicznym Żłobku TULISIE w Koninie spędziły na wspólnej zabawie w śniegu i zabawach plastycznych.

Kadra żłobka postanowiła wykorzystać zimowy czas do obserwacji zimowej aury i przyrody, a następnie wykonania z dziećmi prostych karmników dla ptaków.

Przedłużająca się zima i pokrywa śnieżna utrudnia ptakom znalezienie pokarmu. Jeśli decydujemy się jednak na dokarmianie dzikiego ptactwa, ważne, aby robić to właściwie. Ziarna i słoninka to zimowe przysmaki ptaków - warto wykorzystać je, jako pokarm dla ptaków w karmniku. 

Karmnik dla ptaków można natomiast wykonać wspólnie z dziećmi w najprostszy sposób, wykorzystując produkty zero waste: rolkę po papierze toaletowym i kawałek sznurka.

Elementy karmnika i sposób wykonania
- najprostszy karmnik DIY -

  • rolka po papierze toaletowym,
  • smalec,
  • ziarna i nasiona.
Przygotujcie dla dzieci rolkę wysmarowaną tłuszczem oraz tacę z ziarnami i nasionami. Nasza propozycja karmnika jest banalna - wystarczy otoczyć rolkę wysmarowaną tłuszczem w ziarnach i nasionach. Tak przygotowany karmnik możecie powiesić na gałązce drzewa.
KOMENTARZE
O AUTORZE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Tulisie to kameralny żłobek zlokalizowany w Wilkowie - cichej i spokojnej dzielnicy Konina, w otoczeniu lasu i z dala od zgiełku miasta. Istnieje od 2018 roku, chociaż od stycznia 2020 r. pod nową nazwą "Tulisie". To miejsce edukacji, wychowania i zabawy dzieci najmłodszych tworzone z pasją i ogromnym szacunkiem dla potrzeb i pragnień dzieci. Niepubliczny Żłobek Tulisie to dla wielu rodziców nie tylko gwarancja bezpieczeństwa ich dzieci, ale przede wszystkim miejsce niezwykłych zabaw, rozwijających eksperymentów, niepowtarzalnych doświadczeń i edukacji społecznej - pierwszych sympatii, relacji interpersonalnych, eksperymentów poznawczych.
Po więcej informacji o Niepublicznym Żłobku "Tulisie" w Koninie >KLIKNIJ TUTAJ<
PODOBNE WPISY
TULISIE inspirują - obrazy kapustą malowane
Włoska kapusta może z powodzeniem zastąpić pędzel!
TULISIE inspirują - sensoplastyka dla smyka, czyli jadalne malowanie
Pędzle z makaronu i jadalne farby w dłoń! Zapraszamy do ...
Pomysł na prezent na Dzień Matki - przepis na masę porcelanową
Najpiękniejsze prezenty to te wykonane własnoręcznie!
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ