CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
TULISIE inspirują - jak zrobić sztuczny śnieg
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Autor: Niepubliczny Żłobek TULISIE

TULISIE inspirują - jak zrobić sztuczny śnieg

Miękki, puszysty, mokry... biały śnieg. Kiedy zimą nie ma śniegu, to wszyscy za nim tęsknimy. Z nim związane są najpiękniejsze wspomnienia zimy z dzieciństwa. Kiedy nie ma go za oknami... możemy go zrobić w domu. I to wcale nie jest skomplikowane! Wystarczy miseczka, woda i... pieluszka jednorazowa! Tak, te białe kuleczki, które chłoną wilgoć w Waszej zabawie mogą stać się śniegiem właśnie.

Sztuczny Śnieg

To doskonała zabawa sensoryczna, która dodatkowo potrafi zająć dzieci na długi czas wspólnych eksperymentów, doświadczania i budowania. Ten z naszego przepisu jest przyjemną w dotyku, wilgotną i lekko galaretowatą masą z drobnymi grudkami. Możecie z niej lepić, możecie ją przesypywać, możecie się nią bawić godzinami! Jest bezpieczna dla delikatnej skóry dzieci, bo i im dedykowane są pieluszki. Co oczywiste, nie nadaje się do spożycia, musicie więc bacznie obserwować swoje dzieci, aby nie próbowały jeść sztucznego śniegu. Możecie dodać do gotowej masy brokat lub zabarwić ją np. kolorową bibułą. Wówczas Wasz śnieg będzie tęczowy, mieniący się, atrakcyjny wizualnie dla dzieci.

Jak przygotować sztuczny śnieg?

Przepis jest banalny. Wystarczy rozciąć kilka pieluszek jednorazowych i z ich zawartości wysypać kuleczki granulatu do miseczki i zalać je wodą. Żelowy granulat wchłonie wodę, zwiększając swoją objętość nawet 30-krotnie, więc z kilku pieluszek możecie uzyskać sporą ilość wilgotnej masy.
 

#TULISIEINSPIRUJĄ
do wesołej zabawy!

KOMENTARZE
O AUTORZE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Tulisie to kameralny żłobek zlokalizowany w Wilkowie - cichej i spokojnej dzielnicy Konina, w otoczeniu lasu i z dala od zgiełku miasta. Istnieje od 2018 roku, chociaż od stycznia 2020 r. pod nową nazwą "Tulisie". To miejsce edukacji, wychowania i zabawy dzieci najmłodszych tworzone z pasją i ogromnym szacunkiem dla potrzeb i pragnień dzieci. Niepubliczny Żłobek Tulisie to dla wielu rodziców nie tylko gwarancja bezpieczeństwa ich dzieci, ale przede wszystkim miejsce niezwykłych zabaw, rozwijających eksperymentów, niepowtarzalnych doświadczeń i edukacji społecznej - pierwszych sympatii, relacji interpersonalnych, eksperymentów poznawczych.
Po więcej informacji o Niepublicznym Żłobku "Tulisie" w Koninie >KLIKNIJ TUTAJ<
PODOBNE WPISY
Rekrutacja do Niepublicznego Żłobka TULISIE w Koninie - zapisy
TULISIE to kameralny niepubliczny żłobek w Koninie...
TULISIE inspirują - miasto z kartonów
To świetna zabawa w duchu zero waste!
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ