CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
TULISIE inspirują - jesienne zabawy i ćwiczenia małej motoryki
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Autor: Niepubliczny Żłobek TULISIE

TULISIE inspirują - jesienne zabawy i ćwiczenia małej motoryki

Szyszki, kasztany, żołędzie, orzechy... to dary jesieni, które wyjątkowo chętnie wykorzystywane są przez dzieci do wszelkich zabaw i aktywności artystycznych. Są chętnie zbierane podczas jesiennych spacerów i wędrują z nami w kieszeniach do domu. Później żołędzie, szyszki i kasztany znajdują swoje miejsce honorowe na półkach i parapetach lub stają się budulcem zabaw i najczęściej służą do tworzenia ludzików.

Tym razem jednak te ulubione przez wszystkie dzieci dary jesieni wykorzystaliśmy do zupełnie innej zabawy!
Zaprojektowaliśmy zabawkę i zabawę, która pozwoliła naszym dzieciom rozwijać umiejętności tzw. małej motoryki, koordynacji wzrokowo-ruchowej i precyzji, a jej sympatyczną bohaterką stała się łakoma wiewiórka.

Do wykonania naszej zabawki potrzebujecie:

- kartonik,
- kartkę papieru z lustracją np. wiewiórki (może to być inne sympatyczne zwierzątko),
- nożyczki lub nóż introligatorski,
- klej,
- pisaki, kredki, farby,
- zebrane podczas jesiennych spacerów szyszki, kasztany, żołędzie, orzechy.

Na kartonik przyklejamy kartkę z ilustracją zwierzątka, a następnie wycinamy w nim otwory, musimy jednak pamiętać, aby były wielkości umożliwiającej sortowanie kasztanów i szyszek. Ideą tej zabawy jest stworzenie takiego narzędzia pracy, aby dzieci miały możliwość precyzyjnego wrzucania produktów do otworów w kartoniku. Wiewiórkę możecie wydrukować z gotowego szablonu lub samodzielnie narysować ją z dziećmi i pokolorować dowolną techniką.

Po wykonaniu zabawki zaproście dzieci do wspólnej zabawy i... pomóżcie łakomej wiewiórce zebrać jak najwięcej zabasów na zimę - szyszek, kasztanów, żołędzi.
 


Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa dzieci w zabawie.
 

#TULISIEINSPIRUJĄ
do wesołej zabawy!

KOMENTARZE
O AUTORZE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Tulisie to kameralny żłobek zlokalizowany w Wilkowie - cichej i spokojnej dzielnicy Konina, w otoczeniu lasu i z dala od zgiełku miasta. Istnieje od 2018 roku, chociaż od stycznia 2020 r. pod nową nazwą "Tulisie". To miejsce edukacji, wychowania i zabawy dzieci najmłodszych tworzone z pasją i ogromnym szacunkiem dla potrzeb i pragnień dzieci. Niepubliczny Żłobek Tulisie to dla wielu rodziców nie tylko gwarancja bezpieczeństwa ich dzieci, ale przede wszystkim miejsce niezwykłych zabaw, rozwijających eksperymentów, niepowtarzalnych doświadczeń i edukacji społecznej - pierwszych sympatii, relacji interpersonalnych, eksperymentów poznawczych.
Po więcej informacji o Niepublicznym Żłobku "Tulisie" w Koninie >KLIKNIJ TUTAJ<
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ