CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Tulisie inspirują - Kaktus z patyczków higienicznych lub wykałaczek
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Autor: Niepubliczny Żłobek TULISIE

Tulisie inspirują - Kaktus z patyczków higienicznych lub wykałaczek

Dzisiejsza zabawa pozwoli Wam w sposób ciekawy dla dzieci ćwiczyć i doskonalić umiejętności motoryczne Waszych dzieci w obszarze tzw. małej motoryki oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.

To zabawa zręcznościowa, która poprzez zaangażowanie dzieci w realizację czynności wykonywanych przy pomocy dłoni i palców i wykorzystania tzw. chwytu pensetkowego jest naszą kolejną propozycją aktywnego i rodzinnego spędzenia czasu, która równolegle do rozrywki wspiera także rozwój Waszego dziecka. Wymaga precyzji drobnych rączek, ćwicząc jednocześnie dziecięcą cierpliwość, dokładność i wytrwałość w realizacji zadania. W ten sposób intuicyjnie i w zabawie dzieci najmłodsze przygotowywane są do wyzwań kolejnych etapów rozwoju i edukacji - precyzyjnego  i dokładnego wykonywania zadań manualnych.

Nasza propozycja może łączyć w sobie kilka aktywności...
 

rysowanie po śladzie, kolorowanie, wbijanie

Wszystko to jednak zależy od Was samych, jako inicjatorów i organizatorów zabawy. W zależności od Waszej oceny stopnia dojrzałości dziecka, możecie sami przygotować elementy i podstawy zabawy lub pozwolić na przygotowanie poszczególnych rekwizytów zabawy przez dzieci własnoręcznie lub z szablonu.

POTRZEBUJECIE:

- karton tektury falistej lub płytkę korkową o grubości około 2 mm i formacie A4
- patyczki higieniczne lub wykałaczki,
- farby, kredki, pisaki,
- klej,
- kartkę papieru w formacie A4

Na kartce odrysujcie kontury kaktusa i zaznaczcie dziurki na "kolce". Patyczki potnijcie na pół i skróćcie końcówki. Końce zamoczcie w zielonej lub brązowej farbie. Pokolorujcie kaktusa i przyklejcie go do podstawy. Zróbcie dziurki na kolce kaktusa.

Głównym zadaniem dzieci jest dorobienie kaktusowi "kolców" z patyczków do uszu.

W przypadku dzieci starszych do zabawy możecie użyć wykałaczek, jednak pamiętajcie wówczas o zachowaniu szczególnej ostrożności.
 
Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa dzieci w zabawie - ze względu na drobne elementy, zadanie należy wykonywać tylko pod opieką dorosłych opiekunów.

#TULISIEINSPIRUJĄ
do wesołej zabawy!

KOMENTARZE
O AUTORZE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Tulisie to kameralny żłobek zlokalizowany w Wilkowie - cichej i spokojnej dzielnicy Konina, w otoczeniu lasu i z dala od zgiełku miasta. Istnieje od 2018 roku, chociaż od stycznia 2020 r. pod nową nazwą "Tulisie". To miejsce edukacji, wychowania i zabawy dzieci najmłodszych tworzone z pasją i ogromnym szacunkiem dla potrzeb i pragnień dzieci. Niepubliczny Żłobek Tulisie to dla wielu rodziców nie tylko gwarancja bezpieczeństwa ich dzieci, ale przede wszystkim miejsce niezwykłych zabaw, rozwijających eksperymentów, niepowtarzalnych doświadczeń i edukacji społecznej - pierwszych sympatii, relacji interpersonalnych, eksperymentów poznawczych.
Po więcej informacji o Niepublicznym Żłobku "Tulisie" w Koninie >KLIKNIJ TUTAJ<
PODOBNE WPISY
TULISIE inspirują - obrazy kapustą malowane
Włoska kapusta może z powodzeniem zastąpić pędzel!
TULISIE inspirują - sensoplastyka dla smyka, czyli jadalne malowanie
Pędzle z makaronu i jadalne farby w dłoń! Zapraszamy do ...
Pomysł na prezent na Dzień Matki - przepis na masę porcelanową
Najpiękniejsze prezenty to te wykonane własnoręcznie!
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ