CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
TULISIE inspirują - kolorowy makaron sensoryczny
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Autor: Niepubliczny Żłobek TULISIE

TULISIE inspirują - kolorowy makaron sensoryczny

Kolorowy makaron sensoryczny

To doskonała propozycja zabawy dla małych i większych dzieci, bo każdy może potwierdzić fakt, że... dzieci dzielą się na czyste i szczęśliwe! Taką zasadą rządzą się również wszelkiego rodzaju zabawy sensoryczne i naczelne idee metody powszechnie znanej jako Sensoplastyka®, która staje się coraz powszechniejszym sposobem pracy z dziećmi w żłobkach i przedszkolach.
Doskonale sprawdza się zarówno, jako metoda wspierania rozwoju psychomotorycznego dziecka i umiejętności związanych z tzw. małą motoryką. Dzięki wykorzystaniu form edukacji polisensorycznej, za pomocą tak prostych i jednocześnie efektywnych ćwiczeń i zabaw sensoryczny, możemy ponadto oddziaływać na wiele sfer i zmysłów dziecka. Pamiętajcie również, że Sensoplastyka® nie ma granic wieku i narzuconej formy aktywności, a polega przede wszystkim na spontaniczności uczestników zabawy. Niemalże każde dziecko lubi się brudzić... lubi też testować, kosztować, próbować, mieszać, przekładać, budować.

W ten sposób kolorowy makaron sensoryczny może zająć Wasze dzieci na długi czas, zapewniając Wam fantastyczną zabawę i wspólnie spędzony czas! A jeśli dodatkowo wyposażycie się w miseczki, kubeczki, wiaderka, sztućce, talerzyki etc... a Wasz makaron nie tylko zafarbujecie, ale i dodacie do niego aromatu do ciasta, to gwarantujemy Wam, że zabawy nie będzie końca! Zdecydowanym plusem tej zabawy jest fakt, że jest całkowicie jadalna i z tego względu bezpieczna nawet dla najmłodszych dzieci. Ważne jedynie, aby zadbać o bezpieczeństwo maluszków podczas zabawy.

Jak przygotować kolorowy makaron do zabaw sensorycznych? 

Przygotowanie kolorowego makaronu do zabaw sensorycznych jest dziecinnie proste i nie różni się wiele od standardowego przygotowania makaronu. Wystarczy, że przygotujecie go "al dente", po przygotowaniu przelejcie go zimną wodą, odstawcie na kilka minut i odcedźcie. Następnie dodajcie barwnik spożywczy i energicznie zamieszajcie do połączenia kolorów. Możecie dodać odrobinę oleju, żeby makaron się nie skleił i aromat do ciasta.

#TULISIEINSPIRUJĄ
do wesołej zabawy!

KOMENTARZE
O AUTORZE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Tulisie to kameralny żłobek zlokalizowany w Wilkowie - cichej i spokojnej dzielnicy Konina, w otoczeniu lasu i z dala od zgiełku miasta. Istnieje od 2018 roku, chociaż od stycznia 2020 r. pod nową nazwą "Tulisie". To miejsce edukacji, wychowania i zabawy dzieci najmłodszych tworzone z pasją i ogromnym szacunkiem dla potrzeb i pragnień dzieci. Niepubliczny Żłobek Tulisie to dla wielu rodziców nie tylko gwarancja bezpieczeństwa ich dzieci, ale przede wszystkim miejsce niezwykłych zabaw, rozwijających eksperymentów, niepowtarzalnych doświadczeń i edukacji społecznej - pierwszych sympatii, relacji interpersonalnych, eksperymentów poznawczych.
Po więcej informacji o Niepublicznym Żłobku "Tulisie" w Koninie >KLIKNIJ TUTAJ<
PODOBNE WPISY
Rekrutacja do Niepublicznego Żłobka TULISIE w Koninie - zapisy
TULISIE to kameralny niepubliczny żłobek w Koninie...
TULISIE inspirują - miasto z kartonów
To świetna zabawa w duchu zero waste!
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ