CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
TULISIE inspirują - magiczne wodne obrazy
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Autor: Niepubliczny Żłobek TULISIE

TULISIE inspirują - magiczne wodne obrazy

Tydzień w żłobku przepełniony jest zabawą samodzielną i kierowaną przez opiekunów. W trakcie tych codziennych zabaw i czynności dzieci mają możliwość poznawania otaczającego świata i towarzyszących mu zjawisk. Doświadczają emocji i rozwijają swoje kompetencje. Niepubliczny Żłobek TULISIE w Koninie to również miejsce, w którym dzieci codziennie mają okazję do działań artystycznych i zabaw plastycznych. Tym razem kadra żłobka zaprosiła dzieci do udziału w fascynującym eksperymencie wodnym, którego efektem stały się...

magiczne wodne obrazy

To zabawa z nutą magii w tle! Bo oto po zanurzeniu kartki w wodzie, pojawiają się zaskakujące, kolorowe obrazy!
 

Do zabawy potrzebne Wam będą:

- ręczniki papierowe,
- kolorowe pisaki,
- woda,
- taca.
Na jednej stronie ręcznika wykonajcie pisakami kolorowy rysunek. Następnie złóżcie ręcznik na pół tak, aby schować rysunek pod warstwą papieru, a następnie zanurzcie go delikatnie w wodzie (najlepiej na tacy). Obserwujcie, jak woda "maluje" obrazy na kartce. 
 

Możecie wykonać kilka wariantów pracy:

1. Na jednej stronie narysujcie fragment obrazu (np. chmurę), a na drugiej drugi element (np. krople) - tak, aby widać było tylko część obrazka. Następnie delikatnie zanurzcie pracę w wodzie i obserwujcie, jak woda wyłania krople. 
2. Na jednej stronie narysujcie kontury obrazka, a na drugiej jego wypełnienie. Następnie zanurzcie kartkę w wodzie i obserwujcie, jak płyn wyodrębnia wszystkie elementy obrazka. 

Bawcie się dobrze!

#TULISIEINSPIRUJĄ
do wspólnej zabawy!

KOMENTARZE
O AUTORZE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Tulisie to kameralny żłobek zlokalizowany w Wilkowie - cichej i spokojnej dzielnicy Konina, w otoczeniu lasu i z dala od zgiełku miasta. Istnieje od 2018 roku, chociaż od stycznia 2020 r. pod nową nazwą "Tulisie". To miejsce edukacji, wychowania i zabawy dzieci najmłodszych tworzone z pasją i ogromnym szacunkiem dla potrzeb i pragnień dzieci. Niepubliczny Żłobek Tulisie to dla wielu rodziców nie tylko gwarancja bezpieczeństwa ich dzieci, ale przede wszystkim miejsce niezwykłych zabaw, rozwijających eksperymentów, niepowtarzalnych doświadczeń i edukacji społecznej - pierwszych sympatii, relacji interpersonalnych, eksperymentów poznawczych.
Po więcej informacji o Niepublicznym Żłobku "Tulisie" w Koninie >KLIKNIJ TUTAJ<
PODOBNE WPISY
TULISIE inspirują - obrazy kapustą malowane
Włoska kapusta może z powodzeniem zastąpić pędzel!
TULISIE inspirują - sensoplastyka dla smyka, czyli jadalne malowanie
Pędzle z makaronu i jadalne farby w dłoń! Zapraszamy do ...
Pomysł na prezent na Dzień Matki - przepis na masę porcelanową
Najpiękniejsze prezenty to te wykonane własnoręcznie!
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ