CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
TULISIE inspirują - obrazy kapustą malowane
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Autor: Niepubliczny Żłobek TULISIE

TULISIE inspirują - obrazy kapustą malowane

Czy wiecie, że liście kapusty pekińskiej doskonale nadają się do malowania? Faktura i struktura liści pekińskiej kapusty (podobnie jak włoskiej) pięknie odbija farbę "malując" ciekawe obrazy.

Przekonały się o tym dzieci z Niepublicznego Żłobka TULISIE w Koninie, które podczas zajęć plastycznych wykorzystały liście pekińskiej kapusty do tworzenia niezwykłych widoków i krajobrazów - obrazów wielkoformatowych na arkuszach papieru. To jedna z tym zabaw plastycznych, która przynosi zaskakujący i spektakularny efekt, a możecie ją zrealizować przy okazji - wykorzystując materiały dostępne w domu. 

Przygotowując np. gołabki lub surówkę pewnie nie raz odrzucaliście przerośnięte liście kapusty. Od dzisiaj pamiętajcie jednak, że i one nie muszą się zmarnować - możecie wykorzystać je do zabawy plastycznej, w efekcie której powstanie piękny obraz.

Drzewa i krajobrazy z liści kapusty

Do wykonania dzisiejszej pracy plastycznej potrzebujecie:
- liście kapusty pekińskiej lub włoskiej,
- arkusz papieru (szarego lub brystolu),
- farby plakatowe lub jadane farby (kliknijcie po PRZEPIS NA JADALNE FARBY),
- pędzle.

Na arkuszu papieru możecie narysować kontury krajobrazu. Możecie też puścić wodze fantazji i pozostawić dzieciom możliwość zabawy spontanicznej i malowania krajobrazu według własnego uznania. Najważniejszą bohaterką dzisiejszej zabawy jest kapusta - jej liście pomalujcie z jednej strony farbą i odbijajcie na kartach papieru - jej faktura i struktura linii łodygi utworzy z farby fantazyjne wzory, kształtem przypominające drzewa. To doskonały punkt wyjścia dla dalszej zabawy artystycznej i malowania fantazyjnych krajobrazów.


 

KOMENTARZE
O AUTORZE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Tulisie to kameralny żłobek zlokalizowany w Wilkowie - cichej i spokojnej dzielnicy Konina, w otoczeniu lasu i z dala od zgiełku miasta. Istnieje od 2018 roku, chociaż od stycznia 2020 r. pod nową nazwą "Tulisie". To miejsce edukacji, wychowania i zabawy dzieci najmłodszych tworzone z pasją i ogromnym szacunkiem dla potrzeb i pragnień dzieci. Niepubliczny Żłobek Tulisie to dla wielu rodziców nie tylko gwarancja bezpieczeństwa ich dzieci, ale przede wszystkim miejsce niezwykłych zabaw, rozwijających eksperymentów, niepowtarzalnych doświadczeń i edukacji społecznej - pierwszych sympatii, relacji interpersonalnych, eksperymentów poznawczych.
Po więcej informacji o Niepublicznym Żłobku "Tulisie" w Koninie >KLIKNIJ TUTAJ<
PODOBNE WPISY
TULISIE inspirują - sensoplastyka dla smyka, czyli jadalne malowanie
Pędzle z makaronu i jadalne farby w dłoń! Zapraszamy do ...
Pomysł na prezent na Dzień Matki - przepis na masę porcelanową
Najpiękniejsze prezenty to te wykonane własnoręcznie!
Rekrutacja do Niepublicznego Żłobka TULISIE w Koninie - zapisy
TULISIE to kameralny niepubliczny żłobek w Koninie...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ