CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
TULISIE inspirują - świąteczne animacje i przepisy na doskonałą zabawę
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Autor: Niepubliczny Żłobek TULISIE

TULISIE inspirują - świąteczne animacje i przepisy na doskonałą zabawę

Już połowa grudnia za nami... do Świąt Bożego Narodzenia już bliżej niż dalej. Część z nas ogarnia już panika i tzw. "niedoczas"... bo okna jeszcze nie pomyte, firany nie wyprane, prezenty nie kupione. Ale u dzieci ten czas oczekiwania na święta powinna wypełniać beztroska i zabawa. Wie o tym doskonale kadra dydaktyczna Niepublicznego Żłobka TULISIE w Koninie - tam ten czas płynie zupełnie inaczej, rozbrzmiewa śmiechem i doskonałą zabawą. 

WIELKIE PIERNIKOWANIE W ŻŁOBKU TULISIE W KONINIE

Wszystkie dzieci lubią wspólne wypieki! Wszystkie dzieci uwielbiają też dekorowanie pierniczków. Nie mogło więc i tej aktywności zabraknąć w tygodniu mikołajkowym i czasie przedświątecznym. Lepienie, ugniatanie, wałkowanie i wykrawanie ciasta jest przecież nie tylko fantastyczną zabawą, ale i rozwijającą aktywnością polisensoryczną. Ciasto jest masą plastyczną, która szczególnie w przypadku pierników dodatkowo pięknie pachnie!

Upieczone pierniczki możemy wspólnie dekorować lukrem i posypkami, bawiąc się kształtami, kolorami i konsystencją. To sprawia dzieciom szczególną radość, bo nie dość, że pysznie smakuje to...

DZIECI DZIELĄ SIĘ NA CZYSTE I SZCZĘŚLIWE!

 
Jeśli ograniczacie w jadłospisie swoich dzieci cukier, zachęcamy do skorzystania z naszego przepisu na >>PIERNIKI BEZ CUKRU<< i zamianę cukrowych lukrów i posypek na: miód, masło orzechowe, bakalie (oczywiście pamiętając przy tym, że są to alergeny i wymagają szczególnej ostrożności w przypadku dzieci najmłodszych)
KOMENTARZE
O AUTORZE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Tulisie to kameralny żłobek zlokalizowany w Wilkowie - cichej i spokojnej dzielnicy Konina, w otoczeniu lasu i z dala od zgiełku miasta. Istnieje od 2018 roku, chociaż od stycznia 2020 r. pod nową nazwą "Tulisie". To miejsce edukacji, wychowania i zabawy dzieci najmłodszych tworzone z pasją i ogromnym szacunkiem dla potrzeb i pragnień dzieci. Niepubliczny Żłobek Tulisie to dla wielu rodziców nie tylko gwarancja bezpieczeństwa ich dzieci, ale przede wszystkim miejsce niezwykłych zabaw, rozwijających eksperymentów, niepowtarzalnych doświadczeń i edukacji społecznej - pierwszych sympatii, relacji interpersonalnych, eksperymentów poznawczych.
Po więcej informacji o Niepublicznym Żłobku "Tulisie" w Koninie >KLIKNIJ TUTAJ<
PODOBNE WPISY
TULISIE inspirują - obrazy kapustą malowane
Włoska kapusta może z powodzeniem zastąpić pędzel!
TULISIE inspirują - sensoplastyka dla smyka, czyli jadalne malowanie
Pędzle z makaronu i jadalne farby w dłoń! Zapraszamy do ...
Pomysł na prezent na Dzień Matki - przepis na masę porcelanową
Najpiękniejsze prezenty to te wykonane własnoręcznie!
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ