CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Tulisie inspirują - Tablica Sensoryczna DIY
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Autor: Niepubliczny Żłobek TULISIE

Tulisie inspirują - Tablica Sensoryczna DIY

Precyzję małych rączek można ćwiczyć na wiele różnych sposobów, a projektując zabawy sensoryczne, warto jest wziąć pod uwagę możliwości połączenia kilku aktywności tak, aby zabawa lub zabawka realizowała kilka celów edukacyjnych, wspierając dziecko w możliwie wielu obszarach aktywności i edukacji. Doświadczenia faktury, ciężaru, temperatury, tekstury, kolorów i zapachów warto połączyć z ćwiczeniami mającymi na celu rozwój umiejętności selekcji, kategoryzowania, dostrzegania różnic i kontrastów, sortowania. Dzisiaj proponujemy Wam wykonanie zabawki i zabawę, w której połączymy nie tylko wszystkie ww. aktywności, lecz dodamy jeszcze pojęcie kształtu - wykonamy sorter i tablicę sensoryczną w duchu zero waste. 

Tablica sensoryczna z tektury z wyciętymi kształtami

Do jej wykonania potrzebujemy tak naprawdę w zdecydowanej większości produktów i elementów dostępnych w niemalże każdym domu lub sklepie:
- dwa arkusze tektury o wymiarach zbliżonych do A4 - mogą to być fragmenty kartonów,
- taśmę klejącą lub klej,
- sypkie produkty spożywcze np. soczewica, groch, makaron, fasola, kasza, ryż itp,
- łyżeczka.

W jednym arkuszu tektury wytnijcie figury geometryczne, a następnie sklejcie ze sobą dwa arkusze tak, aby powstała tablica. Opcjonalnie możecie ją pokolorować lub uwidocznić kontury figur. Zadaniem dzieci jest uzupełnienie jednym produktem sypkim określonego kształtu na tablicy.

Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa dzieci w zabawie.


#TULISIEINSPIRUJĄ
do wesołej zabawy!

KOMENTARZE
O AUTORZE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Tulisie to kameralny żłobek zlokalizowany w Wilkowie - cichej i spokojnej dzielnicy Konina, w otoczeniu lasu i z dala od zgiełku miasta. Istnieje od 2018 roku, chociaż od stycznia 2020 r. pod nową nazwą "Tulisie". To miejsce edukacji, wychowania i zabawy dzieci najmłodszych tworzone z pasją i ogromnym szacunkiem dla potrzeb i pragnień dzieci. Niepubliczny Żłobek Tulisie to dla wielu rodziców nie tylko gwarancja bezpieczeństwa ich dzieci, ale przede wszystkim miejsce niezwykłych zabaw, rozwijających eksperymentów, niepowtarzalnych doświadczeń i edukacji społecznej - pierwszych sympatii, relacji interpersonalnych, eksperymentów poznawczych.
Po więcej informacji o Niepublicznym Żłobku "Tulisie" w Koninie >KLIKNIJ TUTAJ<
PODOBNE WPISY
TULISIE inspirują - obrazy kapustą malowane
Włoska kapusta może z powodzeniem zastąpić pędzel!
TULISIE inspirują - sensoplastyka dla smyka, czyli jadalne malowanie
Pędzle z makaronu i jadalne farby w dłoń! Zapraszamy do ...
Pomysł na prezent na Dzień Matki - przepis na masę porcelanową
Najpiękniejsze prezenty to te wykonane własnoręcznie!
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ