CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Tulisie inspirują - woreczki sensoryczne DIY
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Autor: Niepubliczny Żłobek TULISIE

Tulisie inspirują - woreczki sensoryczne DIY

Woreczki sensoryczne to wielofunkcyjna zabawka, która pozytywnie wpływa na integrację sensoryczną dziecka i rozwija je polisensorycznie. Ma wiele zastosowań w zróżnicowanych zabawach i jest szczególnie lubiana przez dzieci w zabawach ruchowych i ćwiczeniach rytmiki i koordynacji. To zwykły bawełniany woreczek wypełniony przeróżnymi produktami sypkimi takimi jak ryż, kasza, groch, gorczyca, fasola. Drobiazg, który nie tylko sprawi wiele radości podczas codziennych zabaw, ale i łatwy do samodzielnego zrobienia rekwizyt rodzinnych rozgrywek sportowych.

Kolorowe bawełniane woreczki możecie wypełnić materiałem o zróżnicowanej wadze i gramaturze – dzięki temu dostarczycie dzieciom bodźców działających na ich zmysł dotyku i słuchu (woreczki szeleszczą) oraz możecie rozwijać zdolności motoryczne swoich pociech.

WORECZKI SENSORYCZNE

Potrzebujecie:
- bawełniane wykroje o wymiarach około 30x15 cm
- igłę i nitkę
- wypełnienie: kasza, ryż, groch, gorczyca

Wykroje materiału składamy na pół lewą stroną do środka i zszywamy z dwóch boków. Wywijamy na prawą stronę. W miseczkach przygotowujemy sypkie wypełnienie woreczków. Za pomocą łyżeczki wsypujemy wsad do woreczka. Zszywamy pozostały bok i gotowe!

Woreczki sensoryczne można wykorzystywać do przeróżnych zabaw rytmicznych i ruchowych. Doskonale sprawdzają się do ćwiczenia równowagi. Spróbujcie też złapać i utrzymać woreczek paluszkami u gołej stopy. 
Możecie również zorganizować rodzinną olimpiadę i slalom pomiędzy woreczkami.
KOMENTARZE
O AUTORZE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Tulisie to kameralny żłobek zlokalizowany w Wilkowie - cichej i spokojnej dzielnicy Konina, w otoczeniu lasu i z dala od zgiełku miasta. Istnieje od 2018 roku, chociaż od stycznia 2020 r. pod nową nazwą "Tulisie". To miejsce edukacji, wychowania i zabawy dzieci najmłodszych tworzone z pasją i ogromnym szacunkiem dla potrzeb i pragnień dzieci. Niepubliczny Żłobek Tulisie to dla wielu rodziców nie tylko gwarancja bezpieczeństwa ich dzieci, ale przede wszystkim miejsce niezwykłych zabaw, rozwijających eksperymentów, niepowtarzalnych doświadczeń i edukacji społecznej - pierwszych sympatii, relacji interpersonalnych, eksperymentów poznawczych.
Po więcej informacji o Niepublicznym Żłobku "Tulisie" w Koninie >KLIKNIJ TUTAJ<
PODOBNE WPISY
TULISIE inspirują - obrazy kapustą malowane
Włoska kapusta może z powodzeniem zastąpić pędzel!
TULISIE inspirują - sensoplastyka dla smyka, czyli jadalne malowanie
Pędzle z makaronu i jadalne farby w dłoń! Zapraszamy do ...
Pomysł na prezent na Dzień Matki - przepis na masę porcelanową
Najpiękniejsze prezenty to te wykonane własnoręcznie!
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ