CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
TULISIE inspirują - Zabawy kształtujące precyzję małych rączek
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Autor: Niepubliczny Żłobek TULISIE

TULISIE inspirują - Zabawy kształtujące precyzję małych rączek

Czasami do dobre zabawy potrzeba niewiele... skrawek materiału, kilka pokrywek, patyczki, nakrętki, rolka po papierze ręcznikowym wystarczą, aby w kilka minut "wyczarować" zabawkę, która zajmie małe rączki i mały chłonny umysł na wiele minut. A jeśli dodatkowo zabawa będzie miała walor edukacyjny, a jej przygotowanie będzie kształtowało samodzielność, rozwijało twórczo i budowało integrację rówieśniczą lub rodzinną - to sukces gwarantowany!

Dzisiaj zapraszamy Was do wspólnej zabawy w duchu zero waste, która dodatkowo rozwija precyzję małych rączek, czyli po raz kolejny kształtuje dziecięce umiejętności w obszarze tzw. małej motoryki. Naszą propozycję zabawki możecie wykonać na bazie dostępnych w niemalże każdym domu elementów oraz produktów, które wyrzucacie.

Do wykonania zabawki potrzebne będą Wam jedynie:

- rolka po papierze ręcznikowym lub kilka rolek po papierze toaletowym sklejonych w dłuższą tubę,
- patyczki (mogą to być słomki, patyczki do balonów, patyczki higieniczne, drewniane grube patyczki do szaszłyków, patyczki z okolicznych drzew lub krzewów) lub... z braku laku surowy, pocięty makaron spaghetti :-)
- kolorowa farba lub papier do pomalowania lub oklejenia tuby,
- przyrząd do wykonania dziurek w tubie (śrubokręt krzyżakowy lub wkrętarka).

Tubę możecie wspólnie z dziećmi ozdobić, malując farbami lub oklejając ją kolorowym papierem. Zróbcie w niej dziurki, w które małe zwinne rączki będą mogły wkładać patyczki. 

Zadanie jest wbrew pozorom trudne - precyzyjne powkładanie patyczków do dziurek w tubie. Celem zabawy jest rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej i precyzji ruchów dziecka - to co dla Was wydaje się tak proste w wykonaniu i oczywiste, dla maluszków jest kamieniem milowym w rozwoju psycho-motorycznym!
Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa dzieci w zabawie - ze względu na drobne elementy, zadanie należy wykonywać tylko pod opieką dorosłych opiekunów.

#TULISIEINSPIRUJĄ
do wesołej zabawy!

KOMENTARZE
O AUTORZE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Tulisie to kameralny żłobek zlokalizowany w Wilkowie - cichej i spokojnej dzielnicy Konina, w otoczeniu lasu i z dala od zgiełku miasta. Istnieje od 2018 roku, chociaż od stycznia 2020 r. pod nową nazwą "Tulisie". To miejsce edukacji, wychowania i zabawy dzieci najmłodszych tworzone z pasją i ogromnym szacunkiem dla potrzeb i pragnień dzieci. Niepubliczny Żłobek Tulisie to dla wielu rodziców nie tylko gwarancja bezpieczeństwa ich dzieci, ale przede wszystkim miejsce niezwykłych zabaw, rozwijających eksperymentów, niepowtarzalnych doświadczeń i edukacji społecznej - pierwszych sympatii, relacji interpersonalnych, eksperymentów poznawczych.
Po więcej informacji o Niepublicznym Żłobku "Tulisie" w Koninie >KLIKNIJ TUTAJ<
PODOBNE WPISY
TULISIE inspirują - obrazy kapustą malowane
Włoska kapusta może z powodzeniem zastąpić pędzel!
TULISIE inspirują - sensoplastyka dla smyka, czyli jadalne malowanie
Pędzle z makaronu i jadalne farby w dłoń! Zapraszamy do ...
Pomysł na prezent na Dzień Matki - przepis na masę porcelanową
Najpiękniejsze prezenty to te wykonane własnoręcznie!
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ