CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
TULISIE inspirują - Zabawy sensoryczne - smaczna układanka
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Autor: Niepubliczny Żłobek TULISIE

TULISIE inspirują - Zabawy sensoryczne - smaczna układanka

Zabawy konstrukcyjne są nie tylko szczególnie lubiane przez dzieci, ale to jedne z najbardziej rozwijających propozycji aktywności. Dzięki wykorzystaniu elementów konstrukcji, scenariusza, koncepcji - działają stymulująco i rozwijają nie tylko zdolności motoryczne dzieci i koordynację wzrokowo-ruchową, ale w sposób naturalny mobilizują małych uczestników zabaw to planowości, konsekwencji w działaniu, opracowania koncepcji wykonania zadania. 
Dzisiaj proponujemy Wam więc zabawę konstrukcyjną, która jednocześnie będzie bardzo smaczną propozycją spędzenia wolnego czasu. Ponadto, dzięki wykorzystaniu w zabawie kolorowych elementów, możecie wspólnie ćwiczyć zapamiętywanie nazw i rozróżnianie kolorów.
Do jej wykonania zabawki i zabawy potrzebujecie:
- gąbkę,
- słomki lub patyczki do balonów,
- słodkie, kolorowe chrupki w dziurką.

Do gąbki wbijcie słomki lub patyczki do balonów (jeśli nie macie ich w domu, poszukajcie zamienników, np. patyczków do szaszłyków lub zatemperowanych kredek ołówkowych). Zabawa polega na nawlekaniu na patyczki kolorowych chrupek - możecie wprowadzić przy tej okazji kategorie kolorów i segregować pomieszane chrupki według kolorów właśnie. Wbijcie więc tyle patyczków, ile kategorii kolorów chcecie wprowadzić.

Dzięki wykorzystaniu produktu spożywczego zdatnego do spożycia, nie musicie obawiać się połknięcia przez najmłodszych uczestników zabawy drobnych elementów. Pamiętajcie oczywiście o zasadach bezpieczeństwa w zabawie.

#TULISIEinspirują
do zabawy!

KOMENTARZE
O AUTORZE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Tulisie to kameralny żłobek zlokalizowany w Wilkowie - cichej i spokojnej dzielnicy Konina, w otoczeniu lasu i z dala od zgiełku miasta. Istnieje od 2018 roku, chociaż od stycznia 2020 r. pod nową nazwą "Tulisie". To miejsce edukacji, wychowania i zabawy dzieci najmłodszych tworzone z pasją i ogromnym szacunkiem dla potrzeb i pragnień dzieci. Niepubliczny Żłobek Tulisie to dla wielu rodziców nie tylko gwarancja bezpieczeństwa ich dzieci, ale przede wszystkim miejsce niezwykłych zabaw, rozwijających eksperymentów, niepowtarzalnych doświadczeń i edukacji społecznej - pierwszych sympatii, relacji interpersonalnych, eksperymentów poznawczych.
Po więcej informacji o Niepublicznym Żłobku "Tulisie" w Koninie >KLIKNIJ TUTAJ<
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ