CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
TULISIE inspirują - Zabawy sensoryczne - tęczowy żółwik z butelki
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Autor: Niepubliczny Żłobek TULISIE

TULISIE inspirują - Zabawy sensoryczne - tęczowy żółwik z butelki

Jak w kreatywny sposób wykorzystać plastikowe butelki w zabawie?

Pomysłów i propozycji jest wiele... my natomiast dzisiaj proponujemy Wam wykorzystać ją jako element zabawy rozwijającej tzw. małą motorykę i koordynację wzrokowo-ruchową oraz precyzję w chwycie pęsetaowym.  Przecięta na pół butelka stanie się w naszej zabawie skorupą żółwika, którą możecie dowolnie dekorować wraz z dziećmi, wrzucając do środka kolorowe koraliki, guziki, pomponiki lub w opcji zabawy dla dzieci młodszych - kolorowe płatki śniadaniowe lub barwiony ryż preparowany. Zachęcamy również, abyście naszą zabawkę wykonali wraz z dziećmi.

DO WYKONANIA ZABAWKI i ZREALIZOWANIA ZABAWY POTRZEBUJECIE:

- kolorowy karton lub brystol,
- plastikową butelkę z zakrętką,
- klej na gorąco lub taśmę klejącą (najlepiej dwustronną) do przyklejenia butelki do podstawy zabawki (kartonu lub brystolu),
- tasiemkę lub kolorową taśmę do ozdobienia podstawy żółwia,
- flamaster,
- kolorowe wypełnienie środka zabawki.

Butelkę przetnijcie na pół - do dzisiejszej zabawy wykorzystacie tę połówkę, w której jest szyjka wraz nakrętka, ale pozostałą połowę możecie wykorzystać do innych zabaw plastycznych. Na brystolu odrysujcie flamastrem kształt żółwia i przyklejcie butelkę tak, aby uzyskać skorupę żółwia. Podstawę i skorupę możecie oczywiście dowolnie udekorować - podobnie, jak postarajcie się puścić wodze fantazji w przygotowywaniu zabawki.

Kiedy Wasz żółw będzie już gotowy - przystąpcie do uzupełniania wnętrza jego skorupy kolorowymi elementami...

To jest ta część zabawy, która kładzie szczególny nacisk na rozwój umiejętności motorycznych dzieci, precyzji ruchów i wytrwałości w zabawie. Pamiętajcie jednak, że dla dzieci najmłodszych, które dopiero rozwijają i kształtują swoje umiejętności psycho-motoryczne będzie to bardzo wymagająca zabawa, która dzięki nieszablonowej formie, może zachęcić je do wysiłku, wytrwałości i precyzji.

Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa dzieci w zabawie.


#TULISIEINSPIRUJĄ
do wesołej zabawy!

KOMENTARZE
O AUTORZE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Tulisie to kameralny żłobek zlokalizowany w Wilkowie - cichej i spokojnej dzielnicy Konina, w otoczeniu lasu i z dala od zgiełku miasta. Istnieje od 2018 roku, chociaż od stycznia 2020 r. pod nową nazwą "Tulisie". To miejsce edukacji, wychowania i zabawy dzieci najmłodszych tworzone z pasją i ogromnym szacunkiem dla potrzeb i pragnień dzieci. Niepubliczny Żłobek Tulisie to dla wielu rodziców nie tylko gwarancja bezpieczeństwa ich dzieci, ale przede wszystkim miejsce niezwykłych zabaw, rozwijających eksperymentów, niepowtarzalnych doświadczeń i edukacji społecznej - pierwszych sympatii, relacji interpersonalnych, eksperymentów poznawczych.
Po więcej informacji o Niepublicznym Żłobku "Tulisie" w Koninie >KLIKNIJ TUTAJ<
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ