CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Tulisie inspirują - zabawy sensoryczne: wielkie połowy
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Autor: Niepubliczny Żłobek TULISIE

Tulisie inspirują - zabawy sensoryczne: wielkie połowy

Dzieci charakteryzuje naturalna ciekawość i chęć doświadczania... zazwyczaj nie zrażają się drobnymi niepowodzeniami i z zaskakującą dorosłych pasją i tylko im znanym zacięciem powtarzają czynności, aż do osiągnięcia satysfakcjonującego efektu. Małe rączki dzieci w wieku przedszkolnym naturalnie nie są tak precyzyjne, zwinne i sprawne, jak starszych dzieci. Małą motorykę dziecka warto jest jednak ćwiczyć, aby ułatwić dzieciom start w dalszych etapach edukacji. Czeka je przecież mnóstwo zajęć i zadań wymagających wręcz mistrzowskiej precyzji.

Dzisiaj proponujemy Wam kolejną zabawę, która pomoże Waszym pociechom kształtować zdolności manualne, a jednocześnie będzie dla nich fantastyczną propozycją aktywności pełnej spontanicznego śmiechu. Większość dzieci uwielbia bowiem wszelkie zabawy z wykorzystaniem... wody. Większość z nas - rodziców - doświadczyła tej niepohamowanej dziecięcej radości zarówno podczas kąpieli, jak i zabaw w basenie, wspólnym praniu, a nawet... łowieniu ryb czy poszukiwaniu muszelek w akwenach wodnych.

Dzisiaj proponujemy Wam więc zabawę w wielkie połowy... w misce, baseniku lub wanience. Zabawę możecie przeprowadzić w domu lub w ogrodzie, na tarasie lub balkonie, w pomieszczeniu lub w plenerze.
 

Do jej przygotowania potrzebne Wam będą:

- druciki kreatywne - tzw. pluszowe wyciorki, które z powodzeniem zakupicie w sklepie papierniczym, na dziale papierniczym w marketach lub zamówicie przez internet,

- wanna, basenik, wanienka lub miska wypełniona ciepłą wodą.

Kilka drucików zwińcie w "wędkę" zakończoną delikatnym haczykiem. Druciki są delikatne, plastyczne i bardzo giętkie, więc bez większego kłopotu możecie je zginać w dowolne kształty. Są również kolorowe, miękkie i puszyste, więc są źródłem dodatkowych bodźców sensorycznych podczas zabawy. Pozostałe druciki pozwijajcie i pozaginajcie na kształt rybek - złączcie ich końce i zawińcie, pozostawiając około centymetrowe końcówki. Następnie wrzućcie je do miski lub wanny z wodą.

Zadaniem dzieci w zabawie jest wyłowienie przy pomocy wędki drucików z wody... Druciki łączą się w przeróżne kształty, woda delikatnie chlapie, "wędka" odmawia posłuszeństwa... więc zabawy i śmiechu jest co niemiara.
KOMENTARZE
O AUTORZE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Tulisie to kameralny żłobek zlokalizowany w Wilkowie - cichej i spokojnej dzielnicy Konina, w otoczeniu lasu i z dala od zgiełku miasta. Istnieje od 2018 roku, chociaż od stycznia 2020 r. pod nową nazwą "Tulisie". To miejsce edukacji, wychowania i zabawy dzieci najmłodszych tworzone z pasją i ogromnym szacunkiem dla potrzeb i pragnień dzieci. Niepubliczny Żłobek Tulisie to dla wielu rodziców nie tylko gwarancja bezpieczeństwa ich dzieci, ale przede wszystkim miejsce niezwykłych zabaw, rozwijających eksperymentów, niepowtarzalnych doświadczeń i edukacji społecznej - pierwszych sympatii, relacji interpersonalnych, eksperymentów poznawczych.
Po więcej informacji o Niepublicznym Żłobku "Tulisie" w Koninie >KLIKNIJ TUTAJ<
PODOBNE WPISY
TULISIE inspirują - obrazy kapustą malowane
Włoska kapusta może z powodzeniem zastąpić pędzel!
TULISIE inspirują - sensoplastyka dla smyka, czyli jadalne malowanie
Pędzle z makaronu i jadalne farby w dłoń! Zapraszamy do ...
Pomysł na prezent na Dzień Matki - przepis na masę porcelanową
Najpiękniejsze prezenty to te wykonane własnoręcznie!
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ