CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
TULISIE inspirują - Zabawy w baseniku
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Autor: Niepubliczny Żłobek TULISIE

TULISIE inspirują - Zabawy w baseniku

W ciągu ostatnich dni niemalże każdemu z nas doskwierał upał, a w upał taki, jak ten najcudowniejsze są zabawy w wodzie, która nie tylko orzeźwia, ale i fascynuje swoimi właściwościami większość dzieci. 
Pewnie każdy z nas w taką pogodę marzy o tym, aby pochlapać się w basenie i większość rodziców, którzy mają taką możliwość angażuje dzieci w zabawy w wodzie. Jeśli nie macie ogrodu, zapewne wybieracie chłód wanny lub chociażby miski z wodą postawionej w brodziku.

Dzisiaj proponujemy Wam zatem kolejną zabawę, której bohaterką i animatorką jest rzeczona woda właśnie, a jej przebieg i forma pomoże Waszym pociechom kształtować zdolności manualne, koordynację i precyzję, a jednocześnie będzie dla nich fantastyczną propozycją aktywności pełnej spontanicznego śmiechu. Większość dzieci uwielbia bowiem wszelkie zabawy z wykorzystaniem... wody. Większość z nas - rodziców - doświadczyła tej niepohamowanej dziecięcej radości zarówno podczas kąpieli, jak i zabaw w basenie, wspólnym praniu, a nawet... łowieniu ryb czy poszukiwaniu muszelek w akwenach wodnych.

Dzisiaj proponujemy Wam więc zabawę w...

...wielkie piłeczkowe połowy...
w misce, baseniku lub wanience!  

Zabawę możecie przeprowadzić z większym lub mniejszym rozmachem - z wykorzystaniem wody, jednak jeśli nie macie takiej możliwości lub w przyszłości pogoda Wam na to nie pozwoli - dzieci doskonale będą się bawiły również bez niej, jako głównej bohaterki. Dzięki temu możecie się w nią bawić w domu lub w ogrodzie, na tarasie lub balkonie, w pomieszczeniu lub w plenerze.

Do jej realizacji potrzebujecie siatki do łowienia/łapania owadów, plastikowe piłeczki (lub inne przedmioty takie jak foremki do babek z piasku) oraz dwa pojemniki (jeden wypełniony wodą - mogą to być baseniki lub np. miski). Do jednego pojemnika z wodą wsypcie piłeczki. Zadaniem dzieci jest łowienie piłeczek z jednego pojemnika i przekładanie ich do drugiego. Uwierzcie nam - towarzyszy temu śmiech i niepohamowana radość! Nasze dzieci bawiły się przy tym wyśmienicie, a aktywność zajęła im długie minuty.
 


Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa dzieci w zabawie.

#TULISIEINSPIRUJĄ
do wesołej zabawy!

KOMENTARZE
O AUTORZE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Tulisie to kameralny żłobek zlokalizowany w Wilkowie - cichej i spokojnej dzielnicy Konina, w otoczeniu lasu i z dala od zgiełku miasta. Istnieje od 2018 roku, chociaż od stycznia 2020 r. pod nową nazwą "Tulisie". To miejsce edukacji, wychowania i zabawy dzieci najmłodszych tworzone z pasją i ogromnym szacunkiem dla potrzeb i pragnień dzieci. Niepubliczny Żłobek Tulisie to dla wielu rodziców nie tylko gwarancja bezpieczeństwa ich dzieci, ale przede wszystkim miejsce niezwykłych zabaw, rozwijających eksperymentów, niepowtarzalnych doświadczeń i edukacji społecznej - pierwszych sympatii, relacji interpersonalnych, eksperymentów poznawczych.
Po więcej informacji o Niepublicznym Żłobku "Tulisie" w Koninie >KLIKNIJ TUTAJ<
PODOBNE WPISY
TULISIE inspirują - sensoplastyka dla smyka, czyli jadalne malowanie
Pędzle z makaronu i jadalne farby w dłoń! Zapraszamy do ...
Pomysł na prezent na Dzień Matki - przepis na masę porcelanową
Najpiękniejsze prezenty to te wykonane własnoręcznie!
Rekrutacja do Niepublicznego Żłobka TULISIE w Koninie - zapisy
TULISIE to kameralny niepubliczny żłobek w Koninie...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ