CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
TULISIE inspirują - zabawy zero waste - tor dla piłeczek
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Autor: Niepubliczny Żłobek TULISIE

TULISIE inspirują - zabawy zero waste - tor dla piłeczek

Dzisiaj proponujemy Wam wspólną zabawę w duchu zero waste... do której akcesoria wykonać możecie w domu i w przedszkolu lub szkole, wspólnie i w komitywie opiekunów i dzieci i w której wziąć udział możecie całą grupą lub rodziną. Dzisiejsza zabawa nie wymaga wiele wysiłku, a jedynie pomysłowości i odrobiny pomocy osób dorosłych - jednak gwarantujemy Wam, że w jej efekcie będziecie się świetnie bawić... długi czas!

TOR DLA PIŁECZEK Z ROLEK PO PAPIERZE


Większość z nas "produkuje" niezliczone ilości papierowych rolek - po papierze toaletowym lub po ręczniku papierowym. To z nich możemy czasem "wyczarować" prawdziwe "cuda" i przygotować fantastyczne zabawki i zabawy. Wystarczy odrobina pomysłowości, taśma klejąca, klej, farba, kolorowy papier lub bibuła... i z rolek mogą powstać pojemniki na akcesoria biurowe, fantazyjne stworki, ozdoby...

Dzisiaj jednak te rolki mogą stać się inspiracją do przygotowania zabawy zręcznościowej i stworzenia toru da piłeczek. Do zabawy natomiast możecie wykorzystać piłeczki do pin-ponga lub wykonać je samodzielnie - np. z folii aluminiowej. Ważne jedynie żeby ich średnica pozwalała na swobodne opadanie piłeczki w torze. Tor możecie zamontować, wykorzystując płytę pilśniową lub zwyczajny karton - wykonajcie zabawkę z dostępnych w domu materiałów. Elementy toru i piłeczki z folii aluminiowej dzieci mogą wykonać samodzielnie - malowanie farbami rolek, sklejanie ich taśmą klejącą czy ugniatanie i modelowanie kuleczek z miękkiej i plastycznej folii to czynności, które dzieci z powodzeniem i z przyjemnością wykonają samodzielnie, a dzięki tym aktywnościom będą mogły ćwiczyć umiejętności motoryczne dłoni i koordynację wzrokowo-ruchową. Waszej pomocy będą potrzebowały przy montażu toru na pionowej powierzchni kartonu lub płyty - te czynności możecie wykonać razem, wykorzystując np. dwustronną taśmę klejącą.

Wasz kolorowy tor może przybrać postać węża, gąsienicy lub innego... bliżej nieokreślonego stworzonka.
A później... czeka Was wspólna, szalona zabawa i obserwacja ruchu piłeczki w torze. Nasze dzieci bawiły się znakomicie i do zabawki wracały jeszcze wiele razy.

Gwarantujemy Wam - radości zabawy nie będzie granic!


Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa dzieci w zabawie.
 

#TULISIEINSPIRUJĄ
do wesołej zabawy!


 

KOMENTARZE
O AUTORZE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Tulisie to kameralny żłobek zlokalizowany w Wilkowie - cichej i spokojnej dzielnicy Konina, w otoczeniu lasu i z dala od zgiełku miasta. Istnieje od 2018 roku, chociaż od stycznia 2020 r. pod nową nazwą "Tulisie". To miejsce edukacji, wychowania i zabawy dzieci najmłodszych tworzone z pasją i ogromnym szacunkiem dla potrzeb i pragnień dzieci. Niepubliczny Żłobek Tulisie to dla wielu rodziców nie tylko gwarancja bezpieczeństwa ich dzieci, ale przede wszystkim miejsce niezwykłych zabaw, rozwijających eksperymentów, niepowtarzalnych doświadczeń i edukacji społecznej - pierwszych sympatii, relacji interpersonalnych, eksperymentów poznawczych.
Po więcej informacji o Niepublicznym Żłobku "Tulisie" w Koninie >KLIKNIJ TUTAJ<
PODOBNE WPISY
TULISIE inspirują - pomysł na prezent na Dzień Ojca
Nie macie pomysłu na prezent na Dzień Ojca? TULISIE Was ...
TULISIE inspirują - Zabawy sensoryczne - smaczna układanka
Kolejna propozycja kreatywnej zabawy sensorycznej!
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ