CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Tulisie inspirują - zapachowy piasek księżycowy - przepis na masę plastyczną
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Autor: Niepubliczny Żłobek TULISIE

Tulisie inspirują - zapachowy piasek księżycowy - przepis na masę plastyczną

Przepisów na masy plastyczne jest dość sporo, ale gwarantujemy Wam, że nasza dzisiejsza propozycja zabawy to będzie strzał w dziesiątkę i podbije serca Waszych pociech. 

Dzieci uwielbiają zabawy, w których mogą doświadczać świata za pomocą dotyku, w których mogą się ubrudzić, w których mogą przesypywać, ugniatać, budować. Dzieci w zdecydowanej większości uwielbiają również spędzać czas na beztroskiej zabawie w piaskownicy, szczególnie jeśli mają do dyspozycji rekwizyty umożliwiające im budowanie konstrukcji, babek, zamków lub "gotowanie" i przyrządzanie mikstur o różnej konsystencji i składzie. Znacie to zapewne z autopsji. Co jednak począć, kiedy albo nie możemy skorzystać z dobrodziejstw piaskownicy, albo pogoda (lub choroba) nie pozwala nam na zabawy na świeżym powietrzu? 
Możemy wykonać piasek w domu! Dzisiaj proponujemy Wam nowy przepis na piasek kinetyczny, który wykonacie z produktów spożywczych dostępnych w większości domów lub sklepów.
 

Zapachowy piasek księżycowy

Cudownie pachnący, delikatny, aksamitny, z drobinkami przypominającymi różne ziarenka piasku... Dzięki obecności w strukturze ziaren kaszy i olejków zapachowych angażuje w zabawie zmysł dotyku i węchu, a jego dodatkowym walorem jest fakt, że wszystkie jego składniki są naturalne i jadalne, więc nie musicie się obawiać zbędną "chemią" w zabawie. Do jego wykonania potrzebujecie jedynie poniższych składników, a zabawę mogą Wam umilić akcesoria kuchenne, łopatki, wiaderka, foremki.
 

SKŁADNIKI PIASKU KINETYCZNEGO:

- kasza manna - 1 szklanka
- mąka ziemniaczana - 0,5 szklanki
- mąka pszenna - 0,5 szklanki
- 3 małe aromaty do ciasta (wybierzcie 1 zapach lub kilka zapachów, które się będą ładnie ze sobą komponowały, np. cytrusowe)
Jeśli zapach aromatu do ciasta jest dla Was lub Waszych dzieci zbyt intensywny, możecie zredukować ich ilość, a w zamian użyć oleju w ilości odpowiadającej pojemności butelek olejku.
 

PRZEPIS NA PIASEK KINETYCZNY - WYKONANIE PIASKU KSIĘŻYCOWEGO

Wszystkie składniki zmieszajcie i zagniećcie w misce. W myśl zasad sensoplastyki, pozwólcie dzieciom na pełną ekspresję, spontaniczność w zabawie (tworzeniu masy) oraz dowolność w proporcjach składników. Proporcje są umowne, jeśli więc użyjecie mniej lub więcej produktów sypkich lub płynnych - masa będzie mniej lub bardziej zbita lub mokra.
Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa dzieci w zabawie.

#TULISIEINSPIRUJĄ
do wesołej zabawy!

KOMENTARZE
O AUTORZE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Niepubliczny Żłobek TULISIE
Tulisie to kameralny żłobek zlokalizowany w Wilkowie - cichej i spokojnej dzielnicy Konina, w otoczeniu lasu i z dala od zgiełku miasta. Istnieje od 2018 roku, chociaż od stycznia 2020 r. pod nową nazwą "Tulisie". To miejsce edukacji, wychowania i zabawy dzieci najmłodszych tworzone z pasją i ogromnym szacunkiem dla potrzeb i pragnień dzieci. Niepubliczny Żłobek Tulisie to dla wielu rodziców nie tylko gwarancja bezpieczeństwa ich dzieci, ale przede wszystkim miejsce niezwykłych zabaw, rozwijających eksperymentów, niepowtarzalnych doświadczeń i edukacji społecznej - pierwszych sympatii, relacji interpersonalnych, eksperymentów poznawczych.
Po więcej informacji o Niepublicznym Żłobku "Tulisie" w Koninie >KLIKNIJ TUTAJ<
PODOBNE WPISY
Rekrutacja do Niepublicznego Żłobka TULISIE w Koninie - zapisy
TULISIE to kameralny niepubliczny żłobek w Koninie...
TULISIE inspirują - Jak zrobić karmnik dla ptaków? - DIY
Jak zrobić karmnik dla ptaków z dziećmi w domu?
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ