CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
W co się bawić? Gra planszowa Narwal w makaronie
Konin Dzieciom
Autor: Konin Dzieciom

W co się bawić? Gra planszowa Narwal w makaronie

Czas wolny, weekend lub późne popołudnie po wypełnieniu szeregu obowiązków. To moment, w którym chce się zrobić coś fajnego z dziećmi lub… kompletnie nic się nie chce dorosłym, ale gdy małolaty zaczynają swoje „NUDZI NAM SIĘ!” już wiesz, że się nie wymigasz. Musisz coś wymyślić.

W naszym przypadku najszybszym „zajmowaczem czasu” są gry. Do tej pory były to zwykle planszówki - GRZYBOBRANIE, MONOPOL, SCRABBLE. Jednak to też się nudzi. Ostatnio więc wpadła nam w ręce gra...

„Narwal w makaronie"


I choć ta nazwa jest niedorzeczna do granic możliwości, to przede wszystkim nieskomplikowana rozrywka. Można w nią zagrać już z trzylatkiem.

Na niewielkiej misce układamy nitki makaronu. Na stertę plastikowych klusek kładziemy małego narwala. Zadaniem graczy jest wyciąganie pojedynczych nitek za pomocą… dwóch pałeczek w taki sposób, by niebieski waleń nie spadł na dno naczynia. Ten kto go zrzuci - przegrywa. Już sam opis tej gry brzmi abstrakcyjnie, ale potrafi zająć pociechy.
W naszym domu ta gra sprowokowała dziewczyny do pytań o narwala i o pałeczki. Zatem przy okazji niewinnej gry musiałam poszukać filmików i informacji o narwalach. Włączyłyśmy też kilka filmików instruktażowych dotyczących jedzenia pałeczkami. Bo dokładnie takimi pałeczkami trzeba chwytać makaron w grze. Jeśli nuda puka wam do okien – polecamy gry rodzinne.

Niech moc będzie z Wami!

KOMENTARZE
O AUTORZE
Konin Dzieciom
Konin Dzieciom
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ