CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Wakacje w Koninie - robotyka i programowanie
Kamila Lorek
Autor: Kamila Lorek

Wakacje w Koninie - robotyka i programowanie

Mamy dla Was przepis idealny na wakacje w Koninie z doskonałą zabawą i fenomenalną nauką w tle. Nasz przepis po prostu musi się udać, bo po TAKIM roku szkolnym TE wakacje po prostu nie mogą być nudne!

Robofantastyczne wakacje w Koninie z TwójRobot.pl

Ufff… jakoś dobrnęliśmy do końca roku szkolnego i wakacji cali i zdrowi. Świadectwa odebrane, szalony rok szkolny zakończony i nadszedł czas wakacyjnej laby i lenistwa. Nastały upragnione (chyba w tym roku przez wszystkich)...

WAKACJE W KONINIE!


Ta perspektywa zapewne napawa optymizmem znudzone zdalną nauką Dzieci oraz zmęczonych Rodziców i Nauczycieli. TE wakacje cieszą, ale i odrobinę przerażają... bo nie ukrywajmy w tym roku są one z wielu względów zupełnie wyjątkowe. Większość z Was zastanawia się zapewne “co my teraz poczniemy?!” - tym bardziej, że część z Was pewnie w tym roku wakacyjnych wojaży i długoterminowych wyjazdów w planach nie ma... Część z Was pewnie ma w planach również pracę i plany zawodowe, więc perspektywa zapewnienia przez kolejne miesięce opieki i bezpieczeństwa Waszym dzieciom nie napawa optymizmem...

Na pomoc przychodzi Wam zespół TwójRobot.pl i… ich fantastyczna oferta zajęć wakacyjnych organizowanych w Koninie… z wykwalifikowaną kadrą, rewelacyjnymi zagadnieniami tematycznymi, nowoczesnym sprzętem i nowatorskimi kursami robotyki, programowania i druku 3D. Co? Gdzie? Jak? Już spieszymy z informacjami!

Przygotowany przez zespół pracowni TwójRobot.pl w Koninie program zajęć wakacyjnych jest zróżnicowany tematycznie, wykorzystuje fenomen dziecięcej fascynacji osiągnięciami najnowszych technologii. Jednocześnie uczy dzieci korzystać z nich w sposób kreatywny. Dzieci w spontanicznej oraz kierowanej przez nauczyciela zabawie mają niepowtarzalną możliwość odkrywać fenomenalny świat komputerów, fascynującą przestrzeń nowoczesnych technologii, poznać nieograniczone możliwości i język programowania.

Zespół pracowni TwójRobot.pl w Koninie proponuje dzieciom z Konina i okolic zajęcia wakacyjne realizowane w dwóch grupach wiekowych - zajęcia dedykowane dzieciom najmłodszym w wieku  5-6 lat oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat. Proponowane w programie zajęcia są więc zróżnicowane tematycznie, ze względu na stopień trudności realizowanych projektów oraz stopień zaawansowania ich uczestników - tak, aby w stopniu maksymalnym odpowiadać na potrzeby i oczekiwania każdego dziecka.

Grupa starsza - (NXT, EV3, MP, programowanie Arduino)

Koszt jednych zajęć 50 zł/os

- pakiet 5 zajęć to 220 zł/os zamiast 250 zł/os

- pakiet 10 zajęć to 430 zł/os zamiast 500 zł/os

Grupa młodsza - (KIDSy)

Koszt jednych zajęć 40 zł/os

- pakiet 5 zajęć to 180 zł/os zamiast 200 zł/os

- pakiet 10 zajęć to 360  zł/os zamiast 400 zł/os

Program zajęć wakacyjnych będzie realizowany do końca sierpnia - pakiet można więc wykorzystać przez cały okres wakacji.

Macie więc pełną dobrowolność i elastyczność wyboru terminów i tematów zajęć
w ramach określonego pakietu.

Oferta i promocyjne ceny natomiast obowiązują jedynie podczas wakacji. Dla rodzeństw organizatorzy przewidzieli również dodatkowe rabaty.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązuje rezerwacja i rejestracja udziału w zajęciach. Rezerwacji miejsc i zgłoszenia udziału w zajęciach indywidualnych lub w pakiecie możecie dokonać telefonicznie pod numerem tel. 726 092 193 lub poprzez adres e-mail konin@twojrobot.pl

Zajęcia robotyki realizowane w programie zajęć wakacyjnych zespołu TwójRobot.pl w Koninie prowadzone są w niewielkich - 6-7 osobowych grupach.


Ich forma to tzw. praca projektowa realizowana indywidualnie i w grupie. Dzięki temu dzieci uczestniczące w zajęciach TwójRobot.pl uczą się nie tylko samodzielności i pracy zespołowej, rozwijając kompetencje społeczne, ale i mają niepowtarzalną okazję nauczyć się projektowania, planowania, celowości działań w określonym projekcie pracy.  Wszystkie aktywności proponowanie dzieciom przez prowadzących zajęcia robotyki i programowania opierają się na zasadzie rozwiązywania sytuacji problemowej, zatem najbardziej naturalnej i wszechobecnej w świecie formie pracy twórczej. Dzieci dzięki temu uczą się również logicznego myślenia, a proponowane im konkurencje i konkursy rozwijają ich zdolność koncentracji na zadaniu.
Jak to wygląda w praktyce? Dzieci stopniowo, od podstaw, poprzez zajęcia warsztatowe i grupowe własnoręcznie tworzą swojego robota, który otrzymuje niezbędny napęd i czujniki, a następnie zostaje przez nie zaprogramowany według ich ustaleń i projektów! Gotowy robot może stanąć do konkursu i konkurencji wraz z innymi robotami. Kluczem do sukcesu jest tu umożliwienie dziecku SAMODZIELNOŚCI i DECYZYJNOŚCI. To niepowtarzalna szansa na kreatywność i fantastyczną zabawę w tworzeniu WŁASNEGO projektu i "nadanie mu życia". Całość zajęć okraszona jest sporą dawką poczucia humoru i doskonałą atmosferą zabawy i współpracy.

To wszystko staje się gwarantem nie tylko doskonałej rozrywki wakacyjnej, ale i wszechstronnego rozwoju umiejętności dzieci! To nieoceniony kapitał w dziecięce umiejętności, który będzie miał z całą pewnością swoje pozytywne efekty w kolejnym roku szkolnym i może być doskonałym przygotowaniem dziecka do trudnych sytuacji edukacyjnych i wyzwań społeczno-zawodowych w przyszłości.

My... POLECAMY! Nie dajcie się nudzie w te wakacje!


TO JEDYNE TAKIE ROBOTYCZNE ZAJĘCIA WAKACYJNE W KONINIE!

 

Gdzie? 

Pracownia TwójRobot.pl w Koninie, ul. Spółdzielców 71
 

Z kim? 

TwójRobot.pl Konin

Kiedy? 

01.07-31.08.2020 r.
 

Informacje i zapisy: 

konin@twojrobot.pl lub 726-092-193 (od 8.00 do 16.00)

Wejdź również na www.facebook.com/TwojRobotplKonin
KOMENTARZE
O AUTORZE
Kamila Lorek
Kamila Lorek
Od jakiegoś czasu zmagam się z „rolą życia” – jestem MAMĄ niezwykłej Dziewczynki, która przewartościowała moją rzeczywistość. Jej podporządkowałam swoje życie zawodowe i dla niej bardzo świadomie rezygnuję z niektórych aspektów życia społecznego – uwierzcie mi, jest warta każdych wyrzeczeń! Priorytetem jest dla mnie moja Rodzina i budowany wspólnymi emocjami i marzeniami Dom. Z wykształcenia jestem pedagogiem, jednak moich doświadczeń zawodowych nie można opisać w kilku zdaniach. Wśród znajomych mam przydomek Zołza – i coś w tym jest. W wolnych chwilach latam na miotle, gotuję eliksiry i popełniam czary-mary, uważając żeby po raz kolejny nie spłonąć na stosie. Jestem zbudowana z kontrastów - lubię milczeć, ale jednocześnie zawsze muszę mieć „ostatnie słowo”. Wierzę w potęgę Ludzi i doświadczeń i uważam, że w życiu nic nie jest rolą przypadku i „zbiegu okoliczności” (w końcu jakoś tutaj trafiłam!). Fascynują mnie proste podróże do (nie)zwykłych miejsc i (nie)powtarzalne Spotkania z Ludźmi. Celebruję „drugie życie” przedmiotów, nie wyobrażam sobie domu bez zwierząt i tupotu małych stóp oraz poranka bez kubka CIEPŁEJ kawy z ekspresu. Jestem przekonana, że wspólnymi siłami możemy odczarować to nieco smutne miasto i mamy realny wpływ na jakość życia nas i naszych Dzieci w Koninie!
PODOBNE WPISY
Wakacje w Koninie - piłkarskie półkolonie z Akademią Reissa
Zapraszamy na piłkarską przygodę dla małych i dużych!
Wakacje w Koninie - kreatywne warsztaty taneczne STiB FART
Zapraszamy miłośników tańca i akrobatyki na wakac...
Półkolonie letnie 2020 w Bricks4Kidz w Koninie
Zapraszamy na półkolonie letnie z Bricks4Kidz w K...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ