CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Wakacje w Koninie - lipiec 2021 r.
Konin Dzieciom
Autor: Konin Dzieciom

Wakacje w Koninie - lipiec 2021 r.

Rozpoczęły się upragnione przez wszystkich (a dzieci w szczególności) wakacje, czyli czas słodkiego lenistwa, nic-nie-robienia, twórczej nudy, wojaży dłuższych i krótszych, wycieczek i... poszukiwania lokalnych atrakcji. A malkontentów zdziwić może fakt, że... w Koninie w wakacje nie ma czasu na nudę! Bo w naszym mieście w ten letni czas atrakcji jest moc... wprost na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko uważniej się rozejrzeć.
Tak - wiemy doskonale, że rodzicie czasu na "rozglądanie się" i poszukiwanie atrakcji mają niewiele, dlatego spieszymy Wam z pomocą i przedstawiamy efekty naszych poszukiwań. Oto przed Wami pachnący wakacjami zestaw lokalnych atrakcji przygotowanych dla dzieci i całych rodzin. Usiądźcie wygodnie, weźcie kalendarz i... zaplanujcie z nami wakacje w mieście.

LATO W KONINIE


Zapraszamy do lektury!

Wakacje w mieście - Konin i okolice 

LIPIEC 2021


WPINKA Ścianka Wspinaczkowa – wakacyjna roz(g)rywka dla całej rodziny 

Nic nie zapewnia takiej radości dzieciom jak zabawa w ruchu, trochę wysiłku i aktywne spędzanie czasu. Z drugiej jednak strony, jak zapewnić aktywność fizyczną dzieci i zabawę, kiedy na dworze panuje upał "zwrotnikowy"?
Zapraszamy Was w gorące dni do spędzania rodzinnego czasu na ścianie wspinaczkowej WPINKA - znajdziecie tu miłe ochłodzenie, gdyż temperatura jest tu znacznie niższa niż na dworze. WPINKA to obiekt znajdujący się w Koninie - Woli Podłężnej (na trasie Konin-Licheń) oferujący 10-cio metrową ściankę wspinaczkową dla młodzieży i dorosłych oraz 9-cio metrową ściankę wspinaczkową Play Walls dedykowaną dzieciom i ich opiekunom. Kolorowa ścianka Play Walls dedykowana jest dzieciom i wyposażona jest w urządzenia do asekuracji tak, aby umożliwiała całkowicie bezpieczną rozrywkę dzieciom i towarzyszącym im dorosłym opiekunom.
Proponujemy dzieciom niezapomniane wrażenia na ściance wspinaczkowej PLAY WALLS oraz możliwość wspinania z instruktorem podczas gdy rodzic spokojnie piję kawę. Nasze 10 metrowe ścianki pokona każdy kto tylko będzie miał na to ochotę. W barze czekają na was napoje pyszna kawa oraz słodkie przekąski. Organizujemy urodziny, wieczory panieńskie, kawalerskie oraz wejścia dla grup. Dla większej grupy jest możliwość otwarcia lokalu wcześniej niż w normalnych godzinach pracy - podkreśla Aleksandra Gruberska.
W wakacje obiekt będzie otwarty w poniedziałek-piątek 15:00-22:00, sobotę 12:00-22:00 i niedzielę 12:00-21:00
Jeśli jesteście gotowi na nowe wrażenia i odrobinę adrenaliny – serdecznie polecamy!
ŚCIANKA WSPINACZKOWA WPINKA
ul. Licheńska 4, Konin – Wola Podłężna
Szczegółowe informacje dotyczące dni i godzin otwarcia znajdziecie TUTAJ.Alpakarnia w Szyszyńskich Holendrach

Spacery i karmienie alpak, hodowla alpak i alpakoterapia

To zagroda pełna wyjątkowo sympatycznych włochatych stworzeń, które będziecie mogli poznać bliżej, przytulić, nakarmić, a nawet zabrać na spacer! Alpaki odwdzięczą się Wam za troskę i marchewkę - prawdziwą czułością! Na miejscu otrzymacie wiaderko pokrojonych marchewek przygotowanych do karmienia alpak i spotkacie prawdziwych miłośników tych stworzeń, którzy prowadzą hodowlę alpak już od 15 lat i służą Wam wiedzą, doświadczeniem i nieukrywaną miłością do wykonywanej pracy, która jest ich pasją.

W okresie letnim hodowla czynna jest:

wtorek- piątek - wejście i karmienie alpak o godzinie 16:00
sobota i niedziela - spacery z alpakami oraz wstęp i karmienie alpak
 
Po uzgodnieniu telefonicznym możliwy jest również wstęp dla grup zorganizowanych!
 
Konieczne jest wcześniejsze umówienie wizyty pod numerem telefonu:
+48 693 065 099 lub 
+48 693 067 586.
Szyszyńskie Holendry 2
62-561 Ślesin


Park linowy LEŚNY RAJ w Ślesinie


Będąc nad Jeziorem Ślesińskim lub planując wojaże w tej okolicy, nie sposób nie zjarzeć do Parku Linowego Leśny Raj w Ślesinie. Obiekt zlokalizowany jest w otoczeniu lasu tzw. Termów Ślesińskich, nieopodal jeziora i praktycznie w centrum Ślesina, oferując moc wrażeń spragnionym większych atrakcji i przygody „na wysokości”. Dosłownie około 30 minut jazdy samochodem od Konina czeka Was i Wasze pociechy wyśmienita i absolutnie bezpieczna zabawa w koronach drzew. Oferta kompleksu skierowana jest do dzieci i młodzieży powyżej 120 cm wzrostu oraz dorosłych – bez ograniczeń wiekowych. Znajdziecie tu 3 trasy o zróżnicowanym stopniu trudności z przeszło 60 przeszkodami, które zapewniają niezapomniane wrażenia i doskonałą zabawę dla osób w różnym wieku i o różnym stopniu kondycji i sprawności fizycznej. Jest tu trasa JUNIOR (rozciągająca się około 1,5 m nad ziemią) doskonała dla dzieci około 6-7-letnich, trasa AMATOR (6 m nad ziemią) o średnim stopniu trudności dla dzieci nieco starszych oraz trasa EKSPERT (bagatela 10 m nad ziemią!) dla osób zaawansowanych we wspinaczce i zabawie w tego typu miejscach. Bezpieczeństwo uczestników zabawy gwarantuje pełna asekuracja – liny i uprzęże asekuracyjne, lonże i kaski oraz wcześniejsze profesjonalne przeszkolenie na trasie szkoleniowej. Jeśli Wasze Dzieci są mniejsze – nic nie stoi na przeszkodzie, aby odwiedzić to miejsce ze znajomymi lub starszym rodzeństwem, bowiem na maluchy czeka tu bezpłatny plac zabaw. Ceny biletów uzależnione są od wybranej trasy – wszystkie znajdziecie bezpośrednio na stronie internetowej obiektu.
W okresie wakacji park linowy czynny jest: PONIEDZIAŁEK - CZWARTEK 11:00 - 19:00 oraz PIĄTEK - SOBOTA - NIEDZIELA 10:00 - 20:00 - ul. Napoleona 15 B, ŚlesinMuzeum Okręgowe w Koninie


Planując wakacyjny wypoczynek, zarezerwujcie czas na odwiedziny w Muzeum Okręgowym w Koninie. Oddalone o zaledwie kilkanaście minut drogi od centrum Konina Muzeum zaprosi Was do niezwykłej podróży w głąb czasu. Zajmujące ekspozycje, piękne otoczenie i urokliwe położenie na brzegu Jeziora Gosławskiego to tylko nieliczne z atutów tego miejsca. W klasycystycznym spichlerzu czeka na Was Gosław – słoń leśny, którego szczątki sprzed ponad 100 tysięcy lat odnaleziono na terenie pobliskiej kopalni. Z pewnością zrobi na Was wrażenie model słonia, w skali 1:1 odtwarzający prawdopodobny wygląd tego potężnego ssaka, a także uzupełniona interaktywną makietą ekspozycja poświęcona górnictwu. Zajrzyjcie też do zamku, w którego murach na stałe gości zachwycająca kolekcja biżuterii, galeria malarstwa oraz unikatowy zbiór lamp. Tutaj również znajdziecie fascynujące ekspozycje, przybliżające dzieje miasta i regionu. Uważajcie jednak, by zwiedzając, nie zbudzić zamkowego ducha! Będąc na terenie Muzeum, odwiedźcie budynek zrekonstruowanego dworku, wypełnionego sprzętami i bibelotami z dwustu- i trzystuletnią historią. Z dworkiem sąsiaduje skansen etnograficzny, w skład którego wchodzi chałupa, stodoła i dwa wiatraki, a także kolekcja maszyn rolniczych, kapliczka i pasieka. Przekonajcie się sami, jak niezwykłą magią, spokojem i urokiem przepełnione jest to miejsce i znajdźcie w nim swój własny, ulubiony zakątek!

A jeśli taka rekomendacja Wam nie wystarcza, wpadnijcie do Muzeum w trakcie którejś z najbliższych imprez plenerowych.
 
Już 3 lipca zapraszamy wszystkich miłośników historii do niezwykłej podróży w czasie, w towarzystwie średniowiecznych wojów, aptekarzy, rzemieślników i alchemików. Spotkajmy się w Skansenie Archeologicznym w Mrówkach podczas imprezy

Biesiady, maniery i dworskie obyczaje

Wydarzenie będzie odbywało się między 14.00 a 20.00 i obejmie między innymi: pokazy łucznicze, warsztaty garncarskie, wykład, kiermasz, zwiedzanie wystawy czasowej „Rodzina i dziecko w średniowieczu” oraz nade wszystko wyprawę w głąb wieków średnich z Pracownią Alchemika i Bractwem Rycerskim Ziemi Sieradzkiej.
Szczegółowe informacje znajdziecie >>TUTAJ<<
 

Artystyczne wakacje w MDK 


Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie zaprasza na wyjątkowe Letnie warsztaty - Rozwiń skrzydła z MDK.
W trakcie warsztatów dzieci będą mogły skorzystać z różnorodnych zajęć, między innymi dotyczących robotyki, a także wziąć udział w zabawach rekreacyjno-edukacyjnych w Parku Makiet Mikroskala w Koninie, Muzeum Okręgowym w Koninie czy w parku miejskim im. F. Chopina. Warsztaty odbędą się w lipcu i w sierpniu, a oferta jest skierowania do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Szczegóły dotyczące zapisów pod nr tel. 63 243 86 24/ 63 243 77 17
 

Wakacyjne zajęcia sensoryczne w CKiS w Koninie w lipcu


CKiS w Koninie zaprasza dzieci od pierwszego roku życia do 3 lat wraz opiekunami na zajęcia sensoryczne. Spotkania ogólnorozwojowe odbywają się raz w miesiącu. Prowadzi je doświadczona animatorka Natalia Zawartka-Ignaszak, która przygotowuje autorski program w oparciu o rozmaite aktywności – muzyczną, plastyczną, ruchową.
 
Zabawy stymulują rozwój motoryki małej i dużej, sfery poznawczej, społecznej oraz rozwój mowy. Poprzez odkrycia i doświadczenia dzieci zdobywają nowe umiejętności. Oswajają się z rówieśnikami, dzięki czemu znacznie łatwiej przychodzi im adaptacja w przedszkolu. Zajęcia odbędą się 15 lipca - jeśli pogoda dopisze "pod chmurką" na trwaniku CKiS przy ul. Okólnej. Zapisy odbywają się do dwóch grup: 16.00-17.00 i 17.30-18.30.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczne są zapisy: tel. 63 274 66 00, w godzinach 8.00-16.00.

 Koszt: 30 zł. Wpłaty tylko na konto: Santander Bank Polska S.A. 17 1090 1199 0000 0000 1900 2776

Letnie warsztaty plastyczne dla dzieci


Zapraszamy na bezpłatne warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 7-12 lat. Jeśli macie ochotę na kolorową przygodę, to warto już dziś zgłosić swój udział!
Obowiązują zapisy, tel. 63 274 66 00 w godzinach 8.00-15.30.
Warsztaty odbędą się 21 i 27 lipca, na trawniku przy CKiS – Okólna 47a, w godzinach: 16.00-18.00.
Jeśli pogoda nie dopisze - wówczas spotkania odbędą się w budynku.
21 lipca
„Na łące” pomalujemy farbami na brystolach
27 lipca
„Inspirowane naturą” do tworzenia prac wykorzystamy technikę frottage, czyli odbijanie i komponowanie motywów roślinnych oraz zwierzęcych ołówkami i kredkami ołówkowymi na białych papierach A3.

Artystyczne wakacje w KDK


Taniec, muzyka, plastyka i film towarzyszyć będą w tym roku letnim zajęciom w KDK. Koniński Dom Kultury zaprasza na wakacyjne zajęcia otwarte! Wakacyjne spotkania są bezpłatne i przeznaczone są dla uczestników indywidualnych. Na wszystkie trzeba się wcześniej zapisać telefonicznie w Impresariacie (tel. 63 211 31 33 wew. 29). Liczba miejsc jest ograniczona. Zajęcia wakacyjne będą się odbywały zgodnie z zasadami wynikającymi z obostrzeń sanitarnych. 
W programie wakacyjnych spotkań z Konińskim Domem Kultury znajdą się zajęcia taneczne prowadzone przez Martę Merdzińską, Annę Cherniei, Grzegorza Ambroziaka i Jacka Szczepankiewicza. Bogatą ofertę zajęć plastycznych przygotowała także Katarzyna Mijakowska. Nie zabraknie również warsztatów filmowych, na które zaprasza Andrzej Moś oraz spotkań z muzyką, które poprowadzi Mirosław Grzanka. Na próby otwarte zapraszają zespół muzyczny Agharta oraz zespół wokalny Fantazja.

Szczegóły dotyczące poszczególnych zajęć można znaleźć TUTAJ

Warto dodać, że przez całe wakacje będzie działało Kino Centrum, które codziennie zaprasza dzieci i młodzież na świetne filmy. Bilety: 13 zł.
 

Kino pod gwiazdami


KDK zaprasza mieszkańców Konina i okolic do kina plenerowego od kilku lat. Cieszymy się, że koninianie z tej oferty korzystają i widać, że polubili taki sposób spędzania letnich, piątkowych wieczorów.
W tym roku spotkamy się w Kinie pod gwiazdami 2, 9, 16 i 23 lipca na placu przed KDK. Start zawsze o 22.00. Naszym celem jest, by wszyscy świetnie się bawili, trochę pośmiali, dlatego w repertuarze znalazły się komedie: ,,Arab Blues”, ,,Kręcisz mnie”, ,,Jak być dobrą żoną” i ,,Włoskie wakacje”. Wstęp wolny. Szczegóły znajdziecie w  KALENDARIUM

Wakacyjne kino za "siódemkę" w Kino Oskard Kameralnie


Wakacyjne kino za siódemkę, to propozycja dla dzieci i młodzieży. W czasie wakacji widzowie oglądać mogą animacje i filmy już za 7 zł. Kino Oskard Kameralnie proponuje animacje, filmy przygodowe i familijne. W repertuarze znajdziecie takie tytuły jak: "Tajemnica sióstr Sprite" i "Supernauczycielka". Wakacyjne kino będzie można oglądać od 16 lipca.
Dokładny repertuar znajdziecie w naszej zakładce → WYDARZENIA


Wakacje w bibliotece


Dla małych fanów literatury filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie przygotowały nie lada gratkę - cykl zajęć realizowanych na kanwie literatury dziecięcej. Spotkania z literaturą dedykowane są dzieciom, a ich ideą jest nie tylko ciekawa organizacja czasu wolnego dzieci i edukacja literacka, ale i rozbudzenie potrzeb czytelniczych dzieci. Zajęcia są bezpłatne, ale obowiązują na nie zapisy wynikające z limitów miejsc. Zapisy na zajęcia będą odbywały się w filiach, w których zostały zaplanowane. Limity miejsc na poszczególne zajęcia uzależnione są od charakteru zajęć (zajęcia przed biblioteką, zajęcia w bibliotece).
Podczas zajęć edukacji bibliotecznej w poszczególnych filiach czytaniu literatury dziecięcej towarzyszą animacje i zabawy, gry i quizy, ćwiczenia praktyczne, prezentacja materiałów audiowizualnych oraz aktywności artystyczne i zajęcia plastyczne.
 
Dla najmłodszych uczestników Wakacji 2021 z Biblioteką zaplanowaliśmy:
- akcję promującą czytelnictwo Book traf – zaproponujemy zestawy książek zapakowane jak prezenty - niespodzianki i zareklamowane ciekawym hasłem,
- Biblioteczne ogrodowisko, czyli zabawy plastyczne z dziećmi,
- Będzie dobrze, Co Vid(ać) – zabawa w karteczki wspierających myśli,
- Street Art polegające na rysowaniu kredą literackich bohaterów na chodniku przy bibliotece. - 
relacjonują organizatorzy i dodają - Przygotowaliśmy również zajęcia z pedagogiki zabawy, zajęcia kreatywne, czytanie książek, oglądanie filmów, gry ekologiczne, konkursy.

Harmonogram zajęć może ulec zmianie ze względu na sytuacje losowe. Szczegółowe i na bieżąco aktualizowane informacje dotyczące zajęć w danym tygodniu, będą zamieszczane na stronie >>WWW MBP<< oraz >>FACEBOOK MBP<<

Doskonale wiemy, że wielu z Was poszukuje alternatywnych kąpielisk w Koninie i okolicy. Szczególnie, gdy pogoda zachęca do aktywności nad wodą, kąpieli i zabaw wodnych oraz rodzinnych wycieczek. Konin i okolice słyną z jezior i plaż - to do nas przyjeżdżają turyści z Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego. Gdzie możecie bezpiecznie korzystać z kąpieli wodnych w regionie konińskim? W tym sezonie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Koninie wyznaczyła sześć kąpielisk, w których wody spełniają wymogi sanitarne:

- Kąpielisko Miejskie "Przystań Gosławice"
- Kąpielisko Ośrodka Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego "Gwarek" w Ślesinie
- Kąpielisko Przystani Wodnej w Ślesinie, ul. Napoleona
- Kąpielisko w Parku Miejskim w Ślesinie
- Kąpielisko przy plaży w Licheniu Starym

Wyznaczono również trzy dodatkowe miejsca, które mogą być wykorzystywane okazjonalnie do kąpieli:

- Plaża w Trębach Starych
- Jeziorko w Parku Rekreacji i Aktywności Fizycznej w Kleczewie
- Plaża Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego "WITYNG" w Mikorzynie


Basen w Koninie

Mieszkamy w okolicy obfitującej w jeziora zlokalizowane w niedalekiej odległości od miasta, jednak pogoda często płata nam figle. Poza tym nie wszyscy mamy możliwość skorzystania z uroków kąpieli "pod chmurką" i na łonie natury, szczególnie w środku tygodnia. Możemy wówczas skorzystać z oferty basenów. Szczególnie popularne wśród mieszkańców Konina są dwa baseny zarządzane przez MOSiR: basen zlokalizowany w obiekcie rekreacyjno-sportowym "RONDO" oraz basen kryty zlokalizowany przy ul. Szymanowskiego 5A. Te dwa obiekty rok rocznie w trakcie wakacji czynne są naprzemiennie i uzupełniają się w czasie prac remontowych i konserwacji obiektów. 
W lipcu od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8:00-19:30 czynny będzie Basen Sportowy Kryty przy ul. Szymanowskiego w Koninie - natomiast przez cały lipiec Obiekt Rekreacyjno-Sportowy RONDO przy ul. Aleje 1 Maja BĘDZIE NIECZYNNY.

Wakacyjne zajęcia dla młodzieży w Koninie w pracowniach Restart Lab


Kreatywne Centrum Spotkań i Rozwoju Kompetencji dla Młodych “Restart Lab” stoi otworem i zaprasza młodzież z Konina i okolic również w czasie wakacji na zajęcia i warsztaty. To tam, w pracowniach i pod okiem opiekunów projektów młodzi ludzie z Konina mogą projektować, tworzyć i budować, uczyć się i spędzać twórczo czas.
Szczegółowe informacje znajdziecie >>TUTAJ<<
KOMENTARZE
O AUTORZE
Konin Dzieciom
Konin Dzieciom
PODOBNE WPISY
Jesienne inspiracje z liśćmi w tle
Świeca, liście, klej, sznurek i gotowe
Najlepsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej 14 października 2021 r. w Koninie
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ