CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW
Wielkanocne historie, czyli jaja w roli głównej
Paulina Kałużna
Autor: Paulina Kałużna

Wielkanocne historie, czyli jaja w roli głównej

Uwielbiam Wielkanoc. To możliwość przeżycia głębszej refleksji, dni spędzone w gronie najbliższych i czas na NOWE.. w wielu wymiarach. Dla mnie to także okres budzącej się wiosny, pobudka po zamulonej zimie, praca w ogrodzie, las, radość, zbliżające się moje urodziny, kolor żółty, zielony i w ogóle jakaś taka pozytywna nuta zaczyna we mnie brzmieć - dużo głośniej niż zwykle. No lubię!

Nie zważając na docierające zewsząd mało optymistyczne sygnały, ja do Wielkanocy się przygotowuję. Okna jak były pomazane tak są  - kto ma nadpobudliwego psa czy kota lub dziecko mierzące do 80 centymetrów ten wie, że mycie okien tarasowych sensu nie ma. A żeby wzrok nielicznych gości odwrócić od reszty nieumytych szyb - należy przygotować pyszne jedzenie, a w moim przypadku będzie to na pewno próba poustawiania przeróżnych wielkanocno – wiosennych ozdób w dużej ilości, by smugi i kurz nie przykuwały ich uwagi.

Takie to przygotowania ;)

Zatem za co w tym roku chwyciłyśmy z dziewczętami, by dom przyozdobić? Standardowo pojawiła się u nas dekoracja w okrągłej blaszce do pieczenia ciasta. Polecam ten patent – jest ekstra! U nas też wyszło pięknie, ładnie, aleeeee… zapomniałam przed rozpoczęciem prac wyłożyć blaszki  folią, więc nasza ozdoba stała się dekoracją zewnętrzną - cieknie woda. Zatem przed władowaniem do blaszki ziemi i roślin - nie zapomnijcie jej czymś zabezpieczyć! Ahhh.
 
Kolejnym elementem wystroju stały się świeczniki w skorupkach. W wielkim skrócie można napisać, że jest to rozłupywanie „tealightów” w celu przelania ich do skorupek. Ktoś powie – sensu to wielkiego nie ma. Włóż tealigta do skorupy i „voilà”.

Z dziećmi jednak musi być atrakcja, coś musi się dziać. Łatwo to jest za łatwo! Zatem od początku. Bierzecie dwa lub trzy jajka. Rozbijacie elegancko na pół. Zawartość jaj możecie użyć do wykonania pysznej jajecznicy lub wielkanocnej baby. Następnie skorupki delikatnie myjecie i osuszacie. Potrzebujecie żółtych lub miętowych „tealightów” lub też innych wiosennych kolorów. Rozłupujecie metalową obwódkę świecznika, ostrożnie wyciągacie z niego knot, który następnie  ląduje w naszej skorupce. 
Wosk należy roztopić w METALOWYM rondelku i ostrożnie przelać do skorupek z knotem.

Moje dziewczyny miały ochotę na rozdrabnianie świeczki nożem co sprawiło, że szybciej się rozpuściła. Dobrze, abyście wasze skorupki włożyli do wytłaczanki - zanim zaczniecie do nich wlewać wosk.

My - geniuszki na początku tego nie zrobiłyśmy i wosk szalał na blacie, że HO HO.
Czekacie aż wystygnie i wasze świeczuszki gotowe!
Aby wygodnie zjeść wielkanocne jajko wypada mieć specjalny kieliszek. My zaopatrzyłyśmy się w drewniane, ale uznałyśmy je za mało atrakcyjne. Zatem za pomocą filcowych ozdób, pomponików, tasiemek i kolorowych drucików nasze kieliszki zamieniły się w motylko-zające, króliko-kaczki i inne dziwadła z wąsami. Możecie użyć wycinananek, papierów kolorowych lub innych gadżetów do ozdabiania. Fajna zabawa i możliwość wprawienia się już w okołowielkanocny nastrój.

Z takimi ozdobami święta nie mogą być nudne!
Niech moc będzie z Wami!

Fantastycznych Świąt Wielkanocnych :) 
KOMENTARZE
O AUTORZE
Paulina Kałużna
Paulina Kałużna
Uzależniona od czytania, zwłaszcza biografii i kryminałów, a od pewnego czasu także od literatury dla dzieci. Mama dwóch córek, dla których zaczęła pisać bajki. Fanka płyt winylowych, uwieczniania na zdjęciach największych pierdoł związanych z własnymi dziećmi, Tatr i koloru niebieskiego. Od gotowania woli chodzić na gotowe, nie znosi bałaganu, nie zaczyna dnia bez kawy z mlekiem i nie kończy go bez przeczytania choć jednej strony książki. Lubi pisać!
PODOBNE WPISY
Bo wakacje są od tego, aby bawić się na całego!
Wakacyjne eksplorowanie nowych miejsc i siebie 
Wakacyjne inspiracje na zabawę z dzieciakami
Malowanie po szybach, bitwa na śnieżki w lipcu i bąbelko...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ